FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by dariaioanaxx

fetelor am uitat sa va intreb ceva, aveti vreuna sotul cu oligospermie(nr. redus de spermatozoizi) caci al meu sot problema aceasta o are, nici nu l-am intrebat pe dr. Zadory despre aceasta problema, pt. ca oricum trebuie sa faca spermograma mai recenta, dar la ultima facuta in 2005 i-a iesit 6 mil./ml si mobilitate de 60%, eu am considerat ca pt. FIV sunt suficienti si 3-4 mil., dar va cer parerea si voua, va pup , ceau!



Scumpa mea, asa au fost si spermogramele sotului, f.f. proaste (ca rezultat). Si noua ni s-a recomandat FIV+ICSI, dar sotul meu a plecat in Ro. pt. un control mai amanuntit unde s-a descoperit ca avea varicocel ( de aceea spermogramele nu ieseau OK), de multi ani, si trebuie operat. Eu totusi am ramas insarcinata anul trecut (cand am pierdut sarcina), si din nou acum , dupa un an batut pe muchie , poate pt. ca eu nu am avut nici un fel de probleme. Sotul meu avea din 100% doar 5 % spema OK din toate punctele de vedere.
Poate totusi faceti un control mai amanuntit la sot. Cu operatie si putin tratament aveti sanse sa aveti un bebe pe cale naturala, mai ales daca tu nu ai probleme.

4+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by ioana78

Ciao gagici !
Irlandeza felicitari ! Ce vaste grozava ! Sa ai grija de tine si de bb ! Sa intri sa ne spui cum e sa fii !



Am avut dureri de burta si cap sambata, in rest nimic, de atunci sunt OK. Atat de bine ma simt ( sa fie intr-un ceas bun) incat luni mi-am mai facut un tes ca sa fiu sigura ca sunt insarcinata, desi mi s-a confirmat si la spital ca sunt. Sunt putin stresata, dar sper sa fie bine pana la capat.

4+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Andicu , Carla28 , si daca am uitat pe cineva sa ma ierte , n-a fost cu intentie.

Gata , plec la culcare ca am pus monopol pe forum. De acum pot sa intru zilnic sa va citesc si sa va scriu.
Noapte buna.

4+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Irlandeza felicitari , bravo, ai reusit. Acum ai grija de tine si de samburelul din burtica. Trebuie sa fie totul bine.
Pussi cred ca atunci cand voi merge la Seged va fi prin Timisoara. Asa ca exista mari sanse sa ne vedem . Mi-ar face mare placere sa ne cunoastem.
Cornelianeli si eu imi fac griji dar sti ce, asiaticii cred in puterea gandirii pozitive. Voi incerca sa gandesc pozitiv. Voi incerca sa ma gandesc ca de aceasta data voi reusi. Poate asa va fi...., poate asa voi reusi... Cine stie?

Va pe toate si bafta multa celor care au nevoie.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Irlandeza felicitari si din partea mea pentru sarcina!! Iti doresc sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!
Am si eu o intrebare, ca nu prea am inteles: pana la urma sotul tau s-a operat de varicocel?
Crinuta si te rog si eu, incearca sa nu mai fii asa trista. Gandeste-te ca un bebe o sa-ti umple golul din suflet.
Liana sunt si eu cu pumnii stransi pentru tine! sa ne dai vestea cea mare pe 30!

