Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

iazminn nu te descuraja, pana nu vedem rosu in fata ochilor....de ce sa nu speram? Eu cred ca a fost testul prea ieftin si nu a fost bun si de fapt bebe este cuibarit acolo in burtica.
Multa bafta

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, micky ce pact facurati? hai nu disperati, ma faceti sa plang
liana, dar nici nu vreau sa cred ce ai spus....moooooooooooor de nervi. hai, ma, nu a reusit? nu ne pacali, te rog....
fetelor va doresc un we minunat. eu lucrez si maine, asa ca....

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Michy, ce draguta esti. Ar fi bine sa fie cum spui tu dar din pacate nici o sansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

danotino mi'ar fi placut sa va pacalesc,,dar din pacate asta e adevarul
fetelor capul sus..si inainte..pana nu vedeti roshu in fata ochilor inca mai sperati..va pupacesc pe toate!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Liana acum am realizat ce ai scris,oare ce se intimpla mai frate chiar asa ghinioniste sa fim,oare pt. ce platim asa scump???
Marrina trebuie sa iti multumesc ca mia deschis ochii azi dimineata ca habar nu aveam de procedura asta
Eu inainte faceam echo cu Ion Ionut si el ma trimitea direct la Moisa sau Cocei dupa ce vb el cu el si imi faceau IA.Habar nu am avut de toata birocratia de acolo,caietele si caietele.Am sunat imediat si m-am trecut pe caietel si am vb si dr.Cocei.Pe mine ma scrise intr-o agenda unde se face echo si am crezut ca aia e,mai fetelor incurcate mai sunt caile Domnului.Miine la 8am ma prezit la Giuly,am facut un test de ovulatie care a iesit slab pozitiv,am uitat sa va zic nu am facut nici pregnyl ca nu imi zise nimeni.Sa vad ce o iesi miine sincer fac acesta IA ca sa nu stau degeaba si asa ma sfatui Cocei pt. ca imediat ce sosesc uritii ma duc la analize si trec la FIV.Asa fac IA la infinit.......
la toate
Micky,Catty,Iazmin cuvintele sunt inutile stim si noi pe pielea noastra ce simtiti,dar ce sa facem trebuie sa ne ridicam si sa mergem inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Eu te intrebai cu ce te lauzi tu da' daca ti-au murit laudatorii ma pricep si la asta mai ales cand am material bun asa ca tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Dragele mele,

M-am intors pe forum si am citit cu emotie ce s-a mai intamplat in ultima saptamana, de cand nu v-am mai vizitat. Imbratisez pe toata lumea, in special pe cele care sufera in tacere ca nu s-a prins nici luna asta...

Eu am facut IA pe 11 ianuarie.....si ca sa fiu relaxata si sa ma plimb si sa nu ma stresez la serviciu, ca sa se prinda bb, am plecat intr-o excursie cu al meu sot in Spania...si de relaxata ce am fost, si plina de sperante si vise despre gemeni (aveam doi foliculi mari, de cca 19-20 mmm, dr radea ca sigur se prind amandoi), azi pe aeroport cand ne-am intors a venit ciclul....dezamagire crunta, durere maxima, urlete si plansete....le inteleg perfect pe cele care au facut testul si a iesit negativ...

Ma gandesc ca o fi fost din cauza endometrului, de cca 7 mm grosime....ca altceva nu are ce sa fie: spermograma OK, trompe OK, uter OK, foliculi mari....

Cred ca luna februarie voi face a doua IA, dar de data asta fara stimulare, doar cu pregnyl, asta ca sa fiu sigura ca am endometru bun...desi pe de alta parte mi-e frica sa nu fie buni foliculii fara stimulare...

Am tot vb cu diverse fete care au ramas de la prima IA, si imi facusem si eu atatea sperante....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikunikalai spune:

Buna fetelor,
Sunt si eu o inseminata pe 18 ianuarie... cu E-10 mm, si cu un folicul pe dreapta de 22/17; concentratia de gigei a fost de 62 mil/ml...
Dr mi-a zis ca sunt valori foarte bune si ne-a dat speranta, mai ales ca si la noi infertilitatea este inexplicabila ...
Am acum o saptamana de la ovulatie, iar de vreo 4 zile ma doare burta, exact in centru, iar cand nu ma doare, ma furnica, ma ustura sau ma mananca...
Ati mai auzit de asemenea "simptome"???
Ma mananca palmele sa fac un test, dar mi-am adus aminte ca am facut Pregnyl acu 8 zile si am citit ca poate da rezultat fals pozitiv...
Va sustin, fetelor, chiar daca unele "ati vazut rosu"... barza da tarcoale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Dragele mele va invit la un nou capitol aici

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93094

Promit ca luni sa citesc si sa raspund la toata lumea.
Inca nu sunt invadata, dar mai e timp pana la ora 24. Multumesc tuturor pt incurajarile si cuvintele voastre frumoase. Nici nu stiti ce bine face la psihic.
Pupici tuturor si sf de saptamana cat mai placut

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput