Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (19)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by bubu05

Nati, n-am gasit
E cam mic Billa asta de langa Mall...avea un frigider anemic cu cateva pungi cu legume congelate si unul cu peste...fructe nici gand...In Selgros sau in Real gasesc sigur, dar nu cred ca ajung curand...

Oana 28+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze


Ah, ce rau imi pare. Daca stateam aproape, iti aduceam eu..

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sunt o puturoasa...n-am facut nici azi...clatitele cu visine...poate maine...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ntz ntz ntz...se poate draga?Cum sa nu faci tu ceva bun intr-o zi?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Balbina, linkul e asta:http://home-and-garden.webshots.com/photo/2649700530080823175XGICwZ

Mersik frumos!

Fetelor, n-am gasit decat gelatina rosie si alba.Alte culori de unde iau?

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

gata, am facut desertul cu clatite si l-am si papat
multumesc natalia , f bun
Iata-l
eu am pus 500 gr visine(mai aveam putin dintr-un pachet si 1 pachet intreg de 400 gr) si cred ca trebuiau puse mai multe visine.
pe deasupra i-am turnat niste cioco topita...

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alyna, pentru tortul ala am procedat foarte simplu: am facut un jeleu din suc rosu de fructe, in care am dizolvat un plic de gelatina simpla de la Dr. Oetker (1 plic de 10 g la 250-300 ml lichid, ca sa iasa tare). Am turnat in casolete intr-un strat de circa 1 cm, apoi am dat la rece. Dupa ce s-a prins jeleul, l-am taiat cuburi, pe care le-am pus pe tort, iar marginile le-am ornat cu frisca. Ornamentul cu frisca e de toata jena, stiu nu prea le am cu astea. Poti folosi gelatina asta simpla pentru a face jeleuri de ce culori vrei tu: fie folosesti sucuri de fructe, fie siropuri din apa, zahar, colorant si ceva aroma. Intr-o vreme existau in comert niste prafuri de la Dr Oetker cu care puteai face jeleuri instant. Dar nu stiu de ce le-au scos din vinzare, mie chiar imi placeau, erau comode, le-am folosit si la alt tip de tort cu jeleuri.

Monica, wow, f. frumos ti-a iesit desertul, si apetisant rau Visine intr-adevar merg mai multe, trebuie sa fie una linga alta mai inghesuite.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumesc natalia
eu nici nu stiu daca se gaseste aici gelatina colorata, voi folositi gelatina simpla si puneti colorant sau cum?
acolo se gasesc pliculete cu gelatina de toate culorile si cu arome(de mere, pere, struguri, etc)dar se prepara in pahar nu stiu daca rezista(adica daca se intareste in asa fel incat sa stea intr-un tort)
promit ca data viitoare cand vine pe langa lapte condensat sa aduc si gelatina colorata

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monica, tocmai ce ziceam in mesajul precedent pentru Alyna: au fost si in Ro gelatine colorate, cu arome de fructe, dar dupa o vreme au disparut din comert.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda

Sa faci o femeie fericita e foarte usor... dar si foarte scump.
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Mamaaa, Monica, cum arata desertul!! Super si cred ca si delicios!

Eu azi iar am umblat dupa visine, fara succes...stiu sigur unde gasesc, dar trebuie sa merg cu sotul cu masina, ca n-am cum sa ajung altfel. In Selgros sau real gasesc sigur.
Am ajuns la Unirea azi, dar m-am dus in magazin, apoi jos la supermarketul de acolo si nu aveau...dar nu mai aveam fosrta sa merg si pana in carefour...alta data...
Perseverez!

Nati, mai exact din ce sucuri faci jeleurile? de exemplu, merge din suc cumparat Timbark, de visine sau alte culori?? trebuie incalzit inainte pe foc si apoi pusa gelatina sau merge asa rece?

Oana 28+ cu bb Stefan si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Bubu mic
Iubirea mea
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by bubu05
Eu azi iar am umblat dupa visine, fara succes...stiu sigur unde gasesc, dar trebuie sa merg cu sotul cu masina, ca n-am cum sa ajung altfel. In Selgros sau real gasesc sigur.



Eu am luat in seara asta din Selgros.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput