ColonHelp

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

Ciao fetelor,

Revin pentru ca va pot impartasi din experienta cateva lucruri despre ColonHelp.

Tatal meu a facut anul trecut o cura de 3 luni si acum face iarasi una. E foarte in varsta si avea constipatie cronica. Eu am citit despre fiecare din ingredientele din produs (pe diferite site-uri) inainte de a i-l cumpara. Efectele de detoxifiere, curatare a colonului, reglare a glicemiei si colesterolului si altele nu se datoreaza numai continutului de fibre - altfel ai reveni la simptomele de dinainte dupa cura, ceea ce nici in cazul tatalui meu nici in cazul altora despre care am citit nu se intampla - DACA tii cura asa cum ti se recomanda si dupa aceea continui sa bei apa suficienta si sa tii o anumita dieta. Insa doar dieta nu rezolva in multe cazuri constipatia cronica.

Despre gust - am o prietena care posteste acum si tot cu paa il ia. E mai neplacut decat cu iaurt dar nu e o tragedie.
In plus, mirosul/gustul sunt date de ingredientele naturale, uitati-va ce contine. Nu are aditivi care sa -l faca placut la gust, e natural si dupa cel mult cateva zile se obisnuieste aproape oricine. `(Cineva imi zicea ca a pus putina miere sau gem in iaurtul cu Colonhelp).

Inca ceva - in functie de kg si alte probleme de sanatate, sunati la call-centerul lor, va pot consilia personalizat. De ex, lu tata i-au reglat doza in functie de gabariot :D si i-au spus sa il ia la minim 3 ore distanta de orice medicamente, ca sa nu i le "scoata" din organism., mai ales cele pentru tensiune si inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Subiectul e din ianuarie 2010 :). Ma intreb daca autoarea chiar mai e interesata de raspunsuri.
Oricum mie ultimul post mi se pare mai mult mesaj comercial, poate am eu o problema cu reclama mascata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna88 spune:

poate e vechi, dar cine e de vina ca apare inca in cautare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

E din 2010 dar l-a readus in discutie Miruna. Oricum bune informatii, nu vorbim de o situatie urgenta care avea nevoie de rezolvare in 2010.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

Ramiris :) cu tot respectul. Poti acuza de falsitati pe oricine care da marturie ca o terapie (in mod special) naturista a functionat. Eu stiu ce am vazut, din experienta proprie, cu asta, si spun cu drag ca poate ajuta si pe altii.

Pe mine m-a interesat de ex o anumita boala rara pe care a avut-o mama, am cautat si postari vechi de cativa ani, am gasit in felul asta sfaturi utile si oameni cu care am putut vorbi de aceeasi problema.

Mie mi se pare util si de bun augur sa aflam ce a functionat in cazul altora.

Sanatate si tie si tuturor :) si sa ne gasim cu totii ajutorul acolo unde e mai bine pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor , vreau sa va intreb se poate slabi cu colon help ? a slabit vreuna din voi ?




- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

olim cica ar fi ceva produs si de slabit, dar nu stiu cat de eficient este/.vroiam si eu sa imi cumpar colonhelp dar sincer nu stiu ce sa fac pt.ca nu sunt inca convinsa ca va da rezultate wauuu.si inca ceva am citit undeva ca ar trebui eliminat placa micoidala,aceea placa de care sincer mam speriat, asta in caz ca fiecare din noi ar avea asa ceva.pe un alt site scria cineva ca a eliminato in doua zile de cand a inceput tratamentul,aici nu am gasit pe nimeni care sa zica de asa ceva.numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Detoxicolon e mai ieftin si pare sa contina cam aceleasi plante. Am cautat si eu ca m-a palit detoxifierea As lua detox...vad ca zice ca si slabeste (depinde si de un pic de regim etc. el singur nu cred ca face minuni).


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,
Filmulete
La Mare - sept '09
Poze din Egipt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

despre placa micoidala eram curioasa si eu daca e cineva care a eliminat-o cu colon help ? eu am auzit ca se poate elimina mai usor cu clisma , dar pana acolo as incerca colon help . Sunt convinsa ca nu exista tratanment minune in a slabi trebuie si regim alimentar , dar ma gandeam sa combin utilul cu placutul adica sa si slabesc un pic si sa si detoxific colonul ....poate ne raspunde cineva ?




- fibrom uterin embolizat
- sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani
- 3 IUI nereusite la Cluj
- urmeaza FIV la debrecen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

Mega descoperire - daca vrei, poti :D!

Eu tin post acum, am reinceput si eu ColonHelp, si merge foarte bine i usor cu un borcanel mic de iaurt din soia. Ideal e cu iaurt din lapte, situ, dar cat timp e post, e f. ok asa.

Apropo.. mai consuma cineva si LiverHelp? Am auzit ca curea cea mai completa de detoxifiere este colon+ficat+rinichi. Am auzit de la niste colege care au luat CH si LH ca rezultatele cele mai bune pentru detoxifiere si slabit sunt cu ambele produse - insotite de consum substantial de apa, minim 2 litri pe zi. Mai ales ca mi-a iesit bilirubina marita..

Mergi la inceput