Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Mai Cata mai , meriti bataita la popou la cat te-ai stresat . deci la ce ora ajungi?
ma bucur tare ca s-a rezolvat. sa te ajute DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, te rog frumos sa imi raspunzi si mie la telefon. Te sun de pe un fix cu prefix 0248. Am sunat acum vreo 10 min si mi-ai respins apelul. Cand poti vorbi, da-mi un beep si te sun eu.
Eu am tras o portie de plans. Am sunat la cabinet la Ani asistenta sa ii spun de maine, si asta incepe sa se rasteasca la mine ca am dr meu, ca dna Bucur e f ocupata si nu are timp de mine, si alte cele. Si sa o sun maine pe la ora 16 sa vada daca are loc si pt mine. Si i-am spus si eu ca vin din provincie ca o sa ma proptesc in cabinet si nu voi pleca de acolo pana nu ma vede si pe mine careva si ca daca dna Bucur este atat de ocupata o sa o sun pe dna Cocei cu care dr meu a vb, sa ma ajute ea, daca ele nu vor. Si de abia atunci mi-a spus ceva de genul "bine, hai vino maine pe la ora 16 dar sa nu crezi ca vei intra la eco mai devreme de ora 19, ca asa asteapta lumea aici, cate 3 ore". Mi-e atat de frica. Nu vreau sa fac IA cu alt dr, mai ales ca o stiu pe Ani asta cum face cand e furioasa. Iar eu am calcat-o pe bataturi de cateva ori pana acum ca nu stiu sa imi tin gura.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty am sunat-o pe Ani dupa ce am vorbit cu tine si mi-a spus ca eco este 500 mii, iar inseminarea 5 mil. Daca iti face acelasi doctor eco, atunci se scade din cele 5 mil. De prolactina mi-ai spus tu sau de progesteron, ca numai stiu. Oricum le scriu de amandoua, sa imi spui si mie ce si cum. Progesteronul este 53.10 nmol/l, iar prolactina 22.43 ng/ml. Pupici si vb maine.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

marrina, multumesc mult de raspuns. Deci nu are fiecare dr. cate 10 inseminari de exemplu, ci fiecare cu pacientii lui,nu ? Dar asistentele sunt aceleasi ptr. fiecare dr.? Cine se ocupa de proba de sperma dusa de noi? Sunt toate la un loc (borcanelele) scrie numele pe ele? Imi cer scuze ca insist cu intrebarile de genul asta, dar nu mi-e clar cum sunt lucrurile prealabile inseminarii in ceea ce-i priveste pe dr.si pregatirile de rigoare, caci ceea ce tine de noi am tot citit si m-am documentat.
Catty, linisteste-te te rog, o sa vezi ca va fi bine, important este ca reusesti sa faci IA vineri si nu este luna pierduta. In ceea ce priveste pe asistenta, poate ar fi bine sa-i duci un buchet de flori sau sa-i bagi ceva in buzunar, poate o "imblanzesti".

Si eu sunt suparata,caci am ratat monitorizarea de astazi. Am avut o sedinta la servici si nu am putut pleca, deci s-a dus inseminarea pe luna asta. Merg maine, insa cred ca e deja tarziu sa mai deschid subiectul cu dr. meu...si sincer nu sunt impacata cu ideea de a face prima inseminare la Giulesti, dar banuiesc ca in 2-3 zile nu voi gasi un cabinet particular care sa-mi faca inseminarea, nu-i asa? De exemplu, daca saptamana asta as dori sa fac o inseminare cu alt dr. (de preferat Anca Moisa-la cabinet) nu m-ar primi intr-un timp asa de scurt, nu ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

[black]Marrina[/black]: eu am facut pregnylul marti seara, la 8, deci cele 36 h pana la ovulatie le voi calcula de atunci...joi dimineata (adica maine) ar cam trebui sa fie la fix. Tineti-mi pumnii sa mai creasca endometru pana atunci si sa se prinda!!!!!

A facut cineva IA la Filantropia, aveti idee de preturi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

brunetaeta eu stiu ca toti doctorii buni sunt super aglomerati, dar merita sa incerci. Imi pare rau ca ai pierdut azi programarea, macar iti ridica aia statuie la servici, sa stii daca a meritat. Glumesc, sper ca nu te superi pe mine.
Referitor la asistenta, nu primeste nimic, a spus ca este cabinet particular si nu se mai da spaga. Asa ca nu poate sa o indulceasca decat cu flori.
Poate incerci maine si nu este prea tarziu, macar stii ca ai incercat. Multa bafta.
danotino ce mai faci?
Catty

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

fetelor, va pup!
micky bafta maine la eco,sper sa fie totul ok.
eu am avut f multa treaba la serviciu si nu am avut timp nici sa va
citesc, dar sa mai scriu.
catty, sper sa ai noroc maine si sa scapi repede. de fapt cine este dr-ul tau? de ce nu vrei la cezara? eu sunt pacienta ei, dar IA am facut cu dr cocei si voi face luni tot cu ea...e f draguta
marinna
smmady, ce e intarzierea asta? imi pare rau.
brunetaeta, cate griji iti faci. si eu, dar...asta e.sper ca pt mine sa fie ultima IA si sa fie cu bebe.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino azi ma duc la eco, m-au sunat acum sa imi spuna sa mai stau un pic ca programul s-a decalat. Aveam programare la 19.40 si acum mi-a spus sa vin pe la 20.30. Am sa va spun ce am facut la eco si cand voi face IA. Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, iti tin pumnii, sai ai foliculi babani si maturi.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino multumesc mult si mai lasa munca aia, ca nu este buna, stres mult.....uite cine vorbeste, eu fac la fel, ma agit prea mult la munca.

Micky

Mergi la inceput