Kinder Studio

Kinder Studio | Autor: sirimie

Link direct la acest mesaj

As vrea sa va impartasesc experienta mea cu Kinder Studio - sint cei care fac calendare cu poze si la Baby Expo

Am intrebat atunci daca eu voi primi pozele pe care le fac ei, si cele care nu apar in calendar - mi-au spus imediat ca sigur, bineinteles.

Am primit calendarul si nu sint multumita de alegerea lor de poze, eu cred ca puteau alege poze mai reusite decit au ales. Pe linga calendar (care are 13 poze) am primit un CD cu 19 poze in total (cele din calendar plus inca 6).

Am sunat sa le spun ca nu sint multumita, ca ar fi trebuit sa ma intrebe ce poze sa puna in calendar. Mi s-a spus ca ar fi durat prea mult. Nu m-am gindit sa cer eu de la inceput, greseala mea, deci sa aveti grija sa le cereti sa va implice in alegere daca vreti.

Le-am spus si despre faptul ca am cerut toate pozele si am primit asigurari ca le voi primi. Mi s-a spus ca uite, vor cauta in arhiva daca mai sint si le voi primi pe mail. Au trecut 3 saptamini si nu am primit nici o veste.

Morala: sint genul care promit ce vrei tu si fac ce vor ei.

Sa considerati experienta mea daca aveti de-a face cu ei.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

sirimie, eu ma delectez cu subiectele tale deschise en-gros. dar aici ori nu te-ai trezit bine, ori ceva nu e ok...

Citat:
Nu m-am gindit sa cer eu de la inceput, greseala mea, deci sa aveti grija sa le cereti sa va implice in alegere daca vreti.[/qupte]

si


[quote]Morala: sint genul care promit ce vrei tu si fac ce vor ei.


deci tu NU ai cerut nimic (in afara de poze, pe care ti le-au pus, si nu stii cate sunt defapt, deci e pura speculatie ca ti-au pus mai putine poze decat sunt), ai primit ceva de care nu ai fost multumita, si te-ai ratoit nitel la ei ca nu ti-au ghicit dorintele? fir-ar ei sa fie ca nu stiu "a citi" ganduri ... ntz, ntz, ntz... si ti-au zis ca or sa caute si daca ami sunt poze ti le trimit. iaca nu mai sunt.

sincer, eu cred ca tu te plictisesti foarte tare de deschizi asa subiecte absolut hilare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

eu nu pricep deloc ce nu e clar

eu am cerut toate pozele, au facut vreo 50, am primit 19
am cerut si altele, au zis ca da da, si nu am primit nimic

morala: daca vrei ceva ceri inainte. dar nici cind ceri nu primesti intotdeauna..

nu asa se face un client multumit.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

sirmie...nu intelegi nimic.
tu trebuie sa stii ce vrei si sa ceri ce vrei...nu sa astepti sa te faca altii happy.
nu esti multumita acum...dar poate data viitoare stii exact ce trebuie sa faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Bine

Eu am intrebat la inceput daca primesc toate pozele, si mi-au zis ca da, sigur. Mi-au zis si ulterior ca le vor trimite si nu au facut-o. Nu e ca si cum trebuiau ei sa imi ghiceasca dorintele.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ai semnat contract?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

nu
nu am de gind sa ii dau in judecata


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu e vorba de judecata.....ci doar de faptul ca in lipsa unui contract ei intarzie cat au chef.
Nu-i frumos din partea lor, dar nici nu-s obligati sa dea curs cererii tale.
In principiu, e bine sa semnezi un contract citit cu atentie cand apelezi la serviciile unor firme....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Hai sa iti spun ce s-a intamplat cu pozele tale. La o sedinta foto se fac multe poze, in cazul tau 50, din care se aleg cele mai reusite din punctul de vedere al artistului. Unele poze pot fi miscate, pot avea umbre nedorite, pot fi neclare etc. Sunt mai multe. Asa ca artistul da "delete" pozelor nedorite. In cazul tau, cele 19 poze sunt cele mai bune dintr-un set de 50. Asa ca degeaba mai insisti sa iti trimita pozele, chiar nu cred ca le mai au.
Cele de mai sus le spun in cunostinta de cauza. Sunt tehnoredactor* si stiu cat este de greu sa alegi cele mai bune pentru un interviu dintr-un set de 50-100 de poze.

*) tehnoredactor = persoana care se ocupa de redactarea tehnica a publicatiilor tiparite, paginare, prelucare foto etc. pna ajunge la tipar

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu banuiesc ca ei aleg citeva pe care le editeaza si le dau mai departe. Nu cele mai reusite, au tot felul de constringeri pe care le imagineaza, sa fie din fiecare scena cite una etc.

Dar eu am intrebat de la inceput daca le voi avea pe toate. Eu nu am mai avut de-a face cu asta si banuiam ca daca au zis ca da, asa va fi. Si "toate" are un singur inteles.

Cer, ei zic da da, si primesc altceva.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

macar de astea pe care ti le-au trimis esti multumita? adica sunt ok ca si calitate ...sau mai stiu eu ce?

Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput