Iarasi vaccin!

Iarasi vaccin! | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Stiu, stiu...am discutat atatea despre vaccinuri...nici nu mai stiu unde sa caut.
Dar zilele astea aud ca vaccinul antigripal, ala anual, de se face toamna, cu tulpinile actualizate, scade dramatic rezistenta impotriva gripei porcine.
Mie mi se pare o gogomanie, dar cica au dezbatut problema si la TV.
Stiti ceva?
Multumesc!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Si eu am auzit aici la stiri...

Daca te ajuta:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-1220220/Normal-flu-jabs-double-risk-catching-swine-bug.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Este o mare minciuna, cas a se poata comercializa cel pentru gripa porcina.
Eu l-am facut pe cel antigripal inclusiv copilului si nu vreau sa aud de "incubatorul lor ambulant de virusuri" date spre testare maselor.

Cristina +12 si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns makydenis spune:

Despre antigripal nu ne-a recomandat pediatra si deci prin urmare nu-l facem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paisacodruta spune:

Buna,
Nu stiu de ce ..anul acesta pediatru ne-a recomandat sa nu facem vacinul antigripal..
Am mers pe bronho-vaxon desi an la rand 3 la numar imi recomanda "faceti vaccinul antigripal"
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

eu una sunt una din "inconstientele" anti vaccin...antigripalul nu-l fac niciodata, iar la asta "porcin" si alt zoovaccin voi da cu subsemnatul...
acum, astept bobarnacele si degetele infipte in ochi.

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOCLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Eu fac vaccinul anti-gripal in fiecare an pentru ca lucrez in spital cu oameni bolnavi sau imuno-supresati. Am avut 3 colege care au testat pozitiv la gripa porcina cu simptome foarte usoare gen dureri de gat si putina febra, pe vremea cand se testau toti cei care aveau simptome. Eu am avut ceva simptome (o tuse usoara si oboseala dar nu febra) abia dupa ce au oprit testarile. Daca am avut sau nu gripa porcina nu stiu, dar nu inteleg ce este isteria asta. La noi s-a cam rasuflat subiectul, a uitat lumea . Acum au scos vaccinul si e gratis pentru oricine vrea sa-l faca, nu cunosc pe nimeni care sa-l fi facut.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belobia spune:

nici noua nu ne-a recomandat pediatra vaccinul. am mers pe broncho-vaxom de 2 ori pe an si suntem multumiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Stiu, stiu...am discutat atatea despre vaccinuri...nici nu mai stiu unde sa caut.
Dar zilele astea aud ca vaccinul antigripal, ala anual, de se face toamna, cu tulpinile actualizate, scade dramatic rezistenta impotriva gripei porcine.
Mie mi se pare o gogomanie, dar cica au dezbatut problema si la TV.
Stiti ceva?
Multumesc!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


eu am citit un titlu ca ar fi exact invers, vaccinul normal protejeaza si contra gripei porcine

aici si www.sanatateatv.ro/stiri-medicale/vaccinul-impotriva-gripei-sezoniere-util-in-tratarea-gripei-a-h1n1/" target="_blank">aici

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Rufus, daca bagi un ochi pe la fetele din America, o sa vezi ca unii dintre copilasii lor au avut sau au chiar acum gripa porcina. Nu le e usor dar nici de groaza lumii nu e!
Noi in familie mergem FARA vaccin antigripal de orice fel ar fi el.

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina79 spune:

Noi mai avem putin si terminam cele 3 luni de Broncho-Vaxom din toamna asta. Si pediatra noastra ne-a zis sa mai asteptam cu vaccinul antigripal, pe care oricum nu am de gand sa-l facem! Sper sa nu se lipeasca nimic de noi, asa cum s-a intamplat si ana acum cand am mers numai cu Broncho-Vaxomul.
Sanatate multa!

Mergi la inceput