electrostimularea

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ca sa concluzionam daca ai 20 de ani, electrostimularea singurica da rezultate. Daca esti mai coapta, eventual ceva sarcini la activ, si vrei sa arati bine permanent, reteta e clasica alimentatie sanatoasa + sport. Mie imi plac si toate minunile conexe gen impachetari, masaj, vacum alea alea. Sincer le gasesc mai eficiente ca electrostimularea dar cred ca depinde mult de organism si de varsta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

ca sa concluzionam daca ai 20 de ani, electrostimularea singurica da rezultate.


Concluzie partial adevarata.
La 20 si un pic de ani am cheltuit vreo 2000 euro si stat cu lunile prin saloane de gen, am facut toate procedurile posibile. Impachetari, sauna la 75 grade (cate o ora), electro la cea mai mare putere (de dansau muschii pe mine), ESL, radiofrecventa + dieta.

Rezultate? 0! Dar zero, zero, nu 1-2 cm sau altceva, 0! Am mai scris despre asta, stiu ca e greu de crezut (si cele de la salon erau cam mirate) dar asta e experienta mea. Si aveam de unde da jos!

Singurul rezultat a fost dat de cavitatie (scadere in cm, dar crestere in partile nelucrate).
Sport mult + dieta sunt solutia mea...

Orele nesfarsite de electrostimulare au fost degeaba pentru mine (aparatul era foarte bun, in salon abia deschis).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

de stricat nu are ce sa-ti strice


Pot sparge venele de la suprafata, am vazut picioare distruse (dpdv estetic) de electrostimulare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Rall, nu existau si ceva probleme medicale in cazul tau? Cu toate tratamentele alea ceva ceva tot ar fi trebuit sa se cunoasca. Macar din apa eliminata , nu zic ca pierdeai 10 cm dar 1-2 acolo, nimic ,nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Marina am vazut ca esti pro vacum. Poti sa-mi spui daca ajuta si la tonifiere ? Sau foloseste doar pt eliminarea celulitei ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu sunt pro la toate minunile astea ca SUPLIMENT pentru dieta si sport. Cred ca vacum actioneaza in special pentru celulita. Eu combin de regula impachetarea cu vacum dar acum nu pot zice ca rezultatul e vizibil sau nu l-am remarcat eu asa evident. Pielea pare mai ok, mie mi-a intrat in sange si frecatul cu manusa aspra la fiecare dus, plus dat cu crema anticelulitica dupa. Una peste alta nu vad o diferenta fata de acum o luna cand m-am apucat de ultimele tratamente, fata de acum un an doi cand m-a pocnit pe mine traiul dupa carte rezultatele sunt spectaculoase.

Cam astea sunt experientele mele.
Amintea cineva aici, pt fetele din Bucuresti sunt super oferte pe toate site-urile astea gen grupon , fashiondays etc. la tratamente corporale. Merita sa profitati de ele, timp se mai gaseste, da sotul mancare la copii dar ii vine acasa o nevasta relaxata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui Marina

de stricat nu are ce sa-ti strice


Pot sparge venele de la suprafata, am vazut picioare distruse (dpdv estetic) de electrostimulare.
nu se pun pe varice si nici pe zone cu circulatie periferica deficienta! Si mai sunt si alte contraindicatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

eu va multumesc pentru sfaturi, mi-ati scutit o gramada de bani, timp si iluzii aiurea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esteiubi spune:

Din pacate informatiile referitoare la aceste tratamente sunt, de multe ori, eronate. Asta pleaca si de la faptul ca multe cabinete au personal slab, care nu stie sa explice nimic, dar si aparatura slaba care nu-si face treaba.
Cabinetele de estetica corporala nu fac minuni, dar, cu tratamente aplicate corect, rezultatele sunt vizibile. Daca plecati de la ideea ca veti slabi in cabinet indiferent de alimentatie sau miscare, veti fi dezamagite. Daca, insa, doriti remodelare corporala, estomparea celulitei, imbunatatirea spectului pielii, atunci luati in considerare ca intr-un timp relativ scurt doar asta e solutia: un cabinet de estetica. Doar un aparat poate ajunge fix la zona pe care o vizati si tot aparatul va trece, intr-o luna de zile, de la gradul 4 la gradul doi de celulita. Ofertele, megaofertele oferite de cabinetele de estetice ascund, de multe ori, bazaconii de toata jena, amestecand cateva sedinte de ceva, cateva de altceva, in fine, un amalgam fara logica si, desigur, fara rezultate, dar cu bani putini. Sigur, dupa 20-30 de sedinte in care nu obtii nimic, poti spune la toata lumea ca e o prostie; dar asta nu inseamna ca ati beneficiat de un tratament profesionist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Rall, nu existau si ceva probleme medicale in cazul tau? Cu toate tratamentele alea ceva ceva tot ar fi trebuit sa se cunoasca. Macar din apa eliminata , nu zic ca pierdeai 10 cm dar 1-2 acolo, nimic ,nimic?


Nimic nimic, chiar daca la sauna si ESL transpiram foarte mult. Probleme medicale majore nu, un profil hormonal ceva mai dezechilibrat - da, dar cred ca putine persoane cu multe kg in plus sunt ok din punctul asta de vedere

Mergi la inceput