Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Dark_sun,te invidiez!!!ce fain suna,muzica de sa nu-ti auzi gindurile(perfect!!) si sa pedalezi in nestire!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata,

DarkSun ce haioasa esti cum povestesti! Parca te-am si vazut: Prodigy si muzica de club, cand pe sa, cand nu, flotari simultan cu pedalatul, am zis ca lesin:),inima imi bubuia, eram rosie toata la fata, palmele umede...

M-ai inveselit, si pare-se ca nu mai esti asa de trista? UIte ca ajuta sportul, mai ales cand te tii de el si pare ca te si pricepi, cand devii printre cei de baza, deja ai alta alura

Haiosi si pantofii cu pricina, stiu de care sunt, nu inseamna ca sunt mai putin hilari :).

Eu radeam la sala cand la o ora de Pump, antrenorul flexa bratul de la jumatate cu greutatea in mana, nu stiu cum sa spun, de jos in sus asa cu greutatea in mana si mi se parea in cadenta ca isi intoarce capul cand spre un brat cand spre altul ca si cum si-ar pupa muschiul. Nu puteam sa ma abtin la partea asta. ;)) mai aveam si o prietena care incepea sa faca cu ochiul si sa pupe muschiul intarit si atata imi trebuia. In rest, eram de baza printre colegi, intre veterani

Bune info-urile de la Allure, eu nu am probleme cu sanii sau cu PMS-ul dar stiu ca pe vremuri luam Maca, mi se pare excelenta pentru echilibrarea hormonala, mie imi facea ciclurile regulate si imi marea apetitul :), bine incercam sa facem copii. Si am facut. 2.

despre mine...nu mai fac sport, nu am cand, insa va urmaresc, citesc tot tot, mananc cand aiurea cand nu, un echilibru tot am, adica nu mananc si dulciuri si paine si paste si cartofi si cozonaci, sarmale etc, nu sunt mare fan. Dar nici nu pot sa spun ca fac ceva intr-un sens, adica in sensul in care sa fiu slaba slaba si cu abdomen extraplat. As vrea vreo 8 kg sa dau jos ca sa fiu slaba asa cum imi place mie, dar nici nu gasesc niciodata a fi prioritar, mereu am alte treburi si nu prea m-am organizat. Acum de ex vreau sa imi schimb masina, am pus ochii pe una frumoasa tare...mare si desteapta
Sau as vrea sa plec la Barcelona, am gasit si zbor ieftin si cazare...sau sa mergem la Paris. Copiii imi sunt prioritatea 1, sunt dragute de mor, nu mai pot dupa ele, sunt mega scumpe, reincepem gradinita in septembrie, tot felul de emotii

Dar, sunt alaturi de voi, va urmaresc si in curand sper sa ma pot lauda cu alimentatie corecta, in restul aspectelor vietii sunt corecta...zic eu

Pearl hang in there, primele 3 luni sunt mai grele, dupa o sa fie tot mai usor. Stiu ca e greu si cu sotul departe, e si mai si, dar sa vezi ce frumos e si ce satisfactii dupa un an...trebuie sa ma crezi pe cuvant

Lumi, te felicit si aici, si pe FB te-am felicitat, sa va traiasca sa creasca mare frumos si papacios si activ si plin de viata ca mami a lui!

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Wow, Claucia...are bebelus Lumi?nu stiam, nu a mai dat pe aici de anul trecut:( imi placea mult pofta ei de viata.

Ehe, cu tristetea nu stiu ce sa zic:)..veselia mea e asa, o pojghita fina, de suprafata, cat sa nu clachez cu totul...mai, dar spinningul e super tare.

Hannen, daca ai stii cat am tras si eu de mine pt a ajunge la sala, este deschisa de 2 luni si unde mai pui ca in 2-3 min pas alert am si ajuns. Tot amanam, de luni, de luni...pana (in sfarsit!) a venit lunea in care intr-adevar m-am infiintat infipta pe abonament

Vreau si eu bebelus:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dark_sun

Wow, Claucia...are bebelus Lumi?nu stiam, nu a mai dat pe aici de anul trecut:( imi placea mult pofta ei de viata.

Ehe, cu tristetea nu stiu ce sa zic:)..veselia mea e asa, o pojghita fina, de suprafata, cat sa nu clachez cu totul...mai, dar spinningul e super tare.

Hannen, daca ai stii cat am tras si eu de mine pt a ajunge la sala, este deschisa de 2 luni si unde mai pui ca in 2-3 min pas alert am si ajuns. Tot amanam, de luni, de luni...pana (in sfarsit!) a venit lunea in care intr-adevar m-am infiintat infipta pe abonament

Vreau si eu bebelus:(


Are are, in burtica deocamdata , a avut treaba vezi bine, dar poate vine inapoi sa ne mai spuna una alta...
Felicitari pentru ca ti-ai facut abonament si ca ai inceput, a venit in sfarsit acea Luni :)) bravo!

