Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

cu intirziere Mik, Claudia si Khristin!

Carina, felicitari pentru sarcina si multa sanatate! Mi-ai lipsit.

Mik, vacanta placuta!

Khristin, cum iti mai merge la sala?

Zuzi, pe unde esti, in concediu si tu?

N-am mai dat de mult pe aici, am fost plecata la mare citeva zile (m-am prajit bine, asa-mi trebuie daca stau la plaja fara lotiune protectoare, chiar daca era innorat si n-am iesit de sub umbrela ).
Merg la sala in continuare insa am decis ca am nevoie de ceva mai multa motivatie asa ca de vreo doua saptamini am un antrenor personal si pot spune ca merita. Cind merg la sala de una singura am tendinta s-o iau usor, mai un set de exercitii, mai o gura de apa, mai schimbat melodia pe mp3 player, adica nu ma agit prea tare. Antrenorul scoate untul din mine si exact asta vreau - stiu ca pot dar am nevoie de cineva care sa nu ma lase sa uit asta, sa ma impinga pina la limita, pina simt ca nu mai pot.
Vreau sa ma simt bine in pielea mea, sa am corpul mai tonifiat, mai ferm, sa incap in hainele care acum citeva luni stateau bine pe mine si care acum pocnesc, si daca se poate sa scap si de citeva kg nu ma supar.

Mai e careva prin zona?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

La multi ani la toti care si-au sarbatorit ziua de nastere.

Am ajuns acasa(nu credeam ca am sa zic vreodata ca olanda e casa mea).Romania mi-a lasat un gust amar.Mama e super schimbata si linistea care o cautam nu am gasit-o.

Sunt in refacere sufleteasca, pup toate fetele si va astept pe baricada dupa vacanta.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Liniste mare pe aici, e perioada concediilor, lumea e la mare, la soare.

Mik, te-ai intors de la mare? Ai avut vreme buna?

Zuzi, ai fost in China? Te astept sa ne povestesti.

Care pe unde ati mai fost? Eu n-am fost plecata ... deh, proaspat angajata.
Am mai slabit ceva, se putea si mai bine, dar daca m-ati lasat singurica pe aici mi-am mai facut de cap .
Va pup pe toate si va astept cu drag .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Sefor@, m-am intors cu x kilograme (x = 4) in plus, caci nu faceam de cit sa stau la soare, sa ma plimb si sa maninc bine in taote ocaiile.
Am inceput serviciul, si mi-am bagat mintile in cap.

Va astep, gazelelor macar sa ne spuneti care si cum sunteti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Va salut si eu de atata timp!
Nu am mai dat pe aici.....am fost plecata si in concediu, cu serviciul mergem taras-taras, sper sa mai tina, dar acum ca m-am intors voi incepe sa-mi caut.
Stiu ca este foarte greu, dar nu pot astepta sa se inchida aici si sa raman pe dinafara.
Cu greutatea din pacate nimic.....tot la 75 kg.
Insa am o mare carenta de fier, asa ca va trebui sa am o atentie mai mare la alimentatie.

va doresc toate cele bune si sper sa mai intru, macar sa vad ce mai faceti.

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Mik, ma bucur ca te-ai simtit bine in concediu, iar kilogramele in plus o sa le dam noi jos incet-incet. Eu sper sa mai organizam concursuri pe aici si sa fie cu finalizare. Stai sa se mai adune lumea.

Violeta, si firma la care m-am angajat de curind merge taras-taras. E aproape de casa, imi place ce fac acolo, dar nu stiu cit o sa mai tina...Ma uit in fiecare zi pe site-urile de job-uri, iar maine merg la un interviu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Nu mai scrie nimeni pe aici?
Ma tot gandesc ce metoda sa mai aplic ca sa mai slabesc. Am fost in weekend la tara, n-a fost chip sa ma abtin de la mincare, am mai venit si cu de toate de pe acolo, printre care must si struguri. Dupa ce termin strugurii vreau sa ma apuc serios de slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna din nou!

Citind putin in urma am vazut o veste superba....Anda felicitari pentru bebic sau bebici. Sarcina usoara!

Salut toate fetele si va trimit multi pupici .....

Eu din pacate nu sunt intr-o stare foarte buna. Tocmai cand ma pregateam sa merg la un control ginecologic (ca echografii am facut destule, dar control propriu-zis nu), menstruatia lunii m-a tinut 9 zile. Binenteles ca m-am ingrijorat asa ca am mers iar la echo (ultima fiind exact acum un an), iar rezultatul binenteles prost: un chist hemoragic de 6 cm pe ovarul drept. Ca urmare s-ar putea sa mai pun de o laparoscopie....asta asa ca sa nu uit cumva cum este.

Probleme am si cu dantura, o lucrare pe care trebuie sa o refac si s-ar putea sa trebuiasca un implant dentar....alti bani alta distractie...si uite asa se duc "banutii" mei!

Cred ca am fost destul "off-topic", desi aceasta stare nu face decat sa lucreze in defavoarea greutatii mele: nu reusesc deloc sa ma mobilizez sa slabesc.

Va salut si va tin la curent, maine ma duc la un alt medic sa vedem ce spune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:


Violeta, iti doresc sa fii tare si sa-ti rezolvi problemele, sa vii cit mai repede cu vesti bune. Multa sanatate.
Plec la servici acum, mai intru diseara sa vad ce-ai mai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

Fetelor, eu de maine intru iar la slabit. Mi-a placut cand ne-am mobilizat toate atunci, am reusit sa dau ceva jos. Am mai pus putin la loc, asa incit acum am 72.6 kg.

Mergi la inceput