Lanolina pentru ten

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

hehe, denizelule (daca-mi permiti sa ma adresez asa), ai uitat de un factor important : gravitatia ! fir-ar ea sa fie de gravitatie, mai devreme sau mai tarziu tot isi face efectul, inclusiv asupra pielii de pe fata...cred ca secretul in toata chestiunea asta e mentinerea tonusului muscular pentru muschii fetei, pe langa ritualurile si produsele de ingrijire folosite...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Corina, stiu despre gravitatie , dar n-am inteles niciodata de ce e invinovatita gravitatia pentru caderea fetzei si a sanilor doamnelor .
Parerea mea e ca fatza cade fiindca se flescaiesc muschii (muschii se flescaiesc din cauza multor factori, mai putin a gravitatiei), iar sanii undeva tot pe-acolo .
Ca daca isi pune gravitatia mintea cu noi, apai am ajunge la 80 de ani cu nasul aplecat peste genunchi si genele ca o perdea care sa ne intunece (de tot ) privirea :)).


Fiindca tot ai pomenit despre tonifiere, stiu ca exista gimnastica faciala.
Eu am incercat mai de mult sa fac niste exercitii, dar mi se pare ca mai tare mi-ar face ridiuri decat sa mi le previna.
Nu stiu, nu mi-au inspirat incredere.
Probabil ca nu le faceam corect :).



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Denizel zi-mi dom'le la ce cosmeticiana te duci...ca pare mai mult decat decenta.
Si spune-mi cum e untul de avocado de la akoma...ma gandesc sa ma risc pentru a 3 oara si sa comand de la ei....parca vaz ca iarasi vorbesc cu Angus pen'ca nu mi-a ajusn coletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
[

Iar prevenirea se face prin hidratarea tenului, hranire, masaj facial care sa stimuleze circulatia sangelui in zona (nu neaparat la cabinet, se poate face si acasa, important e sa se faca ceva), masti, grija la expunerea la soare (de preferat este sa nu facem plaja, adica sa nu ne expunem suplimentar la soare), alimentatie sanatoasa etc.











~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~







Are drepatte cosmeticiana ta,as mai adauga(din lecturile mele)cafeaua,tutunul ,bauturile acidulate!

Hidratarea tenului este esentziala si trebuie sa inceapa din tineretze!Daaa...din adolescentza!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Risca-te, Iarina , ti-am trimis PM.


Heeelp, fetele!!!!!
Am primit untul de avocado, asadar.
Are o consistenta putin diferita de untul pe care il luam eu de la Ki-life (cel de la ki-life era putin imbogatit cu cate una-alta) siiii.... nu miroase a nimic!!!!
Numai ca, atunci cand il intinzi pe piele, incepe oxidarea si capata un oarece miros.
Ce fac?????
Ce ulei esential (si parfumat :) sa pun in crema?????
Ce e potrivit pentru ten uscat??
Am cautat pe niste site-uri, dar nu-s deloc lamurita .
S-ar zice ca uleiul de trandafir ar fi potrivit, dar tare nu cred ca face casa buna mirosul de lanolina cu mirosul de trandafiri .



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

denizel, ai putea sa pui intrebarea si pe acel site cu produse bio si organice, am vazut ca in general se si raspunde...

edit, sa adaug : poate uleiul de migdale ar fi potrivit...stiam ca si cel din samburi de struguri ar fi foarte bun, antioxidant, previne imbatranirea, etc.
sau ai putea s-o intrebi pe acea cosmeticiana, pare a fi destul de documentata...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

de caise??
de samburi de struguri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Buli, Corina, eu vreau ulei care sa aiba si un miros destul de puternic. Atat de puternic incat, cateva picaturi sa dea un miros placut amestecului lanolina-unt de avocado si, in acelasi timp, sa nu dauneze tenului (ba chiar sa ii faca foarte bine ).
O sa intreb si cosmeticiana.

Untul de avocado de la Ki-life era gata parfumat, deci nu a fost nevoie sa mai intervin :D.



~Lumea ar fi mai frumoasa fara macelari~




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Incearca lavanda. Stiu ca e recomandata chiar si la aburire pentru ten uscat. Deci daca la aburire e ok, e sigur ok si in crema. Si miroase frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Poti sa-l amesteci cu ulei de macadamia, de rosa mosqueta(este bun pentru tenul uscat si mai si miroase frumos),ulei de argan.
Mie lavanda in creme nu prea imi place cum miroase.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput