Experienta mea privind cancerul de col

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzuran spune:

Revin si eu...nu stiu ultima oara ce am scris la acest subiect dar acum sunt in asteptarea rezultatului biopsiei iar doctorul mi-a pus in discutie sa ma gandesc pentru ce optez: o noua conizatie daca mai vreau copii sau histerectomie, pentru siguranta...
In decembrie am facut pap si test de cancer uterin dar mi-au iesit rezultatele ok...clasa 1 la pap! Luna aceasta, la un nou pap(facut la cerere!, pentru siguranta mea-ca sunt poate putin ipohondra) mi-a iesit clasa4!!! :(( Motiv pt care a urmat colposcopia si acum asteptarea rezultatelor biopsiei...Daca nu innebunesc de tot pana imi vin...
Deci: in concluzie, ce vreau sa stiu: cum este dupa histerectomie totala, fara indepartarea ovarelor!? Teoretic mi-a vorbit de operatie laparoscopica...Care sunt urmarile si evolutia vindecarii?!...ca sa stiu la ce ma astept, fiindca sunt hotarata sa ma operez cat mai repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Suzuran, vei gasi acest subiet al operatiei discutat pe larg la subiectul "mi s-a recomandat histerectomie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Suzuran ai primit rezultatul de la biopsie? ce vesti ai? sper sa fie totul bine si sa iei cea mai buna decizie.
Aveti grija de voi.
Laura

Mergi la inceput