Nu Skin Galvanic Spa - a folosit cineva?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maya2012 spune:

Sa fim seriosi.....MLM-ul Nuskin este cam teapa...partea de business si faptul ca prietenii care vor sa te aduca in sistem insista, devin de-a dreptul penibili...4 persoane au incercat sa-mi bage pe gat aceasta afacere....
Pot insa sa va recomand produsele lor (cel putin galvanicul il folosesc si eu). In alte tari nu cred ca se insista sa dai atatia bani ca sa-ti poti dezvolta acest tip de business.
Oricum, insist ca produsele sunt bune pentru ca le-am folosit si galvanicul il folosesc in continuare. Prietena care mi-a comandat produsele va poate recomanda cum sa achizitionati la un pret mic fara a face business. Cine vrea imi poate lasa un mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Cristina_ spune:

Ma bucur sa aud de prietena ta cea binevoitoare, dar faptul ca ai scris mesajul exact in aceeasi zi in care te-ai inregistrat e putin cam dubios.
Sau poate ma insel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xseries spune:

Citat:
citat din mesajul lui Un_cabotin

Intr-o zi m-a sunat un fost coleg de scoala, despre care nu mai stiam nimic de ani de zile...


"Consumati, consumati, consumati!, In primul rand voi, familiile voastre, si toti pe care-i puteti atrage in "afacerea noastra"!!!


OOOK... In primul rand imi cer scuze ca v-am editat comentariul insa era prea lung... nu imi place sa umplu pagini aiurea.
Acum, ca sa ne intelegem de la inceput!
Respect parerea fiecaruia; nu vreau sa contrazic pe nimeni. Fiecare are dreptul la opinie.

Intre MLM si Piramide exista o diferenta masiva si anume: UN PRODUS. MLM il au, piramidele nu. Pentru mai multe detalii va puteti documenta si singurei pe internet.

Am citit cu cateva pagini in urma despre persoane care si-au lasat job-urile pentru NuSkin... inseamna ca sunt nebuni. "Afacerile" de tip MLM sunt pentru part time, nu full time.
Eu personal m-am aflat si in piramide si MLM-uri de-a lungul timpului, din fericire am iesit pe ambele planuri.
Depinde de tine ca persoana daca poti face asta sau nu.

Cea mai mare greseala, pe care multi o fac, este sa intre si sa inceapa sa povesteasca prietenilor, familiei, s.a.m.d. Orice afacere din lume este bine sa nu o faci cu cei apropiati, sunt evitate muuulte discutii...

Nu sunt de acord nici cu cei care isi fac reclama aici sau incearca sa abordeze persoane.... Serios? Mai bine te duci la Universitatii si urlii in gura mare, ai avea mai mult succes.

Am fost si eu la randul meu abordat de catre cineva insa am decis sa nu intru si in NuSkin, sunt in altele mai importante si cu beneficii mai "palpabile".

Si ca sa inchei, pentru doamnele interesate, eu am cumparat prin cineva un Galvanic Spa 2 cu tot cu cremele aferente, insa din nefericire relatia mea cu acea persoana s-a denaturat si am ramas cu el. Il am la vanzare (asa am dat si de anuntul vostru). Pentru detalii, discutam in privat.


Mergi la inceput