FIV 97

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

MONILAND si al meu barbatel + eu am luat antibiotic cu o luna inainte de ET9 eu aveam infectie urinara cu E coli si nu mai scapam de ea si i-au dat si lui antibiotic crezand ca el e purtatorul)

Eu maine am marea intalnire cu si am niste emotii, mai ales ca o sa fac eco pe CM. Spre sa-mi dea unda verde pentru FIV-UL NOROCOS!!

O sa-i transmit Lianei toate urarile voastre

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pussi la el e o infectie uretrala .
Iti tin pumnii pentru maine. Tot la Szeged? La eco inchizi ochii si treaba lui ce va face . Sa nu uiti sa-i zici dr. ca esti in perioada aceea a lunii ca sa nu aiba surprize.
Ii tin pumnii si Lianei si sa vina acasa .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Buna fetelor,am revenit si eu tot cu o intrebare
A facut cineva orgalutran injectabil incepand cu a 6 zi de stimulare?

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Stu bine te-am regasit cu forte proaspete in noul an!!!
Asadar, te pregatesti sufleteste pentru un FIV de aprilie? Doamne ajuta!!!!
Sherica pai te-am lasat vineri fara bufeuri si te gasesc luni in focurile menopauzei? Cand sa-mi atarne si mie mai greu procedura asta, ma intampini la inceput de saptamana cu bustu-ti in flacari?
Vezi ca draga deKora a venit cu vesti promitatoare de la Tutu, iar Messa mi-a incalcit neuronii si mai tare.
Eram eu pe 2 carari intre Tutu si Marinovici si cu coada ochiului catre Spitalul Ilfov, cand ce-mi fu dat sa vaz : Sp Ilfov = Sp Titan 2????
Apai exoticul Ilfov, in cazul asta, ma atinge la inimioara la fel de mult ca celelalte 2 optiuni, deoarece singurul spital din capitala unde as mai avea prieteni ginecologi e taman acest fost Sp Titan. De fapt, de acolo am plecat cautarile in anul 2000 si nici nu ma asteptam sa aud ca-n 2007 imi rezerva o astfel de surpriza.....
Ma si bucura vestea, dar ma si baga intr-o stare de ameteala , ca toate variantele sunt apetisante, mama lor de variante......
E ca si cum m-as afla in fata unei mese pline cu delicatesuri culinare si mi s-ar spune ca nu am voie sa mananc decat un singur fel, pentru-nceput. DAR CARE???????
Ma atrage si FIV-ul la Giuly direct (doar numai asa imi dau seama daca am productie buna, cu sau fara chisturi, cum se dezvolta embrionii.....) si laparoscopia cu Tutu, apoi GIFT/ZIFT/FIV (poate repar ceva si evit chiar FIV-ul) si FIV-ul la Ilfov asta, ca m-as simti ca acasa acolo, fara birocratie, totul dupa pofta inimii...........

Pe la finele saptamanii tre' sa iau o decizie si eu m-as MARITA cu toti.... Oare chiar nu se poate????????
Stiu ca nu se poa', insa daca am voie sa gust din fiecare, cu care sa-ncep, ca toate sunt atat de apetisante????
Danyalo nu ma arunc sa-ti dau vreun sfat, ca ma vezi cat de bine sunt in stare sa ma sfatuiesc pe mine. M-as clona in 3 bucati distincte si mi-as trimite fiecare bucata intr-o directie...... Bine ca nu am si prieteni prin tari straine, ca atunci chiar as lua-o razna.......
..............................................................
M-am hotarat, las totul balta si trag o fuga pana la fostul Titan sa vad cu ochii mei cum sta treaba...... Pana deseara o gust, in teorie si p-asta........
..............................................................
Mi-a mai venit inima la loc, am exclus varianta Titan, caci ai mei prieteni mi-au spus sa stau acasa, ca nu e cazul sa vin pana acolo. Conditiile sunt suuuuuper, pretul este aproape inexistent, insa au nevoie de PROSPATURI pe care sa-si faca mana......
Peste 5-10 ani va fi alta situatie, va si costa, insa momentan nu e o solutie pentru mine, cica Giulestiul e RECOMANDAREA LOR, asta ca-ntre prieteni.......
M-am mai linistit.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fata mosului tu esti maaaaare figura,da' eu am o presimtire tare puternica si aceea ar fi ca tu nu ai prea avea nevoie de FIV,da' daca tu vrei musai sa o-ncerci direct pe asta cu hormonii serviti pe tava felul I, II si III ...ia-le pe rand asa cum iti dicteaza sufletelul ca daca mai auzi de vreo 10 variante pana la sfarsitul saptamanii....Crezi ca daca ai face laparo ar mai insemna atat de mult sa astepti inca o luna pe langa 13 anisori...?Si poate ai afla marea surpriza ca poti uita definitiv de FIV ,caile ti-ar fi netezite si mici hibe rezolvate??!!Eh...tare sunt curioasa ce decizi si iti tin pumnii ca finala bataliei gandurilor tale sa te aduca peste 9 luni cu un pui , ba chiar doi la purtator!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

