Aspirante optimiste>20 ani (30)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ai vazut cum DD are grija de noi toate si stie el cand sa ne dea ce avem nevoie.Acum, sa ai mare grija de tine, si sa mai treci pe la noi, macar in vizita
fug la farmacie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Bibi iubita uraaaaaa.
Ieri seara mi-am facut griji pentru tine...
Nici nu stii cat de mult ma bucur pentru gravidutele din anul asta.Ati vazut ce de gravidute de la inceputul anului?
Vreau si euuuuuuuuuuuuuuuuu
Daneille sorry iubita , dar sa vezi ca poate din greseala esti si tu
Olim,Clau ceva vesti?
Pai fetelor o sa raman singurica pe aici????

In orice caz bibi inca o data felicitari sa fiti sanatosi amandoi si tu si bebe sau bebiciisi sa nu ne uiti. Sa mai treci din cand in cand sa ne mai saluti.
Eu v-am lasat fetelor, am intrat nitzel in timpul serviciului ca mi-era dor de voi.
Eu anunt cu tristete ca imi vin uratii
V-am pupat fetelor . si sa dea DD sa ne vedem cu toate la odisee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Inca o data va multumesc mult de tot!!! O tin strans de manutza pe Anca! Vreau sa o iau neaparat cu mine! Cu cealalta mana va tin pe toate... Olivia, Olim, fecian, Laura, Ale, Ioana, Aurel_cris, Ioana, Mccrissa, Kriss... Nusha... Oanele amandoua .. pe toate pe toate!!!! Scuze daca am omis pe cineva dar sunt atat de emotionata ca nu stiu ce sa mai spun...

Acum... mi-e tare frica sa nu-l pierd pe bebe! De ieri am niste sangerari maronii asa... Imi era foarte frig ieri la servici si nu stiam ce naiba sunt cu sangerarile alea ca doar avusesem ciclu pe 2 ianuarie.. a fost ciclu normal, m-a tinut 3 zile... Am sunat-o pe o verisoara a sotului meu care este insarcinata si a pierdut vreo 2 sarcini pana acum. Saraca era la Municipal cu perfuzii pt ca are sarcina toxica si orice mananca da afara. ea a fost cea care m-a batut la cap sa fac un test! Nu-mi venea sa cred!!! pentru ce naiba sa fac test??? In fine... a venit sotul m-a luat de la servici si ne-am oprit sa luam un test Barza la caseta.. cu gandul sa-l fac azi dimineata cu prima urina. De unde?! Am ajuns acasa si mi-am spus ca daca e sa fie ceva trebuie sa iasa oricum. L-am facut si in nici 5 minute s-au inrosit liniutele. Tremuram toata! I-am spus sotului: Gata! Am extrauterina! La spital! Ne-am dus la Municipal.. pe drum am baut o sticla de 2 litri de apa plata pt ca eram sigura ca-mi va face eco si.. sa se vada ceva. Ajunsa acolo m-a consulat o dr-ita, a vazut sangerarea dar nu prea ma putea consulta pentru ca eu faceam foarte rau pe mine... M-a trimis la eco. Acolo aia (o proasta!) imi spune ca sunt plina de gaze si nu se vede nimic! Cand aude ca am avut ciclu pe 2 ianuarie se uita la mine de parca eram nebuna... cum sa fiu insarcinata daca eu abia am avut ciclu. Ii spun de test, i-l arat, ii spun ce mi-a zis si dr-ita care ma consultase mai devreme... pana la urma ajunge la concluzia ca ecograful lor nu este bun si sa merg la altul mai performant! Dar sarcina extrauterina nu este 90%! M-am intors la dr-ita, mi-a dat Utrogestan 2 pastilute/8 ore vaginal si mi-a spus sa merg azi sa fac o transvaginala. Am fost azi dimineata tot la Municipal si era o coada de nici la 6 seara nu ajungeam in fata. Am plecat si m-am programat pt maine la Sanador la Victoriei!
Azi cand am ajuns acasa am facut un alt test Surecheck. A doua liniuta nu este la fel de pronuntata ca cea de la Barza dar este foarte vizibila!
Voi ce credeti? De la ce e sangerarea asta???






In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Biby, felicitari! Nici nu-mi vine sa cred. Ma bucur nespus pentru tine. Mai ales ca stiu cat iti doreai acest copil si motivatiile tale in plus fata de cele pe care le avem cu toatele.

Te sarut iubita, ai grija de tine si de bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:


bibi felicitari! Ma bucur pt tine. Veau si eu un bb.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Miramar scumpa mea!!! Am uitat sa te trec sus acolo!!! Iarta-ma!!!! TE TIN STRANS DE MANUTZA si iti promit ca te astept la Odisee! Stiu cat de mult iti doresti si tu un bebe! Te sarut!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Printesaaaaaaaaaaaaa! Unde esti? Don't give up!
Nu vezi ca 2007 este anul gravidutelor.Ce dak suntem Z2! Vin ele si zilele bune.

z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Doamne BIBY cat pot sa ma bucur!!!!! Felicitari, sa fie intr-un ceas bun. Sunt foarte emotionata pentru tine. Daca te uiti, atunci cand ne-ai intrebat ce credem ca ai, una din variantele mele era sarcina peste ciclu, dar cum tu ai spus ca a fost ciclu normal...am lasat-o mai usor. Acum ai grija de tine, stai linistita in patut si trebuie sa se opreasca sangerarea. Doamne ce veste buna! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Felicitari biby!
Dragele mele, si io am aceeasi "problema". am azi test barza pozitiv, desi am avut ciclu in toata regula pe 24 decembrie (din CM = 30 zile), si in perioada asta ar trebui sa fiu la sfarsitul ovulatiei.
l-am facut la serv, cam chinuit. oare e posibil? la cat sunt de ghinionista eu cred ca nu.

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Biby am intrat sa te felicit si aici.Felicitari,sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe sanatos!Ce bucurie!!!
Nana si eu te iubesc mult!



Mirela5+
Our little Miracle!

Mergi la inceput