toate fetele!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Crinutadulci
Irlandezama bucur ca sunteti bine, ca ai net acasaAm vrut sa-mi zici cum ai reactionat cand ai facut testul si cand ai vazut rezultatul!! scuza-ma, dar chiar sunt curioasa!! Te pupic pe burtica
Andiculetin pumnii pe maine la eco si vreau sa stiu ce e!!! Eu am emotii pt. voi, asa ca nu stiu cam cum te simti tu
Legaturooo hai ca nu mai e mult pana in 30!!!
gabitutu cand exact ai programarea??? eu la inceputul lui martie sunt in focuri...poate ne vedem la Szeged sau in TM, cu cornelianeli si ioana 76 nu cred ca ma intalnesc ca ele sunt pe 26.03 si eu sunt atunci in perioada de stat in pat sau in cel mai fericit caz veti cunoaste o proaspata. dar stabilim atunci
steliana ma bucur ca ai trecut in clubul szgedistelor!!! Sa fie intr-un ceas bun!!!
Tia pupici la Daria si plimbare placuta cu "rotomobilul"
Carlanu poti sa lipsesti ca iti simt lipsa!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Gabitu , mersi frumos.

Ioana_p76, sotul nu s-a operat inca , de abia a aflat de o saptamana ca e bolnav. Dar din cei 5 % gigei sanatosi, dupa un an, unul a reusit si a ajuns unde trebuia. Operatia o sa o faca in martie sau aprilie. Cica era bolnav de mult si noi habar n-am avut. Dar chiar si asa , eu am ramas acum a doua oara insarcinata.

Pussi , am fost SOCATA cand am vazut ca pe test scria pregnanat.Tremuram in baie, ca nu-mi venea sa cred si tot ziceam O ISUSE, O ISUSE, CRED CA VISEZ. Imi luasem gandul atunci cand sotul m-a anuntat ca e bolnav. Eram a doua zi de intarziere si m-am trezit la 5.30 cu dureri mari de burta si toata saptamana avusesem dureri de cap si sfarcuri dureroase. De aceea am facut testul , mai mult ca sa-mi iau gandul . Si cum nu-mi venea sa cred ca testul e pozitiv ,am fugit la spital, la urgenta , sa-mi confirme ca sunt graviduta si sa-mi dea ceva pt dureri.
Iar sotul meu saracul a amutit la telefon cand i-am dat vestea, ma tot intreba :cum asa?, cum s-a intamplat?, si eu radeam si ai spuneam ca a uitat de prostioarele facute in perioada fertila? ti-au spalat creierul la intrarea in Ro. Saracul, isi luase si el gandul can a vazut ca e bolnav.
Acum totul e sa pot duce sarcina la capat cu bine.

Va pup pe toate si va doresc ca visul sa devina realitate cat mai repede.

P.S. Azi merg la control, pt. durerile pe care le avusem sambata.

4+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

irlandeza multa bafta azi la dc..sa ne sui cum a fost..
legaturooo asa e mai e un pic..mai e un pic
Mirelus cu parul roz tu nu mai zici nika?
ioana
andicu va iesi..chiar daca nu la mine..la tine cu sigurantabafta la echo.
Pissssssssssssss vrei sa te sun?ia vezi?
ZoRiiiii vrei sa vin la Timisoara peste tine?
breee fetelor ce se intampla cu voi? nu mai dati nici un semn..macar un pas..pas..mamicutelor cu printzese nu ne mai iubiti?
hai ca fuggg ca iar se infoaie pussilina pe mine ca nu stau in pat

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi eu am consultatia pe 20 martie, asa ca voi fi in Timisoara pe 19 si 20 martie. Ar fi super sa ne putem vedea.
Eu ma pregatesc de zor. Analizele de sange au iesit deja. Mai am cam jumatate dintre ele de facut.
Acum merg, in paralel, si la un chinez, Maestrul Song Yong, la tratament. Sa stie capul meu ca fac tot posibilul sa fie bine.
Va pe toate si va tin pumnii, sa fie bine.

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Ceau fetele!!!!
Am revenit si noi dupa o luunggaaa, lungaaa pauza in care nu am avut net...dar acum suntem din nou aici
Fug sa dau un ochi in spate sa vad ce ati mai facut si pupicesc fetele mele szegediste, andicu, crinuta 71, pussi, liana 30 si pe toate fetele noi intrate in hora.

_
Printesa noastra,Alexia

Mergi la inceput