Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Allure, nu ne parasi

Mai, pt mine cea mai buna 'cura' de slabire a fost dragostea, mai bine zis suferinta din dragoste, cat mi-a fost bine langa un el am pus lejer 4-5 kg:(...le-am dat jos rapid dupa o perioada din aia crunta, e drept si cu ceva sala pt tonifiere si psihic.

Weekend frumos tuturor.

Pearl, felicitari, esti o mamica ambitioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!
Vad ca a aparut lume noua! Welcome!!
Un scurt rezumat sa fac si eu: bifat vacanta frumoasa, ceva kg in plus (astea nu-s frumoase ) si de azi i am back in bussines.
Sorinsonia am avut si eu un timp in care pepenele rosu ma balona... acum vad ca a trecut simptomul asta. Incearca sa nu mai mananci un timp si vezi cum iti este.
Ii urez si aici Luminitei sa aiba un bebe frumos, sanatos si papacios.
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Dorsillia - la doctor. Sint analize de singe sau saliva din cite stiu.

Ella - daca ai timp sa faci abdomene in fiecare zi si asta e singura zona pe care vrei s-o lucrezi, da-i inainte;

Sorinsonia, usor de aflat. Maninca mai putin pepene si vezi ce se intimpla :)

Dark_sun, nu e vorba de parasit ci de timp. Imi place sa impartasesc din cele aflate dar uneori sint altele care trebuie facute mai inainte.

Va recomand o carte pe care am ochit-o de mult si vreau sa mi-o cumpar: "Slow death by rubber duck". Am citit reviews si citeva pagini bune din carte aici si m-am ingrozit: http://www.amazon.com/gp/product/1582437025/ref=olp_product_details?ie=UTF8&me=&seller=

ce sa mai! traim intr-o eprubeta plina de chimicale si nu exista iesire
cearsafurile si camasile "Wrinkle resistant" sint tratate cu formaldehida (care e cancerigena), ... hainutele de copii (unele) sint tratate cu "flame retardant" extrem de daunator...si multe altele veti afla citind.

eliminarea cit mai multor toxine din viata noastra e esentiala (toxinele ne fac sa luam in greutate si ingreuneaza procesul de slabit...ca sa fiu la subiect)

mai multe cu alta ocazie. acum ma grabesc. weekend placut!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

buna

stiti cumva si ce fel de analize pot indica eventuale dereglari hormonale ?

merci
lia



Du-te la endocrinolog, se incepe cu tiroida in general, iti va recomanda analizele si iti va face eco.
Se stie de influenta hormonilor,spre exemplu celulita printre alte cauze are si anticonceptionalele.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

doua linkuri sa va lumineze weekendul

un robot casnic pentru yummy healthy treats (verificat si "parafat"): http://www.youtube.com/watch?v=6QUvcXchIPU


si inspiratie pentru mers la sala: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Bqev-P-ZPQE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Allure,

al doilea link e revelatie; e oare posibil sa arati asa la 72 de ani? cu pielea aia intinsa asa? si pana la urma nu ambalajul conteaza, dar presupun ca femeia e si sanatoasa tun.

eu continui abdomenele, dar nu reusesc mai mult de 100/zi...dupa 8 saptamani vad niste linii firave, dar poate ca doar in inchipuirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ella... doamna e mulatra...pielea lor e plina de colagen. Pielea noastra alba se rideaza...Asta e. Dar la corp se poate lucra indiferent de culoarea pielii. Pe mine m-a impresionat tonusul muscular si flexibilitatea.

Treaba cu abdominalii e asa: grasimea de pe burta (sau oriunde) se topeste cu cardio si dieta hipocalorica; muschii (tonusul) se construieste cu exercitii variate la intensitate destul de mare pe timp scurt (10-15 minute de aprox. 2 ori pe saptamina).
Daca tu faci aceleasi miscari in fiecare zi, ma tem ca n-o sa ai rezultate.

Uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=mQHugVaKM1M

Fa-l pe asta de 2-3 ori pe saptamina si ai grija la dieta (fara prajiturii. fainoase si mincat tirziu )
In 2-3 luni vei vedea rezultate garantat.

Dureaza numai 15 minute. Oricine gaseste 15 min intr-o zi de 24 ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:



Allureeee, ma bucur sa te revad
ai cont pe fb??Eu recunosc , intru pe DC din an in paste, m-am mutat pe fb:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Allure,

multumesc.
Am incercat filmuletul; unele exercitii sunt usor de facut dar altele, cum e cel cu bratele avion si corp echer ma omoara

cred ca ar trebui sa fac niste poze inainte si dupa; zici 2-3 luni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!!
Trec si eu sa va salut si sa va dau un mic raport. Sport fac, cu papatul stau relativ bine asa ca acum astept sa se vada rezultatele.
Ella sunt greute exercitiile dar sunt eficiente! Eu am ajuns sa il iubesc pe nea Tony!!

va

Mergi la inceput