Copilarosii martie-aprilie 2004 - 2 -

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Da, Laura, exact asa face si Cristina - nimic in plus, decat cu forta. Ce concurs au avut? Vad ca ai nostri inca ii tin departe de competitii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Mai,dragutelor,multumesc muuuult pentru complimente,chiar am dat un pic in damblaua asta a modei anilor 40' si 50'..Unde va gasesc pe FB?de ce nu mi-ati dat un semnal,sa va bag pe lista mea?
P.S.-mi-a suflat tanti de la ecografie ca se pare ca sint baietel si fetita,dar sa vedem,nu era sigura ca a vazut bine.Am avut noroc ca era o imigranta,ca daca era suedeza sigur nu-mi spunea.

Mami de Amelie si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ce frumos, Rayu...sanatosi sa fiti cu totii....iti dau un semn pe FB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Helooo fetele!!!!!!!!!!!!!!!!
Doamne,de-un secol n-am mai intrat pe aici!!!Nici nu credeam ca mai existam"
Ce faceti dragelor, ce amintiri frumoase am cu voi toate,cele mai frumoase din viata mea,bine ...eu am mai participat" intre timp la o odisee anul trecut,am hotarit cu totii(sotul si baieitii) sa mai facem o fetita,o surioara,... si,,, l-am nascut pe VICTOR in august 2010,o scumpete de baietel dulce si frumos,mincal-ar mama pe el.

Rayu,felicitari mami,sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri mult de momentele astea.

Haideti sa ne intilnim pe FB, acolo am pozecu baieitii mei,nu mai fac publice poze,sunt mai inteleapta

VA PUP PE TOATE SI MI-A FOT DOR DE VOI!!
daçuscra mea oare ce mai face,i nora-mea Hanna....pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Nici eu n-am mai trecut de secole pe-aici , nu prea mai am dispozitia de socializat de ceva vreme. Cred ca incet incet o sa ma transform intr-un pustnic, servici, casa, servici, casa....n-am mai iesit de secole undeva, n-am mai plecat de-acasa de luni bune, n-am mai vorbit cu nimeni in afara de colegii de birou si familie.
Tot astept luminita de la capatul tunelului si mama ei de luminita, nu mai apare......
Partea buna (daca se poate numi buna) e faptul ca ma incapatanez sa nu ma las prada disperarii, si evit cu inversunare sa ma gandesc la orice fel de lucruri care stiu ca m-ar putea aduce intr-o stare de depresie fara iesire. De fapt evit sa ma gandesc la orice pe termen mai lung de 1-2 zile, traiesc clipa si-atat, ce-o fi saptamana viitoare, dumnezeu cu mila . Probabil va veni un moment cand tot va trebui sa infrunt realitatea, dar pana atunci, ma simt destul de ok in balonul meu de sapun in care m-am baricadat .
Si nu, n-am chef sa vorbesc acum despre problemele mele, pentru ca daca as face-o ar insemna sa admit ca le am, si ca sunt din ce in ce mai grave, si ca nu am nicio solutie viabila pentru el acum.

Dar sa trecem la lucruri mai vesele. Laura, si fie-mea e la fel de incapatanata cand vine vorba de muncit in plus pentru scoala, nu scrie nici macar un cuvant in plus fata de tema care-au primit-o. Si pretextul e acelasi, doamna nu ne-a zis sa facem si exercitiul asta, deci n-o sa-l fac si gata! Dar pe de alta parte, daca doamna a zis, e litera de lege, face tot .
Rayu, vrem si noi la voi la scoala, ne primiti?! . Felicitari din nou pentru "baietel si fetita"
Ela, daca descoperi cumva ce-o stimuleaza pe Cristina, sa-mi zici si mie, si noi avem probleme asemanatoare. Culmea e ca a terminat semestrul cu tote mediile fb pe linie, desi n-am idee cum a reusit asta, ca eu prea mult n-am stat in preajma ei s-o ajut sau s-o bat la cap.
katalina, bine-ai revenit, felicitari pentru scumpetea de baietel .

