vase de sange sparte pe picioare

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutare tuturor!

Am urmarit subiectul, pentru ca si eu am astfel de probleme cu venele. M-ar interesa ce fel de produs este acesta, pe baza de samburi de struguri.

Eu am trecut printr-o interventie cu laser la ambele picioare. Se pare ca solutii definitive nu exista, orice ai alege, laser, injectii, problemele reapar dupa un timp.

Ma intereseaza daca totusi exista cineva care a reusit sa rezolve problema varicelor si capilarelor vizibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

buna glimmer
produsul de care vorbeam eu se numeste Antioxi vita. se gaseste la plafar la farmacie....sau daca nu, cauta pe google. vorbeste si cu medicul si vezi ce parere are.....ma rog, daca e deschis la tratamente alternative.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Multumesc, arleena.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

de la Walmark am luat si eu, Varixinal, pt. vene... dar ele isi fac de cap, se sparg in continuare
O doamna dr mi-a spus ca daca nu vad rezultate in 2-3 luni, sa nu mai cheltui banii degeaba...asa ca nu mai iau de nici unele pentru moment

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

In aceste cazuri nu ai voie sa te epilezi cu ceara calda. Mie de la ceara mi s-au spart primele vase.
Pentru senzatia de picioare umflate, obosite am luat extract de castan comestibil (Plantextract). In 2 saptamani mi a disparut disconfortul. Sincer, nici nu ma asteptam.
Detralex am folosit cand am avut crampe musculare si este un produs bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Si eu am avut si am vene sparte, mi/au aparut de regula cind am fost insarcinata. Le tratez cu scleroterapie (injectii), dupa prima sarcina cred ca am facut in vreo 30 de locuri si a functionat f bine, venele s-au absorbit. Dupa a doua sarcina mi-au aparut altele noi, acum le tratez si pe-astea.

A incercat cineva laser si ce rezultate a avut? Injectiile cam dor, si ia vreo 2 luni ptr vase sa se absoarba, intai apare o vanataie si apoi inca 2 luni pina dispare totul, de-asta as incerca laser.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Eu am facut interventie cu laser. Eu insa am si varice, nu numai capilare vizibile. Medicul mi-a explicat ca de fapt trebuie "inchisa" vena care alimenteaza capilarele respective. Interventia cu laser a reolvat unele probleme, dar daca am varice ca "mostenire" genetica, problema a revenit. Ori pe aceleasi vene, care probabil nu s-au inchis bine, ori pe altele care au preluat fluxul sanguin al venelor inchise. Deci,practic, ar trebui sa repet interventia pe masura ce problemele revin. Asa cum am mai spus, si eu sunt curioasa daca cineva a rezolvat in vreun fel problemele legate de varice si capilare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danacarla spune:

Am si eu multe vase sparte pe picioare, am incercat cu multe unguente, ultimul pe baza de hirutidina , extract din saliva de lipitori, am luat si detralex si ginko biloba ...si nimic. Va rog , daca stie careva, spuneti-mi si mie cat costa injectiile ptr scleroterapie? Va multumesc frumos.

Mergi la inceput