KoriciKa apai eu nu plec la drum pana nu aprofundez toate optiunile (sa ma vezi cand plec prin strainataturi, cate citesc despre prospaturile care ma asteapta)!
Am savurat si aceasta cale (interesant gust, exotic de-adevaratelea, dar cu un adevar cam crud in el), acu' raman cele batatorite vreo 2 anisori......
Dupa 2 anisori de cugetari sunt pe ultimele zile, asa ca vine si cugetarea finala, ai incredere...
Chestia e ca si Titanul mi-a recomandat tot FIV cu Marinescu + Cocei, fara laparoscopie, ca doar cunosc si ei cazul meu de atatia ani......
Mai cantarim..........

Incurajator pentru mine e ca s-au si oferit sa-mi puna o vorba buna la cuplul fantastic, ceea ce inclina balanta catre "veteranii FIV-ului romanesc"......
Oare cineva care sa-mi puna o vorba de Doamne ajuta la Cel de Sus se gaseste???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Oana tu tot umblii haihui cu capul in nourasi dantelati, ce de motive de impiedicat mai scornesti!
Ti-aduci aminte de schita lui Musatescu cu baiatul care-i scria bunica-sii ca vine la ea, apoi in ps ii spune ca nu mai vine, ia pe cer i se nazare un petec de nor, daca ploua si fulgera? Nu, mai bine sta acasa. Dupa o ora: pps Draga bunicuto, a trecut norisorul cela, a iesit un soare asa frumos, hai ca viu acu.
Pfui, ce cald e, si soarele asta, m-am topit tot, nu bre, nu mai viu, ca fac insolatie.
Dupa inca o ora: hai ca se intuneca, viu bre, baga placintele la cuptor si nasu-n batista ca te-ai scos, ... opa! Ce-i asta? Tuna, fulgera, trasneste?
Nu babo, nu mai viu, te stiu jmekera dar nici sa-ti doresti sa-ti cada nepotu trasnit de-a dura de fulgere haine.
Daca asta-ti doresti pt mine, baba haina, na, nu mai vin sa ma imbolnavesc, mai vorbim la anu!
Recunoasteti personajul principal?

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheri suuuper!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Doamna "Pe aripile vantului", pai cand histrionica de Scarlet visa la flusturaticul de Red Butler, imi suflam nasucul in paginile romanului de la atata compasiune cata ma apucase de la nenumaratele dorinti: il vreu, nu-l mai vreu niciodat', sa vie, sa nu mai vie, DA' DE CE NU MAI VIE???!!!
Frumoasa-i viata asta cu toate necunoscutele ei, mai ales cand umorul de situatie isi introduce codita...... Decat citate din Kafka, mai bine un Musatescu mereu tanar....
Stai sa vezi cand oi incepe sa ecranizez "Cei trei veseli naparstoci" si "Unchiul Andi/Marinovici detectivul si nepotii sai", cu toate peripetiile de pe coridoarele mult batatorite si cu citate de pe coifu' matusii Geta...........
Deja lesin de ras vizualizand introducerile, ca doar in ragazul ramas nu mi-oi distruge sanatatea neuronica cu vizualizari de injectoare si bisturie..........

N-ai vrut chef in pijamale la Tutu....... De 7 ori ma laparoscopeam, de aveam ce povestii stra-stra-stranepotilor nostri de nuvelele traite si editate cu glucoza in vena.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sheri, M oana sunteti totalenoroc cu voi ca ne mai descretim si noi fruntile

PUSSI

Mergi la inceput