FIV 97

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Puiramy, stai linistita iubita, am vrut doar sa va lamuresc ca sa nu dam info gresite.

KITTA, imi pare rau de ce ti s-a intamplat! eu zic sa mai astepti un pic pana sa te-apuci iar de plans , macar pana luni, sa vezi ce mai zice dr. Trebuie sa existe un remediu, un tratament, ceva! si n-ar strica sa mai ceri parerea si altui medic in domeniu (chiar daca nu vrei sa schimbi dr pt FIV). Bine, asta nu inseamna ca daca zice acelasi lucru, ca te pui pe plans...eu zic sa ramai optimista, sigur se va gasi o rezolvare!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

buna fetelor sunt cristina si am inceput si eu tratamentul cu puregon ieri ,si sper sa fie cu noroc


cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

bine ai venit cris86! Bafta cu tratamentul si sa auzim numai de bine!

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

am o rugaminte mare la voi daca puteti sa ma ajutati cu niste informatii legate de spitalul giulesti:
1. cam ce atentii se dau la biologi?
2.tratamentul ingrase?
multumesc anticipat

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

multumesc mult Adhnana

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Cris86la ce dr. esti, ca dupa tratamentul cu puregon trebuie sa fii al Dr. Bucur. Cati ani ai? Fa-ne fisa ta completa!
Daca te ajuta cu ceva sau mai bine zis daca vrei sa ma ajuti tu pe mine am 2 doze de Puregon de 100 UI si le dau exact cu cat am dat pe ele, adica 313 lei noi amandoua.Expira in 06.2009.Si eu sunt din bucuresti, asa ca ne putem inatlni.
Sa nu mai zic de cate fiole de Menogon mi-au ramas - aviz amatoarelor pofticioase! Hai poftiti la Menogon, la Puregon, ieftin ca braga si buuuun sper sa va fie voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Completez, am si 12 Menogoane si 3 Diphereline de 0.1! Aviz amatoarelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

buna kitta , da sunt la dr. Bucur si am 32 de ani,am facut doua extrauterine in decurs de 6 luni si acum singura mea sansa este FIV.in ceea ce priveste puregonul din pacate am procurat toata medicatia necesara ieri

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

HOLA!!!!!!

In 2007 lovi-v-ar cu puterea traznetului cele mai mari bucurii! Impiedica-v-ati, cu neamurile voastre cu tot, de caru' cu bani! Crapa-s-ar toate butoaiele din lume pline ochi cu sanatate deasupra vostra! Bate-v-ar norocul sa va bata, pana se va termina toata fericirea si frumusetea bucuriei de a TRAI!

V-am purtat cu mine in gand printre palmieri si portocali, acu' m-am intors sa traiesc alaturi de voi bucuria de a fi mama, intr-o buna si sfanta zi...........

Permiteti-mi acusica sa sarut pe obrajori prospetele mamici TheaM, Aniast, pe care le cunosc personal si a caror rugi au fost ascultate de bunul Doamne Doamne......
Aniast, fata care vrea URGENT bebici iti sunt datoare cu un drum la Ploiesti, sa udam reusita....... Daca dau de sturlubatica de Shery, poate reusesc chiar sa nu vin cu mana goala.
Kora desi am citit din 2 in 2 cronicile din ultimele zile, sa stii ca am vazut cat ai strigat dupa mine, si iti sunt datoare cu o hot coffe speciala pentru raguseala pe care ti-am provocat-o, insa la capitolul timp, la inceput de 2007 stau chiar mai prost decat la finele lu' 2006, da' lungesc eu zilele de dragul dumitale, le fac de 365 de ore......
Shericoooo ia scoate-ti mamicuta draga capsoru' si lumineaza fata cum de te intorsasi la Madam Fraulina si ma lasasi singurica, cu arsuri de gradu' 7 pe masa lu' domn Tutu. Pai asa frumos visai eu la "gaurici" simultane, mai si intrai in noul an cu dorinta asta, ca nu fui capabila sa visez la gravideala, cum visai eu in miez de noapte intre ani, la chefu' in pijamale de la reanimare...........

Si in secunda in care trimiteam spre eternitate acest strigat de lupta, madama tocmai butona numarul meu, astfel incat deschisai si eu ochii catre noile orizonturi ale anului de gratie 2007: sa ma laparoscopesc cu Tutu, sa ma fiv-uiesc, de proba, cu Marinescu........
Iar intru in sedinta de consiliu cu toti neuronii mei, mai adun si mai scad alaturi de cei care se pricep la astfel de socoteli si nu ma las pana nu-mi iese rezultatul corect.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

puiramy si eu am fost diagnosticata cu Hydrosalpingx..asa se numeste dilatarea trompelor si prezenta lichidului "otravitor". Eu mai am o singur trompa, si cand am inceput procedura FIV mi sa- recomandat ca inainte sa scot si trompa bolnava, care oricum nu era functionala, pentru ca aceasta trompa produce un lichid care poate omori embronul pana sa se implanteze in uter. IN loc de sanse de 33% mi s-au dat sanse de reusita de 15 %. Tin sa precizez ca am mai acut un FIV l amedsana dar nereusit, si atunci nu stiam aceasta "boala" a trompei. AM stat mult sa ma gandesc, nu stiam ce sa fac, am citit pe net, prin America tot asa se recomanda, sa acoti trompa afectata....dar pana la urma am luat decizia sa incerc acum, si daca nu resusesc ma operez si mai incerc pana reusesc.
Dar uite ca s-a intamplat minunea si acum avem 5 saptamani si l-am vazut pe puiut la eco...
Ce pot sa spun...decizia tu o iei.

Mergi la inceput