Sa-nteleg ca voi v-ati mutat pe FB? Eu nu folosesc asa ceva, mi-am facut de vreo saptamana cont doar ca sa scap de zecile de mesaje de pe mail primite de la cunoscuti, toate cu join, join, join. Da n-am nimic pe-acolo , nici nu stiu userul, cred ca am stat maxim 5 minute cand l-am creat, dar poate ma gasiti dupa adresa de mail: mickyyy@yahoo.com. Plus ca de la birou nu pot intra, avem restrictionat accesul, iar seara acasa, nici atat, calculatoul e monopolul lu' barbata-meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

katalina,ti-am vazut frumusetile de baieti,iar tu arati neschimbata,te-am recunoscut imediat
Micyyy,inteleg ca nu vrei sa vorbesti despre ce te framinta,iti dau un sfat prietenesc insa,pentru ca am trecut prin asa ceva si nu e de gluma.Eu am avut posibilitatea sa merg la un psiholog,nu prieteni si rude si alti oameni de "bine",ci cineva din afara si scolit in domeniu.Am facut terapie cam o data pe saptamina,dar cind ma lua "valul" si mai des.Ma duceam acolo si ma simteam cu 5 kile de ingrijorare mai usoara,dupa sedinta,nu-mi dau seama de ce,in general numai eu vorbam si plingeam,psihologul numai imi intindea servetele sa-mi sterg mucii:))
ma gindesc la tine

Mami de Amelie si 23+ cu gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Rayuela, apreciez sugestia, si desi dintr-un anumit punct de vedere e posibil sa am nevoie si de un psiholog, pentru problemele mele actuale mi-ar fi complet inutil . Si nici nu mi l-as putea permite acum!
Daca chiar vrei detalii, deschisesem pe undeva pe la "in unu sau in doi" un subiect spre sfarsitul anului trecut, nu am chef sa-l mai caut sa-mi readuc acum aminte, dar in mare situatia e neschimbata, doar ca problemele s-au agravat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

aualeuuuuuuuu moare subiectul nostru . Si scrisesem un mesaj lunggggggggg ... habar n-am ce am facut dar l-am sters. Acum nu-l mai rescriu, nici sa ma picure careva cu ceara :) Poate maine...

Mickyyy,Nedda si Kata, ma bucur sa va revad aici!

Noapte buna!





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Hai ma ca nu moare, il inviem noi cumva .

La noi a venit vacanta!!!! Am expediat toti 3 copii la bunici (e a doua oara in 7 ani de zile cand suntem singuri singurei, dar data trecuta au fost doar 2 saptamani, acum va fi probabil o vara intreaga), si sincer am atat de mult timp liber, ca nu stiu cu ce sa mi-l umplu.
Dar deja le simt lipsa, si azi i-am trimis la tara ....asa goala mi se pare casa fara ei!!!!

Voi ce mai faceti, cu ce va mai laudati?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Mai, mai, ce trece vremea! Dar eu ma simt ca si acum 7 ani sau mai multi, cand ne-am intalnit toate aici. Si va simt foarte aproape de inima mea, s-au creat niste legaturi speciale. Asa ca insiferent de evolutia subiectului, noi ramanem tot in gashka, nu?
Hehe, nu pot sa nu zambesc cand o vad pe Cata cu 3 baieti si pe Mickyyy cu 3 fete
Si sa nu admir gemenii suedezi, dar mai ales pe mama lor cu glezna subtirica
Clau - gata cu copilareala, treceti si voi la scoala! Iti tin pumnii.
Laura - tot plina de hartoage esti? Cum se inteleg piticii tai?
Mickyyy - imi pare rau ca situatia nu se imbunatateste, sunt convinsa ca sfatul Rayuelei e f bun si daca se poate, urmeaza-l.
Sunt uneori momente grele pentru fiecare dintre noi. Cand trecem de ele, ne miram cum de atunci nu vedeam iesirea. Impresia mea este ca suntem prea agitati, prea coplesiti de grijile materiale, incat nu mai apucam sa ne bucuram cu adevarat de comorile astea mici pe care le avem si care reprezinta cea mai mare realizare a vietii noastre.
M-am facut filozoafa intre timp, vedeti? Dar asta e concluzia mea si ca urmare, ma straduiesc sa nu las nimic sa treaca in fata familiei mele, indiferent de situatie.
Acum despre vacanta: noi am fost 10 zile la mare cu copiii, apoi i-am lasat la bunici, la aer curat si rasfat. Ne-am dus frecvent sa ii vizitam, nu stiu sa spun daca noua sau lor le era dor mai tare. Si eu care ma laudam ca daca e casa goala o sa o lustruiesc prin toate uncherele, n-am facut chiar nimic. Poate in acest weekend...
In curand reluam scoala, schimbam si bona (incercam un upgrade intelectual), sotul o sa tot aiba delegatii, deci trebuie sa ne bucuram de liniste cat mai putem.
Va imbratisez pe toate si chiar daca nu am mentionat mai multe nume, nu cred ca am uitat pe nimeni.


Mergi la inceput