Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetele

Nu am mai scris de ceva timp pe forum ... insa as vrea sa intru iar in "joc".

Anul trecut in primavara am slabit 12kg (de la 77- la 65) cu dieta rina ... insa in ultimile luni am cam abuzat de mancare si nu am mai tinut cont de principiile de baza si m-am cam ingrasat

Acum am 70-71kg si vreau sa ma apuc din nou de dieta.. saptamana aceasta este de proba .. pana ma obisnuiesc cu succesiunea zilelor .. azi am AMIDON- am baut un suculet dintr-o portocala, 1 lamaie si 1 grapefruit.. am mancat o portocala si acum am mancat putin orez cu legume ... si diseara la fel ...
Maine la carbohidrati - paste cu sos.. si ceva dulce...

Greutate 71kg - target 60kg
Va rog sa ma treceti si pe mine pe listuta ...



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Fetelor am revenit si eu...zilele astea am fost cam ocupata si nu am mai avut timp sa intru insa va spun ca am tinut in continuare dieta, nu am mai avut abateri de atunci, de cand am mancat praji...nu stiu daca am slabit insa ma simt mai bine.Astazi sper sa ajung sa ma cantaresc si sper sa nu sufar vreo deceptie :-s
Anca daca ametesti nu e de bine...acum mai este si astenia de primavara si poate nu asimilezi prea bine ce mananci sau poate mananci prea putin.Ia in primul rand si mananca pana te saturi( mananci ce e permis in ziau respectiva), nu te infometa si incearca sa iei si niste Fe sau Mg.Eu de cand in cand mai iau niste Fe de cand am inceput dieta si nu am avut pobleme.
Eu daca renunt la ziua de carbo voi continua cu ziua urmatoare, adica cu vitamine.In carte scrie ca trebuiesc tinute cele 4 zile si ca trebuie respectata ordinea lor.....mie asa mi s-a parut logic daca sar peste o zi macar 3 din 4 zile sa le tin calumea...nu am inteles de ce ar trebui sa sar la proteine.tu faci cum crezi, poate totusi este vreo fata care sa ne lamureasca si pe noi :D Eu sunt noua in ceea ce priveste acesta dieta deci doar mi-am dat cu parerea , nu spun in cunostita de cauza sau din proprie experita.Bafta fetelor in continuare!!Sa va tineti bine pe pozitii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Anca inlocuieste-o cu proteine.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




asa o sa fac

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Gata am gasit!!Asta scrie in carte!!Succes :*
Din cānd īn cānd, puteti sari peste o zi de carbohidrati si puteti alege o zi de proteine sau de amidonuri īn schimb. Este posibil ca dulciurile consumate īn ziua de carbo sa fi fost prea bogate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea o sa fac niste analize sa vad cum stau,mersi

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna!
Acum pot sa zic uff!Am scapat de ziua de apa!Am tinut pana la ora 18.00
si apoi m-a pocnit o foame si oricata apa as fi baut nu puteam sa o potolesc asa ca am mancat o punguta de seminte de 60g.
Dimineata m-am cantarit si surpriza :ziua de apa si-a facut treaba,aveam 71.7kg.Insa dupa amiaza am fost invitati la o petrecere unde nu am mancat decat friptura cu salata(eu fiind la proteine)si o feliuta mica de tort si azi dimineata aveam72.9kg.
Eu tot sunt multumita ca am scazut sub 73.
Deci cine poate sa tina ziua de apa s-o tina ca are rezultate spectaculoase.Eu nu stiu daca o mai tin,imi trebuie curaj .
Poate ca greutatea imi este influentata si de menstra,am inteles ca in aceasta perioada retinem multa apa.Asa ofi?
Voi cum mai stati?
Adica at-i scazut kg. nu-i asa?
Eu cred ca daca vreti sa aveti rezultate mai rapide ati putea sa inlocuiti ziua de carbo cu vitamine,asta numai daca s-o gasi cineva dispus sa faca asta,eu una nu mai fac astfel de'' sacrificii''.
Bafta!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


dupa 8 zile de dieta, cu multiple abateri...am dat jos 1kg .
asta m-a motivat, si sper sa o tin mult mai bine de acum in colo.
si eu cred ca voi sari peste carbo, macar odata....sau voi baga mai multe vitamine...sa vedem. Diseara merg la Zumba, abia astept sa vad cum este si daca voi reusi o ora sa dansez pe acolo.

Vioika felicitari!
Elly dieta ai inceput-o in 8 mai? sa scriu pe lista.
Anca fa niste analize, ca nu e bine ....eu m-am simtit bine dupa aceasta dieta.
Andreea super ca se poate inlocui ziua de carbo cu proteine sau amidonuri. asa voi face si eu...macar din cand in cand. ca prea abuzez de ziua asta.

merg sa corectez si pe pagina....mor cand vad ca iar am pus 2 kg de la sf. lui ianuarie...si acum sunt in acelasi stadiu ca atunci.
si o zi frumoasa sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Giova sa treci si la mine ca am inceput dieta pe 2 mai si am -1 kg

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Anca la fel ca si tine eu am ameteli si in plus palpitatii si mi-am facut analizele si mi-a iesit o anemie dar la mine nu e surpriza, eu din totdeauna am fost anemica dar nu ma strezes ,stiu ce am de facut, acum desii tin dieta iau si maltofer si elevit ca sunt mai puternice.
Eu sunt la limita de jos cu fierul si oricum cred ca mai mult fier asimilez acum la cate salate maninc decat inainte de dieta.
Bravo fetele pentru ambitie!
Eu de cate ori ma apuca disperarea si mi se face foame , deschid internetul si mai citesc pe ici pe colo sa gasesc fete care au avut rezultate si au slabit ;si atunci imi vine si mie ambitia.
De aceea m-am inscris si aici sa ne incurajam una pe alta.
Haideti cu slabitull!
Va pup!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Azi am amidoane si nu stiu inca ce o sa pap

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput