Lanolina pentru ten

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Si ce bun ar mai fi si un farmacist cu experienta si deschis la minte care sa ne ajute !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

denizel, de exemplu aici:

http://www.mastershop.ro/crema_cu_lanolina_lansinoh_pentru_tratare_iritatii_san_10_grame_sfx10053.html

mami de andi si ilinca
_

traduceri si asistenta

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Tocmai citeam pe site-ul elemental despre uleiul vegetal de catina (mi-a atras atentia ca e foarte scump fata de altele, iar cantitatea e de numai 10 ml), si pe langa o lista intreaga de proprietati impresionante, scrie ca ajuta si la transportarea altor ingrediente active in piele, asta a propos de discutia noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Adevarul e ca Helena Rubinstein e pentru ten matur, adica ce si-a luat maica-mea...dar mi-am bagat si io nasul intr-o crema de 4 mil.
Denizel eu de la Akoma mi-as mai comanda o suta de uleiuri pe care sa le combin, insa mi-e frica ca iara nu ajung.

Apropos de laptisor de matca, mi-am facut si eu o data o masca asemanatoare si m-a iritat pe fata ceva de speriat. A fost precis de la laptisor, pt.ca de obicei imi faceam masca fara el si nu aveam probleme. Cum am pus laptisor de matca, s-a iritat si s-a inrosit pielea.

Am s-o intreb pe maica-mea daca mai are lanolina si imi prepar si eu.
Denizel vezi ca untul de cacao nerafinat e tare ca dracu' Asa ca trebuie sa-l combini cu ceva si sa ai rabdare sa te dai cu el.

Pana una alta, eu raman la crema cu galbenele, e ieftina, merge la fix si nu mai trebuie s-o stau s-o prepar.

Nu stiu daca v-am spus, da' io mi-s lenesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Lecitina puneam, ulei de catina puneam (la ultima nu am pus, fiindca am uitat). DEci avem si transportorii :).

Iarina, probabil ca tu faci alergie la laptisor de matca.
Vad ca n-am avut vreo reactie naspa pana acuma.
Nu stiu insa daca nu se altereaza laptisorul pus in crema . Eu o tin in frigi, dar in afara de vitamina E n-am pus alt conservant.
A, ai grija ca lanolina miroase foarte neplacut. Trebuie sa-i pui o gramada de uleiuri esentiale ca sa acoperi duhoarea :)).

Salcia, la Akoma se gasesc si emulgatori.


Pitzinuca, multumesc!



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laav spune:

Eu folosesc un gel de dus cu lanolina de care sunt foarte incantata. Dupa ce il folosesc, pielea me este catifelata si miroase si foarte bine.

Mergi la inceput