Alinturi de la copii pentru mame

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

sigur ii dai doua si ai rezolvat problema

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Am spus "i-as aplica o pedeapsa", NU "i-as da doua".
Pt. informare nu imi bat copiii!

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Pe la 2-3 ani - "capusa mea" (replica la apelativul meu "papusa mea").
Pe la 6-7 ani eram "motanel" si "motanica".
Acum, la 13 ani, avem asa: "fata mosului!" - daca trebuie sa-mi explice ceva greu; "madam virgula" sau "madam scama" - functie de ocupatie (verificat tema sau boscorodit dezordinea) si, curent, strigatul de lupta: "mamooooooooooooooooooo!" care nu se opreste pana raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

"alint pentru tatic"

Aseara dupa baita fetita mea il striga pe sot sa il aduca pe Pino :"papa mamaaaaaa ....mamaaaaa!" la scurt timp apare si el, si ea continua :"ooooo mamaaaaa" m-a distrat foarte tare fata sotului si explicatiile lui . Ea il striga mama intentionat..ii place cum reactioneaza

de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Cand era mic de tot, Dennis nu putea spune M, spunea B. Ca atare, eu am fost "babi" pana spre doi ani. Evident ca taica-sau se distra grozav punand copilul sa spuna "mama" iar el spunea senin "baba".

O faza faina a fost cand i-am zis o data numele complet (cand ma supara ii spun apasat prenumele si apoi numele), la care el mi-a raspuns "da' de ce imi zici Dennis Popescu, ce, eu iti spun tie mami popescu?

Si deosebit de simpatic a fost joia trecuta, cand jucam un joc toti trei si i s-a parut ca taica-sau nu joaca corect. L-a amendat repede "hotule durduliu!". Am lesinat de ras si am constatat ca are si dreptate, taica-sau chiar s-a facut durduliu...

In rest, e la varsta la care stie exact cand sa foloseasca un "maicuta mea draga" sau "zana mea cea buna" topitoare de inimi.

Va dorim tuturor sa cresteti mari si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxandraru

Tudor, 3 ani si o luna:
In timp ce mi trageam pantalonii, ma apuca de picior si zice cu patos: "Mami, esti asa de grasa si te iubesc asa de tare!"



Copiii sunt de o sinceritate dezarmanta.


allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Pe mine, fetita mea ma dezmiarda cu : draga mea, iubita mea, mami a mea.
Iar in zilele in care arat bine, imi incanta sufletul cu privirile si exclamatiile ei admirative.
In perioada in care ma ingrasasem cam tare, imi zicea : Te-ai facut grasa cat casa.

allinta

http://www.petitieonline.ro/petitie-p61234041.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

inainte eram mami
dupa pisicile aristrocate sunt: mama cu un accent altfel
si mai sunt mimutza si iubilea mea

are 3 ani si 3 luni domnu Lali

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






si Filip imi spune, dupa ce vede pisicile aristrocrate, mama (tot cu un altfel de accent, cum spune pisicuta Marie)
in rest, in general imi spun mami amandoi. si cateodata mai ma striga Ana (in special cand e tati acasa si asa imi spune el)


Ana & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Mai acum citeva luni cind Mihai nu vorbea chiar bine imi spunea ririit "iubi'ea mea", "d'aga mea", "dulceata mea de t'andafi'i" apoi "scumpetea mea" si "tufetul meu" adica sufletul meu. Binenteles ca ma auzea pe mine ca-i spun asa si imi intorcea si el dragalaseniile. Acum zice corect toate cuvintele astea iar eu ... ma topesc de drag .




Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya_m spune:

Ce fain subiect

baietelul nostru[5 anisori]are tot felul de alinturi pt. mine - ''printesa mea iubita''e preferata lui si-o foloseste foarte des...duminica m-a surprins cu ''ursoaica mea iubita''...cand a vazut ce fata am facut[de surprindere bineinteles]a inceput sa dreaga busuiocul spunandu-i tatalui sau ''tu esti tata urs si eu puiul urs'' replica urmata de dragosteala in grup...

Mergi la inceput