Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Anda,

ce veste mare!! Felicitari si sarcina usoara! Stiu ca spunea-i ca nu vei mai face bebe 2, asa ca ma bucur si mai tare pentru tine!

Io, in calitate de mama de 2 copii cu vechime deja , pot sa-ti spun ca e minunat!

Si mai pot sa-ti povestesc multe daca vrei, despre cum o sa fie Carina, cum sa te pregatesti pentru asta etc, mai ales ca ea si mara au varste apropiate.

Ce fruuumoosss!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!

Carmen, la multi ani, mi-a fost tare dor de tine! sa fii sanatoasa, fericita alaturi de familia ta. ce fac baietii?
Anda ca ma bucur ca ai revenit, chiar ma gandeam la tine , saptamana trecuta mi-a cazut in mana o reteta de la tine de tiramisu si ma gandeam la voi. ce veste frumoasa, felicitari si sarcina usoara! Carina ce face? se bucura ca va fi sora mai mare?
Mik la multi ani pt Virgile cu intarziere, mult succes in viata! ce mare a crescut, ce repede trece timpul asta...

Noi mai avem scoala pana pe 27 iulie, apoi vine vacanta mare...Marc are teste in fiecare saptamana, din clasa a 3 a va avea un alt invatator sau invatatoare, si nu stiu cum va fi, am fost ft multumita de cel din prezent, insa ne-a trimis bilet saptamana trecuta ca isi inceteza activitatea la clasa noastra.
Nu ne-am hotarat unde facem vacanta, eu am examen pe 23 si nu prea sunt multumita de mine, nu m-am inscris inca, nu stiu ce astept...

Marilenaesti bine?

va pup, ca vine Marc de la scoala si trebuie sa mai fac ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Gabi: stiind experienta primei sarcini si eu si sotul meu refuzam ideea unei alte sarcini (cel putin constient :)). Nu am facut tratamente, am lasat lucrurile in voia sortii .
In prima faza, Carina a zis clar ca nu vrea. Apoi am povestit cu ea, i-am explicat cum e cu dragostea parintilor, cu fratii, etc, iar acum nu mai are rabdare si e fff grijulie cu mine.
Mara cum a fost dupa nastere? Acum cum se impaca?

Claudia: Carina e foarte mandra ca va fi sora mai mare si model de urmat . E mai ingrozita de perspectiva ca ar putea fi 2.

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Hei, ce veste frumoasa! Sarcina usoara, Anda!

Carmen

Doamnelor, tragem si noi linie la concursul nostru? chiar daca n-a fost conform asteptarilor...

Zuzi, unde esti?

Gusta, multa multa sanatate!

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna.

Anda ma bucur mult de tot.Si daca sunt 2 o sa fie si mai bine.

Carmen asa slabuta stai in umbra si nu ne mai zici nimic.

Gabriela eu te cred ca e minunat cu 2 copii.Si am zis asta am sa regret mereu ca nu am mai facut 1.

Claudia si noi ne ducem in clasa a 3 .Hai ca mai ai timp de examen.

Donna da tragem linie la concurs.

Mik atunci am sa comand cat mai mult soare pentru tine.

Eu sunt bine,in conditiile in care mi-a sangerat stomacul si am refuzat sa merg la spital.Vineri ma duc acasa o sa mai primesc o lovitura ca am sa realizez cum e fara tata.3 saptamani nu am sa intru dar promit ca ma intorc cu forte proaspete .

va doresc numai zile frumoase si pline de caldura.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Anda,

Filip este in mare masura rezultatul rugamintilor disperate ale Marei de a avea un frate sau o sora. Avea zile in care nu vorbea decat despre asta si se ruga in continuu sa "nu mai fie singura la parinti". Cand prietenii cu 2 copii imi spuneau ca va fi geloasa si ca va suferi, eu spuneam ca nu, in nici un caz.

Si a fost teribil de geloasa, a suferit ingrozitor de tare si s-a manifestat in fel si chip. Incepand cu ziua in care am nascut, cand a plans la telefon o juma de ora ca sa las bebelusul la spital si sa vin acasa sa dorm cu ea. Lucrurile se imbunatatesc pe masura ce bebelus creste si incepe sa comunice cat de cat cu sora mai mare.

Acum se iubesc la nebunie, se joaca cu el, ba intr-o zi s-a pus pe plans ca Filip nu vrea sa se joace cu ea... Dar tot exista asa un sentiment de panica ca nu mai sunt numai a ei, asa cum am fost suficient de mult timp ca ea sa vada diferenta.

Insa e minunat cu doi. E greu, cel putin la inceput... dar merita tot efortul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Gabi: Carina nu si-a dorit niciodata un frate sau o sora, sau cel putin niciodata nu a spus asta. Cand amanuntat-o, prima reactie a fost: "Nuuuu, eu nu vreau". Apoi a inceput sa ne spuna cum era ea trista uneori ca atunci cand va avea copii, ei nu vor avea unchi sau matusa cum are ea.
In momentul de fata e foarte ok: protectoare si cu mine si cu bebe, nerabdatoare, face planuri de amenajare de camere.
Stiu ca nu va fi f usor, dar cu rabdare va fi f frumos cu siguranta.

Marilena: drum bun si ai grija de tine.

Va pupicesc,

People are always blaming their circumstances for what they are. I don't believe in circumstances. The people who get on in this world are the people who get up and look for the circumstances they want, and, if they can't find them, make them. ~G.B. Shaw

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Exact ca si Carmen, am uitat unde e butonul de raspuns la subiect

Salutare la toata gasca, si bun venit fetelor noi!

Anda
felicitari, sarcina usoara si multa sanatate!!!

Eu tocamai zilele trecute te admiram in pozele de la concursuri, iar acum ne dai o veste asa frumoasa

Si cum nu-i frumos sa intri fara sa dai si-un raport, va spun ca am 57 kg si nu scad sub greutatea asta deloc Ar trebui sa fac sport de tonifiere ..se cere, insa faptul ca nu am cu cine sa merg...

Pup si restul fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!

Mik, la multi ani cu sanatate,multa fericire si tot ce iti doresti
Hopes bine ai revenit!cum va merge voua?

Am un blat in cuptor si nu pot sa stau mult, m-am tuns scurt,(ca il aveam cam pana la umeri) imi place, am facut inghetata de cioco, o bunatate, m-am hotarat sa vin in ro cu copii in vacanta, stam 5 saptamani si abia astept, ultimile 2 saptamani vine si sotul.Poate asa invata si cel mic romaneste.
Marilena ai ajuns bine? nu imi gasesc cuvintele sa ma exprim mai bine ,iti doresc sa-ti gasesti linistea alaturi de mama ta.


va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Claudia

Sunt in concediu si p sa plec saptamina viitoare la mare pentru 3 sapatmini (cel putin).

Aveti grija de voi !


Mergi la inceput