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Multumesc!:)

Si eu am probleme cu PMS-ul de cateva luni, in sensul ca am niste crize de nervi din senin de numa-numa si depresia instalata bine, mai invinovateam intr-un timp luna plina, da' cate lune rotunjoare sa fie, eu sunt putin cu capul pe alocuri si din cand in cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Claucia, mersi de incurajari..intr-adevar acum e tare greu..cateodata am impresia ca toata viata o sa ma pompez .

Intrebare care n-are leg cu sportul: rochie maro+sandale maro, unghii rosii cercei rosii...ce machiaj si ce geanta ar merge?? Ma duc la o nunta de mari fite aici in cj.

Am prestat si ieri abdomene cateva, genoflexiuni si fandari + nelipsitele ore de plimbare cu bebe.

Nu m-am mai atins de dulciuri, desi tentatia e enorma, paine dimineata si poate 1 feliuta scapata pt vinetele de amiaza. Incerc sa mananc nutritiv si sanatos..fructe si iaurt la greu, cereale integrale, ton..pui.


Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Neata!
N-am mai ajuns miercuri la dansuri, in schimb am mers aseara la pilates....pilates-ul asta nu prea ma incanta cu tot entuziasmul altora. 50 min. s-au facut exercitii pt abdomen si picioare...hm-mm, important e, totusi, ca nu apucam sa casc de plictiseala si numararea dungilor parchetului.

In aceasta seara voi merge la tonningiar maine dimineata la aerobic +abs...daca nu era atat de bun instructorul( in sensul ca nu te lasa sa te plictisesti/stai/chiulesti de la vreun exercitiu, face armata pur si simplu cu noi) nu mergeam f des.

Voi?ce faceti?unde mai mergeti?

Pearl, eu te-am citit, dar n-am habar ce-ar merge pt maro-rosu.

Zi frumoasa tuturor

Vine weekendul si o zi libera bonus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Buna dimineata! Tot eu Scrisesem un msj si s-a pierdut pt ca nu ma conectasem:(, se cunoaste ca inca nu m-am cofeinizat indeajuns

Fetelor, dupa 4 ore de sport intensiv in aceasta saptamana, ma dor toate oasele:(. Aseara a fost tonning- mult cardio, alergari pe loc cu gantere, exercitii pt brate, iar la final cinci mentineri pentru abdomen.Greu, greu...Da' e bun omu', face armata de-a dreptul cu noi.

Pearl, distractie placuta...

Weekend reusit tuturor, eu ma apuc de ceva curatenii n-am niciun chef
Mic dejun: o felie de paine neagra cu miere salcam si tot trag de o cafea indulcita cu nitica miere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Hello! Vizita rapida la inceput de weekend...

Wow, good news! Felicitari Luminitei pentru bebeu! Sa fie sanatos si norocos in viata!

N-am inspiratie de scris acum, va dau sa cititi ce spune Toni despre cafea (in special) si alcool. Multa lume inca mai crede ca o cafea mica pe zi e ok. Eu n-as zice...

http://www.huffingtonpost.com/tony-horton/drinks-ruin-workout-alcohol-and-caffiene_b_921356.html?ref=tw

Ma duc sa-mi savurez breakfastul: un castron de afine cu iaurt de ferma organic amestecat cu 2 linguri de chocolate shakeology + seminte de canepa...

p.s. - daca aveti posibilitatea, cumparati cartea lui Toni de pe Amazon. Foarte buna! Usor de citit si cu sfaturi excelente despre viata, sanatate si fitness.

Va doresc un weekend relaxant dar cu miscare multa!
Sport anyone?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

salut! am intrat in fuga sa va prezint un supliment care n-ar trebui sa lipseasca din doza zilnica de "vitamine": Ashwagandha. (am pus ghilimele pentru ca este o planta nu o vitamina in sine)
excelent mai ales pentru imunitate dar si combaterea stresului / depresiei (Dark sun, parca tu intrebai?!)

cititi aici pe scurt despre proprietati: http://www.natural-cure-guide.com/natural-cure/ashwagandha.htm

si pentru cine vrea documentatie stiintifica asupra proprietatilor curative, cititi aici un studiu medical amanuntit de exceptie: http://www.altmedrev.com/publications/5/4/334.pdf

am scapat rapid cu acest supliment de un virus care ma facea sa tusesc (circula pe aici in nestire de cel putin 2 luni si oamenii sint diagnosticati cu bronsita, li se da antibiotic ce bineinteles...nu functioneaza)

sanatate!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput