Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Haideti ca incep sa uit toate fetele.
CANNE MARIE, nu ne-ai spus cum a fost vineri la cabinetul doamnei Bucur? La ce ora ai fost?
SMADDY tu ce mai zici?
MARRINA tu ce ai facut scumpo ieri?
LAURA iti multumesc ca esti alaturi de mine. Dupa cum vezi nu ma simt prea bine.
GABITZU bine ai venit printre noi.
Sper sa nu mai fi uitat pe cineva.
Pupici inca o data

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Fetele, am sunat ieri la dr. Neamtu sa vad care e planul de bataie pentru saptamana viitoare. Ma interneaza la Parhon a saptamana pentru a ma monitoriza si a vedea cand intrerup tratamentul de stimulare. Sper ca luna asta sa reactionez si eu si sa ovulez....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LORELAI, sa dea DD sa fie bine si sa ne aduci vesti bune luna asta. Vineri era o pacienta a dr Neamtu venita la Cezara sa faca IA. Sper sa fi reusit.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catty imi pare rau ca iar te doare! Dar e normal sa doara? Sper sa se prinda si sa nu fie suferinta degeaba


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LAURA, la orice fata normala IA nu doare. Eu sunt un caz atipic si doare rau de tot, desi la a doua incercare mai putin ca si la prima. Cel putin pt moment, ca timp mai e destul pana pe 26 ianuarie. Nici dr Cocei nu a stiut sa imi spuna de ce am sangerat dupa prima IA sau de ce m-a durut si ma doare. Asa ca raman "nerezolvata". Om vedea ce va fi pana la urma, dar prea optimista nu sunt.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

buna fetele, Caty iti ti-n pumni sa iasa bine, am fost vineri la ora 9:30 nu era mai nimeni pe acolo, are liber , spre mirarea mea , dr. nu a fost, mi-a facut papa nicolau si analize la sange si a ramas sa vin in 10 zile cu sotul pt spermograma si sa vb cu dr,cam atat sa vedem ce va zice si cum vor fii analizele.Vapup dulce si mult succes si sanatate


annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CANNE MARIE ma bucur ca ai inceput investigatiile serioase. Inainte sa te duci cu sotul pt spermograma sa suni la cabinet sa vezi daca ti-au venit si analizele. Si sa insisti cu telefoanele daca iti spun ca nu le-au gasit. Sper sa iti iasa bine toate, inclusiv spermograma.
Eu ma indrept spre casa acum. Sa aveti seara buna. Vorbim maine.
Pupici

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:



A fost nasol la HSG. Procedura in sine a decurs fara probleme dar la 5 minute dupa aceea am lesinat de 2 ori si am ajuns la Urgente. Doctorii zic ca e o reactie normala vegetativa la deschiderea colului dar eu mai repede cred ca e de la combinatia de Algocalmin cu Papaverina si Clemastin pe care mi-au dat-o inainte. Mi-au pus o perfuzie si intr-o ora mi-am revenit si sunt bine acum. Tare m-am speriat. Mai ales ca la prima HSG n-am avut nimic-nimic. Ma gandeam la tot felul de rautati intinsa pe patul de la urgenta si ma tot controlam sa n-am vreo hemoragie si de asta sa-mi fi scazut tensiunea.
Dezamagirea e ca radiologul zice ca este totul bine cu exceptia trompelor foarte lungi. Nimeni nu s-a plans pana acum de asta.... Iar dr. care m-a internat zice ca nu e in ordine deloc, ca pe stanga numai extrauterina pot obtine iar pe dreapta trebuie laparoscopie chiar daca fac FIV, ca pavilionul trompei nu poate sa aspire ovulele. ??????? Iar in biletul de iesire mi-a scris exact ce a scris si radiologul, ca totul e OK iar filmele n-a vrut sa mi le dea. Pur si simplu. Sper sa reuseasca sa mi le obtina o asistenta de la spital ca nu stiu ce fac. Trebuie NEAPARAT sa le arat si prof. Marinescu vineri. Si asistenta aia care nu-mi dadea filmele tot o dadea intr-una ca de ce vreau sa ma duc la Bucuresti cu filmele ca o sa se faca anul asta FIV si in Brasov. Ce-o doare pe ea..... Ca nu e in pielea mea. Sa-mi tineti azi pumnii sa pun mana pe filme ca sa pot cere si parerea altui doctor. Nu faptul ca FIV scrie pe mine e problema ci ce rost mai are sa fac inca o laparoscopie.
Acum posibil ca nici inseminare sa nu-mi faca Marinesu luna asta dupa ce-i povestesc ce am patit. Dar oricum merg la el.
Sunt terminata.......

Va pe toate si va tin pumnii sa apara cu nemiluita pe aici.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Of, Marrina imi pare rau de problemele prin care ai trecut.
Iti tinem pumnii sa-ti poti recupera filmele.Ce prostie auzi, sa nu ti le dea.Pana la urma sunt proprietatea ta.Trebuie sa faci scandal, daca nu reusesti altfel.
E clar ca trebuie sa ceri parerea prof Marinescu.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MARRINA, imi pare rau de ce ai patit. Nu inteleg de ce nu ai fost la Bucuresti sa faci HSG si de ce ti-a fost rau dupa. La mine a durat totul 45 de minute, dar nu am lesinat pe urma. Daca imi permiti un sfat fa laparo ca acolo se vede cel mai bine daca ai vreo problema sau nu. Acum depinde de Marinescu cum vede problema si ce anume vrea sa incercati.
MYCHY, tu cum te mai simti?
Fetelor, eu nu stiu ce sa mai zic. In timpul zilei imi este relativ bine, durerile sunt putine si dupa 16.30 ma apuca niste dureri pe mijlocul burtii care cedeaza atat de greu si mie imi vine sa urlu. Oricum eu raman la parerea mea ca nu e de bine deloc.
ALI, MYCHY mi-a facut placere sa vorbesc cu voi pe mess.
Pupici tuturor si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput