FIV 97

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey fato (a mosului) nu te mai uita dupa Rhet al meu! Asa cum este i-al meu! Daca ma superi merg la Giuly si-ti coafez matusa, din soldat roman cu coif tantos - iezuit ras in cap si privire in pamant ti-o fac!

Eu ma gandeam la nepoti cand or fi mici le-oi spune povesti infricosatoare la gura sobei cu ce-am facut la tinerete ca sa se nasca ei, niste nerecunoscatori fara pic de respect pt pletele mele albe si rare (de la hormoni maica) si vor rade de mine pe la spate si vor face gesturi ca-s tra-la-la, nu voi reusi sa prostesc pe nimeni.

Peste cativa ani, cine stie unde va fi stiinta, va parerea ce faceam noi barbarism medieval! Sa ti se scoale parul coif in cap!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Pai aici inca n-am gasit eu rezolvarea: sa le spun ca a trebuit sa vina un nene cu niste luminite pentru a desfunda hrubele bunicii, ori sa le spun ca bunicuta a preferat sa se hraneasca prin vena cu multi hormonasi, pana cand Duhului Sfant s-a indurat de pacate ei si a semnat decizia de atribuire a unui urmas legitim ? / ?

Dupa ce ma hotarasc care poveste e mai potrivita, voi incepe si sa traiesc romanu', pana atunci vad ca se cam intuneca afara si nu mai plec la bunicuta, ca, nerecunoscatoarea, toata ziulica are pretentia sa o vizitez, dar nu vede si ea cate piedici musatiniene ii ies omului in cale, in cautarea PADURII FERMECATE cu vanatori vestiti, care salveaza Scufite Rosii aflate la ananghie.......
Scufita mea se va inrosi pe la finele saptamanii, asa ca pana atunci mai hoinaresc printre nourasi brodati cu picturi Da Vinci-ene........


IN CEEA CE PRIVESTE FIV-UL CU OVULE DONATE, POT AFIRMA, LA MODUL CEL MAI CREDIBILO-SERIOS, CA CELE 2 VARIANTE TUTU/MARINESCU SUNT DEMNE DE LUAT IN SEAMA.
Am scris cu litere marete, ca sa nu se piarda printre glumitele care ne mai indulcesc lungile asteptari...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

, poate pierzi scufita si ti-o papa lupu! Si nu-l mai prinde vanatorul sa-i taie burta noua luni!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Sheri, Oana sinteti totale

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, haideti cu raportul.
Madalina, Adhnana, Cris, cum stati cu productia?
Pentru Liana ne va da Pussi raportul. Si pe al ei, bineinteles.

Sheri, iati gandul de la ovocite congelate ca nu exista asa ceva. In schimb iti doresc din tot sufletul sa pui la congelat embrioni .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

zouzou vad ca intri in forta. 10 kg dai jos pana luna viitoare?!
Deci te bagi in gasca de FIV-oase de februarie-martie. Bravo!


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Sheritra, eu nu am vazut decat pe net.
Apropos de injectoane, incearca sa folosesti acel dispozitiv cu care-si injecteaza diabeticii insulina, parca "pen" se numeste. Intreaba la farmacie sau la centrul de diabetici, sigur se gasesc in Ro.

M Oana, eu mi-am propus sa-l incep in aprilie dar sa vad daca reusesc sa-mi aleg clinica pana atunci...Saptamana trecuta cand ziceam ca m-am hotarat, la intoarcerea de la spital, am citit un articol care m-a bagat din nou in ceata. Dr-lor de la anumite clinici de fertilitate (printre care si spitalul la care tocmai fusesem) le cam place joaca cu outele si nostri, le scapa pe podea sau le arunca pur si simplu la gunoi! Mai am de mers la inca 2 spitale si apoi trag lozul!

Bafta multa si tie si Doamne Ajuta pt. noi toate care ne luptam cu aceasta necunoscuta...infertilitatea!

pussi, bafta multa maine si nu-ti fa griji ca esti la CM pt. ca pe dr. n-o sa-l deranjeze, pt. ei este ceva de rutina.

Stu


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

NU e bine sa tineti cura de slabire exact inainte de FIV. Asta am citit mai de mult, eu am slabit 9 kg inainte de FIV cu 2 luni. Nu e bine sa intrati in FIV slabite. Eu cand am fost la Giulesti erau fete si bine de tot grasute. Nici eu nu ma plang ca am 1.68m si acum cam 80 kg...deci o sa ma fac cat o balena, dar asta chiar nu conteaza.

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

MOanadaca erai mai iute de picior ma prindeaiu azi pe la amiaza la exoticul Ilfov, ca fusei intr-o goana (v-ma spus ca e in drumul meu spre birou da' nu-l bagai de seama, ca nu scria mare FIV la intrare....)
Deci, la Ilfov, batea vantul la sectia FIV, am cerut neste informatii asistenetelor care mai intai au intrebat o dr. de era pe- acolo si mi-au zis sa vin miercuri intre 12- 13.30. Doar atunci e programul pt. FIV. Sa mor de ras in fata lor nu alta....Ce damai aglomeratie. Da si am aflat ca dr. Predoi va fi piua intai. M-am dat interesata si obtinui o programare chiar pt. miercurea asta, ora 12.00 prima pe lista. Cica sa vin cu sotu' neaparat, le-am explicat ca nu e nevoie ca daca viu cu el le eclipsez din toate punctele de vedere...Asa, ca daca am timp ma duc miercuri sa ii bag in ceata cu nereusitele mele, poate ma trimit si pe mine tot la Mari sa ma rezolve.
Intre timp, m-am programat la toate cabinetele posibile, in diverse intervale de timp, la dr. Corina Neamtu si culmea lui Murphy prima programare e la Cabinetul ex-dr. mele Bucur. Cine stie, poate ma reintorc la dansa, lasa sa fiu pe aproape.....
De perpelit la foc mic da' incins ma mai perpelesc pana meircuri dimineata, ca dr. Ron-el vru sa dorm bine marti seara si ma chema miercuri dimineata. Pana atunci ma Utrogestenez si dimineata si seara cu cate 2 pilule, da' p-alea de dimineata le cam pierd pe drum.....
Todoransi eu tot 1,68 si fo 77 kg, da' ce n-as da sa raman si sa ma fac de fo 100kg. Ca ce mai e suta in ziua de azi, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

noo'shopt

Oana_B
vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput