Alinturi de la copii pentru mame

Alinturi de la copii pentru mame | Autor: AnaMariaVV

Link direct la acest mesaj

Salut!
De azi Vladi imi spune intr-un nou fel. Sunt asa fericita ca gaseste mereu noi forme de a ma alinta.
La inceput, cand nu stia sa vorbeasca, pa la 1 an si jumatate, imi zicea AIA, probabil de la ANA.
Apoi MAMA si pe la 2 ani MAMI.
De vreo 2 luni, de cand a invatat ca pe mami o cheama Ana, imi spunea MAMA ANA.
Azi mi-a zis MEME de cateva ori, l-am intrebat daca asa vrea el sa ma alinte de acum incolo si a zis ca da.
Pe buni o alinta BUNILITA.
E un super scump.
Ai vostri cum va alinta?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Si al meu a simtit nevoia sa ma alinte chiar de la inceput si imi spunea "Mamaia" - imaginati-va fetele celor care auzeau si se uitau chioras cand la mine, cand la el. Altfel, nu prea agreeaza forme de adresare diferite de nume. Eu ma mai joc si ii spun in tot felul si ma corecteaza de fiecare data spunandu-mi raspicat cum il cheama sau cel mult ca e 'pui'.

Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Astazi fie-mea,spre bucuria mea,mi-a spus ca-s "mumoasa adomita",pana mai ieri eram bestia;-)si asta in zilele cele mai bune,normal;-))Taica-so este Superman(de unde a mai scos-o si p-asta?)este inca un mister;-)cand o apuca nervii pe noi,ne striga foarte hotarata pe nume-Loledanaaaa;-)Si de-ar stii ea mititica,ca-s bestie sau mumoasa,nu conteaza,o iubesc la fel de tare;-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Si pe mine ma alinta fata mea . Cand a inceput sa vb imi spunea papa in loc de mama iar sotului ii spunea mama, dai cu munca de lamurire cine e cine ...intr-un final mi-a zis mama , in vara am fost in Ro si i-a auzit pe toti ca imi spun alina (sotul ma alinta altfel) a urmat o perioada in care imi spunea doar alina iar noi o corectam mereu "mama pt tine".Bun ...a urmat mama alina iar la scurt timp imi spunea mama alina mami si se amuza foarte tare . Acum de cele mai multe ori imi spune mami dar cand e ceva mai "grav" maamaaaaaa !!
aaa si de fiecare data cand suntem gata sa mergem afara se uita la mine cu ochii mari si zice:" ooooo mama e frumoasa ca o printesa"


de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Ce subiect frumos, AnaMaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

de ceva timp alexia (3 ani si 2 luni) mi se adreseaza cu:
-scumpo
-draga mea
-duduitza

majoritatea le-a auzit la desene animate.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

inainte eram mami
dupa pisicile aristrocate sunt: mama cu un accent altfel
si mai sunt mimutza si iubilea mea

are 3 ani si 3 luni domnu Lali

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

Al meu imi spune mami si ubita mea.
e tare dulce cand suntem undeva si-l aud strigandu-ma ubita mea.
sunt topita dupa el, de aici se trag muuuulte aere si figuri. dar ce sa fac, nu ma pot abtine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paky spune:

PS: cand e nervos imi spune: taci, iesi acasa a mamaia, valea .
nu ubesc mami, ubesc tati.
norocul meu ca-i trece pana ma-ncalt. si el ma iubeste muuult tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paky

PS: cand e nervos imi spune: taci, iesi acasa a mamaia, valea .
nu ubesc mami, ubesc tati.
norocul meu ca-i trece pana ma-ncalt. si el ma iubeste muuult tare.

Matei Stefan 13.05.2007


Si asta e alint? Oricat de nervos ar fi, i-as aplica o pedeapsa pt "taci...valea" si altele de genul, asa ca sa-i treaca nervii mai repede.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput
Mergi la inceput