Sportul pentru copii - ce fel si la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca1 spune:

As vrea si eu sa imi dau fetita de 3 ani la dansuri sportive, pentru ca la inot nu as vrea sa o dau , am inteles ca o sa faca umerii lati, cel putin asa am auzit,iar la dansuri ii place ffff. mult
Daca cunoasteti un culb ceva va rog sa imi spuneti si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Iasmina, de cinci ani, merge la inot (la greu, ca are si piscina la dispozitie),ski iarna si dansuri. Ma tenteaza sa o invat un pic si tenis, doar asa, sa o familiarizez, pentru ca noi practicam tenis-ul.
cea mica, Georgia, de noua luni, e la faza in care inoata ca broscuta si se balaceste la greu. De multe ori a adormit pe salteluta, atat de obosita era, insa s-a apucat de bocit cand o scoteam din apa.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Ozi(22mai99) merge de la 6 ani la inot la Lia Manoliu (zilnic, iar in vacante lipseste doar cand pleaca din localitaTE). Din 22 mai pana in 1 noiembrie lucreaza in aer liber asa ca se si aeriseste.
Avantaje sunt multe...exista si parti rele: s-a capacit o data cu negi, alta data cu o ciuperca pe pielea capului, a luat cand si cand viroze. Zic totusi ca beneficiile acopera si aceste neajunsuri.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Si eu cred ca e foarte important sa faca un sport copiii nostri. Dezvolta corpul, dar si spiritul. La noi inca nu e cazul, ca mitica mea n-a implinit anul inca, dar o sa practice si ea un sport, nu stiu cam de la ce varsta, o sa ma consult si cu dr. ei, ca sa-i vina usor si la orele de sport, care mie mi s-au parut un chin.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

fie-mea are 4 ani jumate si am inscris-o la Palatul Copiilor la gimnastica ritmica ca ii place la nebunie insa incepem de luni si stau cu emotii ca profesoara face de obicei cu copii de 5ani jumate - 6.Asa ca am inscris-o si la gimnastica sportiva si sper ca la una dintre ele sa o primeasca .La inscriere mi s-a garantat ca ori la una ori la alta sigur o primeste.
Numai despre asta vb si spune la toate lumea ca merge la gimnastica de luni , sper sa nu fie dezamagita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Noi ne-am gandit sa ducem pe Rebeca la dans sportiv de pe la 5 ani. Asta pentru performanta (daca ii va placea si ei). Pe la 10 ani as vrea sa inceapa echitatia. Si pana atunci, va face si cursuri de inot (dar nu performanta) si tenis.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pet spune:

Avem si noi la activ 1 ora de innot! Maine, fetita (4 ani) o sa mearga pentru a 2-a oara si e tare incantata. Imi pare rau ca nu am putut obtine locuri anul trecut la piscina. Am "recuperat" insa, toata vara cu innotul in lac. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebedenis spune:

salut fetelor!si noi tot la inot ne-am gandit sa-l dam prima data pe prichindelul nostru pt ca inotul dezvolta organizmul f.bine apoi cand creste va merge unde vrea el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

vad ca toata lumea prefera inot. am incercat si eu in aceasta vara dar nu la-u primit ca e prea mic. are 4 ani dar in orasul nostru nu se incurca nimeni cu prichindei. pana la urma l-a invatat sotu cat de cat. am fost acun 2 saptamani la o piscina cu apa termala si alex se arunca de pe margine in apa de 1.7m. ii place mult si sa faca scufundari.
ieri am mers la palatul copiilor sa-l inscriu la dansuri dar doamna de acolo mi-a replicat "doamna vreti sa va cresc eu copilul? veniti cand face macar 5 ani".
tenis ar fi o varianta dar e prea mic, racheta prea grea, asa cxa astept sa mai creasca. din pacate nici la gradinita nu fac nici un sport.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elen@ spune:

Eu ma gandeam sa o dau pe fiica mea la dans sportiv, dar nu a implinit nici macar 4 ani si nu stiu daca o sa fie primita pe undeva. Daca stiti cumva pe unde prin Bucuresti...

Mergi la inceput