Aspirante optimiste>20 ani (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor gata m-am hotarat,maine sun si ma programez la dr Niculescu ptr luna viitoare.
Vreau sa fac si HSG...

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Clau, eu neavand un ciclu regulat ci de 28-32 de zile incerc sa ma ghidez dupa mucus si imi dau seama de ovulatie.La calcule imi iese mai greu e cu! Eu am cam 4 zile de albus pe luna uneori incepand din ziua a 12 a alteori in ziua a 14a (ciclu neregulat).Uneori mai simt si acea durere de ov.,luna trecuta a fost ceva mai mare si m-am speriat.Cam a 5-a zi dupa aparitia albusului ovulez intre Z14 si Z19.Imediat dupa ov. mucusul nu se mai intinde. Asa e la mine dar fiecare organism e diferit.Cateva luni am verificat si cu temperatura si se potrivea.totusi intarzie sa vina dar intr-o zi ne vom vedea visul implinit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Asa e Winter, la un moment dat o sa ne vedem visul implinit.
Eu sunt putin debusolata, sunt Z 9 si durerile au inceput deja, asta cred ca inseamna ca ovulez cam in 2-3 zile. Si totusi nu pot sa inteleg aceste dureri, ma doare intotdeauna ovarul stang, parca ma arde asa si daca tusesc sau stranut sau fac o miscare brusca ma doare rau. Dupa 2-3 zile nu mai am absolut nimic, dar e foarte ciudat, trebuie clar sa merg la doctor.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Clau si pe mine luna trecuta m-a durut rau ovarul stang de nu puteam sa dorm. Eram la ov. A doua zi a fost doar o jena. Dar acea durere nu cred ca era normala. Daca imi vin uratii... si sigur imi vin... luna asta ma duc la. Nu mai aman nici o luna.Deja cred ca am amanat prea mult, am pierdut prea mult timp si nu am facut bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Winter de cand incerci?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ai dreptate Winter si eu o sa merg luna viitoare dupa ciclu. Nu trebuie sa stam asa, nu cred ca-s normale durerile...
Tu de cand incerci sa ramai graviduta?

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

De aproape un an jumate nu ne protejam si cam de un an zic eu ca prestam in perioada fertila si ...nimic.Nu am facut investigatii serioase dar de luna viitoare vreau sa incep,deja ma ingrijorez.Dar trebuie sa fim optimiste...cu toate ca eu uneori cad in butoiul cu melancolie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele am si eu o intrebare si mie un pic cam.....sa o adresez. am inteles ca dupa ar fi bine sa nu dai fugutza la toaleta, sa te speli....dar pt cat timp????



vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Bine v-am gasit, fetelor! Am scris pe la diverse subiecte, dar aici inca nu.

Si noi incercam de peste un an si am facut spermograma (abia acum) si am aflat ca e o problema la nr. de forme tipice, normale, sunt sub limita acceptata. Nr. si mobilitatea sunt ok. Asa ca avem o problema si sunt convinsa ca nu e singura (simt eu ca ceva nu e ok).

Ce vroiam sa va zic este sa nu asteptati prea mult cu analizele. Dupa 6 luni ar trebui sa va apucati incetut de ele si sa-l includeti si pe el. Am fost creati sa ne reproducem. Daca nu reusim, inseamna ca e o problema. De aceea eu nu cred in infertilitate inexplicabila. Cateodata e o problema minora care se poate rezolva usor.

Bubule : Urmaresc cam din primavara postarile tale, am vazut cate sperante ti-ai facut luna de luna, pe urma ai disparut o perioada. Stiu ca voi ati facut spermograma si era super ok. Am citit acum ca uneori Medsana da rezultate gresite la spermograme. Nu stiu unde ati facut-o voi, dar e bine sa o repetati din cand in cand. Si nu te lasa! Fa investigatii mai amanuntite (am vazut ca te-ai apucat de HSG). Dupa atata timp ar fi trebuit sa ai 2 bebi, nu unul. Am mai vazut in postarea unei fete (care e tot aici, in Montreal), ca a avut mult timp diagnostic de infertilitate inexplicabila pus in Romania si aici a facut teste mai amanuntite si a descoperit ca exista o incompatibilitate genetica. Iti si ne urez succes, sa avem si noi copilasul dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Draga bb_yasminu as putea sa stiu insa pot sa zic ca sunt si eu interesata

Eu am insa o alta problema: acusi urmeaza sa imi vina CM iar de cand nu am mai folosit pastilele am niste dureri in ziua CM de imi vine sa urlu.Am fost la asa zisii dctori si mi-au zis ca e normal, insa durerile sunt destul de puternice...asa ca de luna asta daca o sa imi fie la fel de rau cred ca o sa reiau pastilele(ele fiind singurele care imi asigura linistea). E normal sa fie asa?

Hai ca va las dragelor.va pup.
Felicia

Mergi la inceput