Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Am o intrebare: progesteronul pot sa mi-l fac si in ziua 20 (sau 23)sau e obligatoriu in ziua 21? eu am CM de 29 de zile...
in ce zi as putea face analiza la progesteronul? ca maine pica 21 si nu am cum sa merg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

lorelai_lorelai LA MULTI ANI multa sanatate si un bebe frumos cat mai curand.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Marrina, multumesc mult de raspuns, l-am citit cu sufletul la gura, ai mare dreptate ca dragostea ptr. bb ne face sa trecem peste multe hopuri, poate la mine sunt doar emotiile de inceput. Iti doresc din suflet sa ne dai in curand vestea cea mare.

Eu insa nu va pot da vesti prea bune, luna aceasta este ratata, am facut ieri eco si nu am decat un folicul de 14,5 mm, mult prea mic pentru ziua 14 cm. Luna aceasta este pierduta, dr.a zis ca mai asteptam si luna viitoare si apoi ma trece iarasi pe trat.de stimulare. L-am intrebat de inseminare si e de parere ca e prea devreme ptr. mine avand in vedere ca sotul are spermograma buna.
Of, fetelor nu mai am rabdare deloc, nu mai am energie, speranta, imi vine sa urlu si sa fug in lume.

Catty si Micky ma gandesc la voi, multa bafta si ma rog la DD sa vi se implineasca visul luna asta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

brunetaeta si spermograma sotului meu este foarte buna si totusi facem IA. Eu nu inteleg de ce nu incerci macar o data. Trebuie sa faci ceva. Nu stiu ce sa mai spun cu doctorii astia. Eu i-am spus clar ca vreau si cu asta basta. Nu sunt banii ei, iar daca eu vreau sa ii arunc pe geam, este treaba mea. Pai eu ce sa mai zic ca ma gandesc deja la FIV, cu toate ca sunt toate super bune acum. Nu as mai pierde timpul pentru nimic in lume. Anul viitor fac 30 de ani si bebe nu vrea sa apara. Eu ma consider deja batrana. Multa bafta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Micky, ai mare dreptate si eu sunt de aceeasi parere, insa nu am insistat la dr. (nu cred ca m-ar fi refuzat pana la urma), ptr.ca nu am nici o sansa cu un folicul asa de mic si trebuie sa astept sa-mi dea trat. de stimulare. In luna in care voi face stimulare si daca totul e ok, cu siguranta voi face IA, daca nu cu dr. meu atunci cu altul. Cum „mama natura” nu m-a ajutat luna asta nu am alta solutie decat sa astept si crede-ma ca mi-am stors creierii sa ma gandesc ce mai pot face ca sa castig timp. De cand ma stiu sunt ghinionista si niciodata nu-mi ies planurile asa cum imi doresc, trebuia sa prevad ca nu voi avea eu norocul sa fac o IA luna asta sau sa ma gandesc ca voi ramane gravi prea curand. Ziua de ieri a fost f.trista ptr.mine (la fel ca o zi de cm 1 ) si parca-mi vine sa renunt la dr. si sa ma orientez spre biserica si sa ma rog la o minune si ptr.mine, pana la urma oricum se intampla numai cand vrea DD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

brunetico Sa stii ca doctorii si inseminarile merg mana in mana cu biserica, rugaciunile si minunile. Esti pe drumul bun!!!!! Optimismul iti mai lipseste.

Eu luni mer la HSG si marti sper sa apuc (la munca) sa va impartasesc impresiile. Sper sa nu fie probleme si sa pot face si inseminarea luna asta.

Va imbratisez pe toate si va tin pumnii ca sa puteti veni cu vesti bune.


Tatei i-am facut ieri parastasul de 40 de zile si sper ca a ajuns intr-un loc fara suferinte si intristare.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor, va urmaresc de multa vreme, eu am renuntat incepand de anul asta la inseminari, am facut 13 fara nici un rezultat.
Am intrat insa sa spun altceva, celor care faceti IAD, azi a nascut prietena mea o fetita, micuta ce-i drept, de 1,7 kg, este la incubator, prin cezariana, are timp sa creasca si sa ne rugam la Dumnezeu sa le fie bine. Ea a reusit la a 5-a IAD fiind pacienta dr. Marinescu numai ca reusita trebuie atribuita medicului care i-a facut a 5-a inseminare si anume dr. Codreanu de la Giulesti care este o femeie deosebita si care i-a purtat noroc. Doamne ajuta!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

lorelai, LA MULTI ANI!
MICKY,CATTY, va cunoscurati? ard de nerabdare sa stiu
de voi. Doamne ajuta sa reusim.
sper sa scrieti cat mai curand.
va pup si va doresc o noapte minunata.
micky, sa-mi spui ce ti-a zis d-na dr.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata fetelor,
MYCHY, imi pare tare bine ca te-am cunoscut. Imi pare rau insa ca nu am putut sa te astept pt ca atunci cand am iesit sotul meu intrasse sa vada ce fac. Cum a fost? Te-am sunat apoi dar nu mi-ai raspuns.
INUTA, mi-a facut mare placere telefonul tau. Nu am putut vorbi prea multe pt ca Doru era langa mine.
Haideti sa dau raportul despre IA cu nr 2.
In z12 la eco aveam 2 foliculi pe dreapta de 19.6 mm si 11,8 mm si endometru de 7,2 mm. Am facut pregnylul ieri dupa IA, deci cred ca au mai crescut, numai ca foliculul mare deja era pe cale sa se sparga, si s-a vazut si la eco. Acum sa va spun bomba. La spermograma au fost 47 mil inainte de preparare si 100 mil dupa preparare. Deci frate daca nu merge si luna asta e clar ca sunt si eu nitelus "defecta". Dna Cocei mi-a facut IA si m-am linistit. E mai bine ca data trecuta, am avut doar 2 firisoare de sange dupa aceea, dar am stat si 3 ore in pat inainte sa plec acasa. M-am dus la sor-mea. Acum am usoare dureri, dar ii dau inainte de no-spa si sper sa treaca.
Va pup pe toate si mai vorbim luni.
Sa aveti week-end placut.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty si mie imi pare bine ca te-am cunoscut, aseara cand m-ai sunat eram inca inauntru, m-a cam tinut un pic mai mult pe masa, ca a spus ca sunt un pic stresata si a intrat mai greu. Apoi am uitat sa te sun, ca am adormit pana pe la 10 seara.
danotino spermograma a iesit mai prost ca niciodata 8 mil inainte si 21 mil dupa preparare. Am fost foarte surprinsa, este adevarat ca am facut prostioare cu o seara inainte. Cica a mai pirdut din consistenta, dar Cocei a spus ca este foarte bine, inseminarea se face daca ai cel putin 1 mil. Eu de obicei nu prestam cam 4-5 zile inainte de inseminare si ieseau 70-80 mil. dupa preparare. Se sparsese deja un folicul, mi-a facut si o eco dupa, asa am cerut, pe care nu am platit-o. Am vazut si lichidul cum intra nu stiu unde. Cam atat despre inseminare.
Catty a intrat inaintea mea, apoi eu. Mie imi place tare mult de Cezara. Multa bafta luni.

Micky

Mergi la inceput