Lentile de contact - probleme

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

ieri am stat pana la sfarsit...de la 9 pana la 19. azi la 13.30 cand am simtit ca ma jeaneaza mai mult le-am scos, mai ales ca intru in niste intalniri si nu pot sa zic stop, eu imi pun picaturi . si azi nu am simtit deloc dorinta acuta de a-mi pune lacrimi artificiale. maine stau cu ele pana la 14.30 minim




Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009

Bravo Delyutz e din ce in ce mai bine. Si nu uita de lacrimi false, pune mereu daca simti ochii uscati. Ieri cat ai stat cu ele?

ANNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Port lentile Pure vision de 7 ani. Sincera sa fiu nu imi amintesc prea multe senzatii de la inceput, doar de prima zi tin minte, cand chiar ma simteam ciudat. Nu mai stiu cat a durat pana m-am acomodat, dar eu una le port non stop, le scot foarte rar, o data pe luna doar, cam asa, si le pun peste noapte in solutie, iar de schimbat le schimb la 3-4 luni, asta chiar daca pe ele scrie ca se poarta 30 de zile. Nu am patit nimic pana acum, ochii sunt ok. De fapt chiar un medic mi-a zis chestia asta, ca practic e un soi de marketing, pt vanzari mai mari.
Uneori simt si eu uscaciune, dar trece cu lacrimi. le-am purtat oriunde, si la mare, si la piscina, si la dus, etc.
Sfatul meu este sa ai rabdare totusi, ca sunt cea mai tare inventie, odata ce te obisnuiesti cu ele nu o sa mai vrei sa renunti niciodata. Eu nici ochelari de rezerva nu mai am de cand am lentile, nici nu vreau sa-i mai vad.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
LA MULTI ANI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Buna Anna. eu as vrea sa stau 10 ore fara sa ma jeneze nici nu poate fi vorba de dormit cu ele inca...

Citat:
citat din mesajul lui AnnaBaby

Port lentile Pure vision de 7 ani. Sincera sa fiu nu imi amintesc prea multe senzatii de la inceput, doar de prima zi tin minte, cand chiar ma simteam ciudat. Nu mai stiu cat a durat pana m-am acomodat, dar eu una le port non stop, le scot foarte rar, o data pe luna doar, cam asa, si le pun peste noapte in solutie, iar de schimbat le schimb la 3-4 luni, asta chiar daca pe ele scrie ca se poarta 30 de zile. Nu am patit nimic pana acum, ochii sunt ok. De fapt chiar un medic mi-a zis chestia asta, ca practic e un soi de marketing, pt vanzari mai mari.
Uneori simt si eu uscaciune, dar trece cu lacrimi. le-am purtat oriunde, si la mare, si la piscina, si la dus, etc.
Sfatul meu este sa ai rabdare totusi, ca sunt cea mai tare inventie, odata ce te obisnuiesti cu ele nu o sa mai vrei sa renunti niciodata. Eu nici ochelari de rezerva nu mai am de cand am lentile, nici nu vreau sa-i mai vad.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii
LA MULTI ANI!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anuscha2009 spune:

Si eu imi iubesc foarte mult lentilele dar nu mi se pare ok sa nu ai ochelari de rezerva, eu am dioprtii mari si simt nevoia seara sa am ochelarii pe ochi nu lentilele in ochi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Am vrut doar sa va anunt ca am renuntat la ele . ma jenau in continuare f.tare dupa 5 zile de probe. acum am lentile pentru 6 luni si nu stiu ce sa fac cu ele :))

Oricum, peste o luna doua o sa incerc si pe cele J&J de care mi-ati spus voi. ma voi duce la un cabinet si sper sa dau de un doctor mai serios decat pana acum

merci pentru suport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Delyutz, incearca sa gasesti firme de optica care sa-ti dea lentile de contact de proba. Asa poti fi sigura daca un anumit tip iti "prieste" sau nu, fara a da bani pe ele. Mie, ultima data, mi-au dat cei de la Sover Optica. Uite www.soverclub.ro/detalii_magazine.php?city=Bucuresti" target="_blank">aici lista magazinelor din Bucuresti. Ei primesc deseori de la producatori/importatori lentile de contact promotionale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Multumesc miki. asa voi face.. pentru ca in alea 10 min cat stai cu ele la ochi in mgz nu sunt f.relevante.


Citat:
citat din mesajul lui miki68

Delyutz, incearca sa gasesti firme de optica care sa-ti dea lentile de contact de proba. Asa poti fi sigura daca un anumit tip iti "prieste" sau nu, fara a da bani pe ele. Mie, ultima data, mi-au dat cei de la Sover Optica. Uite www.soverclub.ro/detalii_magazine.php?city=Bucuresti" target="_blank">aici lista magazinelor din Bucuresti. Ei primesc deseori de la producatori/importatori lentile de contact promotionale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Robertita spune:

Am si eu o problema. port lentile de 4 ani si cam de o saptamana le`am schimbat, dar de ieri simt la un ochi ca si cum ma zgarie ceva si nu le suport. am mai avut ceva de genu si am fost la doctor si mi`a dat ceva picuri...acum mi`am cumparat eu,dar am aceeasi senzatie. mai ales k de data aceasta le`am si schimbat mai des,tocmai din cauza asta...nu stitzi ce ar putea fi si ce sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

pe mine ma jeneaza doar daca le pun invers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Delyutz vroiam numai sa iti spun ca nu trebuia sa te fortezi cu lentilele de contact, poate pur si simplu nu suporti marca respectiva. Eu port de un an si am avut aceasi experienta ca si tine in primele zile, opticiana mi-a zis clar ca nu trebuie sa te deranjeze deloc, de la inceput nu trebuie sa le simti dupa 10 minute. Am schimbat marca de doua ori si acum am niste lentile de o luna si nu le simt deloc.Testeaza mai multe marci

Mergi la inceput