ColonHelp

ColonHelp | Autor: chiquitita

Link direct la acest mesaj

Buna!
A folosit cineva ColonHelp? Are efect impotriva constipatiei, e bun pentru dezintoxicare, cum spun ei in reclama?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Consum Colon Help de 2 luni si ma simt foarte bine. Trei masuri pe zi, in special amestecat cu iaurt are gustul cerealelor si da senzatie de satietate. Da pentru constipatie este bun. La mine are efect. Gustul pregnant de chimen al amestecului te obliga sa bei mai multa apa. Daca alaturi de acesta consumi si cereale pe parcursul zilei efectul este si mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Doar ce mi-am comandat si eu acum 2 zile, dar nu a sosit inca. Iti da si crampe cumva? Dupa cat timp de la incepere ai observat rezultate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Mama mea a luat 2 cutii de colon help( adica 3 luni) si nu a mai fost constipata in aceasta perioada. Dar dupa ce a terminat tratamentul constipatia a revenit ( e drept ca de obicei bea f putina apa iar pe perioada tratamentului cu CH a baut chiar si 2l de apa pe zi ).
Si eu am luat o luna dar pt slabit- nu am vazut nici un rezultat
Cred totusi ca fiecare organism reactioneaza altfel , asa ca multa bafta!


Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Doar ce l-am primit, diseara iau prima doza. E rau la gust? Mie nu imi miroase prea bine! Nasol daca revine "starea" dupa tratament.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Nu e chiar atat de rau.Eu il luam cu apa dimineata.Il dadeam repede pe gat si gata..
Oricum mama mi-a spus ca dupa tratament s-a simtit mai bine per total
(nu a mai avut prb cu durerile reumatice, nu a mai avut stari de ameteala).Ar mai repeta cura la un moment dat .
Succes

Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Siuta, eu am luat aseara si azi dimineata si deja a avut rezultat in constipatie. Nu mi-a venit sa cred. Insa ca gust nu imi place deloc. Aseara am si vomitat. (scuze) Eu il iau cu iaurt si iese destul de mult, poate cu apa ar fi mai repede. Insa am observat ca tine de foame, daca e consumat cu iaurt. Mai vedem.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Buna Chiquitita
Cum mai merge cu CH? te simti ok?
Ma gandeam sa mai incerc si eu o tura ( dar pentru slabit ...). Eu luam de 2 ori pe zi dimineata si seara, dar nu m-am gandit sa-l iau cu iaurt...
Spor si bafta




Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna88 spune:

Buna!

Daca nu bea apa si nu manaca legume si fructe proaspete nu are cum sa scape de constipatie. In timp ce lua Colon Help tranzitul s-a reglat datorita fibrelor. In lipsa lor, constipatia revine. E normal. Iar intr-o luna nu ai cum sa slabesti. Nici eu nu am slabit deloc in prima lua de ColonHelp, dar l-am luat trei luni. In cele trei luni am slabit 4 kilograme, iar apoi inca doua. Am ajuns de la 58 la 52 kg si m-am mentinut acolo desi a trecut un an. Nu tin o dieta anume, dar nici nu exagerez cu mancatul. Incerc sa merg cat mai mult pe jos si fac exercitii de cel putin doua ori pe saptamana. O formula miracol de slabit nu exista, cred ca stim cu totii asta. Este vorba numai de diciplina :)

Citat:
citat din mesajul lui Siuta

Mama mea a luat 2 cutii de colon help( adica 3 luni) si nu a mai fost constipata in aceasta perioada. Dar dupa ce a terminat tratamentul constipatia a revenit ( e drept ca de obicei bea f putina apa iar pe perioada tratamentului cu CH a baut chiar si 2l de apa pe zi ).
Si eu am luat o luna dar pt slabit- nu am vazut nici un rezultat
Cred totusi ca fiecare organism reactioneaza altfel , asa ca multa bafta!


Andreea, mamica de Anastasia

http://community.webshots.com/user/Siutaa?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui chiquitita

Siuta, eu am luat aseara si azi dimineata si deja a avut rezultat in constipatie. Nu mi-a venit sa cred. Insa ca gust nu imi place deloc. Aseara am si vomitat. (scuze) Eu il iau cu iaurt si iese destul de mult, poate cu apa ar fi mai repede. Insa am observat ca tine de foame, daca e consumat cu iaurt. Mai vedem.

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)


Si eu am luat si nu-mi placea, asa ca puneam masura aia in niste apa rece si o dadeam pe gat din 2-3 inghitituri, ca pe orice medicament nasol;) Apoi beam un pahar cu apa si gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cum asa? Mie mi-a placut la gust. Il luam cu iaurt. Hmmm. Ia ca-mi comanda si eu iar ca m-am simtit bine cat l-am luat.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput