Copilarosii martie-aprilie 2004 - 2 -

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow Corina ! Sa inteleg ca esti insarcinata ? Felicitari ! Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Corina - iupiii, felicitari, sa fii sanatoasa si sarcina usoara!!

Laura - ce face Luca? Daria cum se mai poarta ca sora ma mare?

Noi suntem cu ceva rosu in gat, Cristina a scapat, dar Alex inca e cu febra zilele astea, la serviciu multa treaba, am schimbat si bona, eu tot cu dentistii mei, un pic cam obosita.

Va pup, sa auzim de bine!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata!
Iaca reapar si eu dupa o perioada de lipsa totala forum...probleme in familie Am un cumnat bolnav de cancer galopant in stare terminala si suntem cu totii cu moralul la pamant, dar viata trebuie traita.
Dupa 3 luni de stat acasa mi'am gasit si eu ceva de lucru, dar din pacate nu sunt multumita din nici un punct de vedere, nici financiar, nici din punct de vedere al muncii, dar decat acasa sau in somaj e bine orice. Deocamdata pana se vor mai linisti apele e bun orice.
Raulica e mare...smecher . Sapt trecuta mi-a facut in premiera nationala, puroi la amigdale si o frumoasa alergie...e plin de bube, pe maini, picioare, spate De 2 saptamani e in vacanta obligatorie.
In rest, toata bune si frumoase, copilul ma tot roaga sa nu-l mai tratez ca pe un copil, ca el e deja baiat mare
Asteptam cu mare interesez serbarea si trecerea in grupa mare Ce repede trec anii

Corina, felicitari!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Salut, dragi mamici! Ma bucur sa aud despre copilasii vostri mari, despre cum cresc ei. Noi suntem tot asa, adica Ioana este prea botzogasa-catzaratoare iar eu prea stresata-paranoia. In rest, mai domnisoara acum, mai nonbaietoi, mai preocupata mult de rochite, pantofiori, coditze, fardurile (!) mele etc. La gradi e binisor, nu prea doritoare, merge totusi... (ii e f frica de proful de dans, de cel de karate, desi ea nu mai merge la aceste cursuri, o iau acasa, totusi zilnic are acceasi teama de ei. Nu i-au facut nimic, sunt niste oameni f draguti... vad ca mai nou ii e frica si de soferul gradinitei cu care ea n-are nicio treaba ca o iau eu... Sper sa nu fie raspunsul la grija mea exagerata...).Pe de-o parte. Pe alta: toata ziua in copaci, pe marginea lacului,la niste porcarii de inele super periculoase, injura, ma musca, merge prea tare cu biclicleta, face figuri cu rolele, deschide usa la masina in mers spre disperarea mea de mamica prea disperata. Asa.
Uneori ma intreb ce-or mai face fetele cu pui mici, mai tineti minte cind aveau bebeii doar citeva luni in burticile mamicilor lor, ce mai stateam la sueta si la laudari sau ingrijorari. Apoi nasteri, botezutri, primul an, apoi jelitul ca-l lasam cu mama, bona, cresa. Apoi iar jelitul dusului la gradi. Stati sa ne vedem in primul an de scoala! Primul premiu cu coronita!
Sanatate multa, sper sa va salut mai des.

gabi si ioana (16 martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Claudelu, curaj si forta. Poate tot raul spre bine, cine stie ce-ti rezerva viitorul? E doar o perioada, va trece.

gabi si ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Clau imi pare extrem de rau pt cumnatul tau....cu serviciul sunt sigura ca vei rezolva....trebuie doar sa ai nervii tari...Raul trece in grupa mare ?...Daria va fi la pregatitoare, sa inteleg ca il dai la scoala de 7 ani si ?
V-am spus ca am inscris-o pe fiicamea la scoala ? Va fi la scoala mamei, si cand a aflat ca s-au inscris deja vreo 15 copii la dna invatatoare a inscris-o si pe ea. La serbarea de la gradi am aflat ca 80 % din copii sunt deja inscrisi la scoala....Doamne ce nebunie ....

Gabi, acum cu Luca, am reluat ciclul...evident mult mai relaxata (oricum eu sunt genul "mama relaxata",...si ne revin mie si sotului amintiri de cand era DAria mica....).

Luca nu seamana cu Daria; e mult mai activ...deja se catara, trage de sertare....nu ii e frica de nimic....l-am gasit bagat in mobila din baia mica pe intuneric....merge de-a busilea cu o viteza fantastica...in dresing intra printre hainele de la umerase...trage de cele puse pe rafturi....
Daria a "invatat" sa se catere pe la 3 ani....sa sara pe la 4....:D....In week end plecam la mare (daca e vremea buna) sunt curioasa daca ne lasa sa-l scoatem din mare

Gata...va pup...sa aveti o saptamana cum va doriti voi !

Ps. La multi ani Pucku si Spiculet !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Laura, da, Raul va merge la scoala la 7 ani jumate. Am decis sa fie asa pentru ca dupa ce incepe scoala se duce si distractia...si plus de asta e baiat si nu pare foarte preocupat de ale scolii
Cumnatul meu e tare tanar (23 de ani) si se usuca pe zi ce trece dar uite ca-i da Dumnezeu zile. Stim ca asta nu e viata, sa depinzi non stop de cineva, dar atat cat e in viata si alaturi de cumnata avem totusi o speranta...ca doar speranta moare ultima!

Gabi, ma bucur mult ca ne mai scrii si tu Mi-era dor sa te citesc Ce nazdravana e Ioana




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Off Clau, ce durere....asa e; daca n-am avea speranta....n-am mai avea nimic.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Ciao, mamici fericite! Vad ca au crescut copilasii, sa va traiasca si sa va aduca numai satisfactii in viata! Am o rugaminte: ati putea sa ajutati cu cateva hainute care nu va mai folosesc un baietel care vrea sa mearga si el la toamna la gradinita? Va rog! Puteti lasa PM. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Acum o luna va scriam ca am un cumnat bolnav...saptamana asta l-am inmormantat Greu, foarte greu, cumnata mea e biata de ea distrusa...pe 24 aug aniversau si ei primul an de casnicie...n-au mai apucat
Viata e uneori atat de cruda ....




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput