FIV 97

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

PUIRAMY eu am trompele obturate la capete dr.M nu mi-a recomandat sa le scot inainte de FIV,probabil ca nu am acel lichid de care vb tu in ele,am facut laparo azi am fix 6 luni dar fara succes.Cred ca ar fi bine sa-ti asculti medicul.Bafta multa!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am scapat de diabet. Analizele sunt ok. Dr. meu ori e pus pe glume ori ii este greu sa se exprime. Am mai patit-o cu el cand m-a pus sa fac analizele la institutul onoclogic. Asta dupa ce ma vede la eco. Am iesit din cabinet alba la fata de ma intreba sotul ce am. Cand colo laboratorul unde trebuia sa-mi fac analiza era in incinta institutului. Acum imi zice sa fac glicemia si insulinemia si eu deja ma vedeam cu diabet. Dar nu, sunt sanantoasa tun. Sa vedem ce mai nascoceste. Nu ma plictisesc deloc cu el . Am niste trairi de nu va pot spune.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris86, bine ai venit la noi in .
Dupa tratament te ingrasi un pic . Dar cu siguranta te simti de 5 ori mai . Esti umflata, balonata si prea placut nu e. Cu cat puregon ai inceput?
Mult succes!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Oana si tie si bafta la laparo, apoi FIV sau oricare ar fi strategia pe care o vei urma anul acesta!
Pussi...povesti cu burtici, hmmm...ieri am fost la eco, ambii embrioni au activitate cardicaca ritmica, avem 8 sapt., unul are 10,5 mm, celalalat 9,1 mm, in rest suntem bine si sa dea Domnul sa o tinem tot asa.
Kitta imi pare rau pentru nesansa ta, dar nu se stie niciodata...nu inceta sa speri!
Mult succes tuturor!

Teodora
7+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

'Neata buna fete dragi!

Oanaaaa in sfarsit m-ai auzit ,am ragusit eu un pic strigandu-te,dar ce sa fac fata mosului daca lipseai de pe aici ca sarea din bucate?!Noroc cu Sheri ca a mai condimentat ea din cand in cand, ca in rest fetele nostre FIV-oase sunt foarte serioase, hotarate si razboinice . Te pup si iti scriu si un PM.
Criss86 bine ai venit, mult succes cu tratamentul si sa ne dai vesti bune cat mai curand!!
Kitta eu zic sa nu te gandesti deloc la ovule donate inca, e imposibil sa nu existe si alte tratamente pentru tine,dar cine stie...sunt cazuri reusite cu un singur embrion,vezi ce zice profesorul luni.

O zi cat mai buna tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana_p incerc sa te ajut un picut:la Kitta poti scrie in curs primul FIV la MNL ( acu sa vedem ce va decide daca il continua sau nu ), Madalina28 - in curs primul FIV la Giulesti, Cris86- in curs primul FIV la Giulesti si am si eu o dorinta personala , sa o treci te rog pe M Oana pe listuta aspirantelor pt ca am eu un feeling ca va trece cat de curand pe listuta de gravidute, am sa o rog eu frumos sa isi faca putin timp sa scrie pe scurt istoricul ei ca sa ii poti pune si link. Oanaaaa fa te rog un mic efort !!!
Multumim frumos Dana !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

buna dimineata tuturor!

Fetelor am si eu o intrebare arzatoare. Cum ati procedat cu concediul cat ati stat acasa dupa ET? As vrea sa-mi iau medical dar nu stiu cum se procedeaza. Se poate da de la spital o hartie? cum procedez? Va rog mult sa ma informati.
Multumesc.

Va pup,
Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Ai-ai-ai, Kora draga, veni Oana, ma trase de urechi ca m-am sucit cu laparo, prastie mi le-a facut, cercelul dedea sa-mi intre la subrat!
Sunt hotarata sa fac insa laparo inainte de FIV, sa mi le lustruiasca pana-si face Teacherul mustata in ele (rasucita sau furculita, dupa gust). He, si vorba Andradei, sa-mi puna si fundita rosie la ele sa nu mi se deoache. Vai de meu!
Mi-e o frica de laparo, ceva de speriat. In viata mea n-am fost operata, capul l-am avut spart cand eram mica in urma unei cafteli crancene de strada cu baietii in negru, si m-au cusut de vie (adica pe viu) eu cu nasul in fusta maica-mii si lacrimile siroaie pana la tiv. De-atunci, mi-am tinut bine capul pe umeri, si acu sper sa nu-l pierd iarasi!
Avalon, bagi si tu un laparo? Sa fim trei mandre, Ingerii lui Charly din Za Giuly! Pam-pam
Ps Danyalo e deja pe baricade pt laparo, astazi este pe mana frumosului Ionut, as sta si eu o saptamana in asa companie! Face analizele.



Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Adhnana, vezi ca la concediu medical la leafa primesti 60% la zilele cu spitalizare, eu mi-am luat din conced dupa cateva calcule matematice.
Daca vrei totusi, te prezentezi cu adeverinta de la servici cum ca-ti plateste comp asig de sanatate si ca esti angajat in regula, si trimitere la spital de la doctorul de familie. Te duci cu ele la cabinetul FIV le predai si ceri sa-ti dea consed. Daca vrei sa le miluiesti cu ceva bine, daca nu oricum ti-l dau. Le spui sa ti-l puna intr-un plic roz frumos parfumat.
KITTA , de ce dai apa la soricei? N-ai ce face? Inima sus, prin cate am trecut noi... Mergi inainte fara lacrimi, la cat suntem de incercate ne mai si amaram singure.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Sheritra merci mult de informatii. Bine ca stiu acum cum se face. Am inteles eu bine ca vineri mergi la Giulesti la Prof Marinescu? Si eu tot atunci, merg sa-mi vada productia de outze dupa 7 zile de stimulare.
KITTA - ce faci? cum stai? da si tu un semn de viata

Adhnana

Mergi la inceput