Aspirante optimiste >20ani (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by printesa_roz

Am auzit eu undeva, nu mai stiu unde, ca la vedete s-ar face la nastere, o operatie de scos suncile combinata cu cezariana, si te coase doar o data, oare o fi adevarat? Oare o costa de te rupe?



Da' zapaceala mai esti printesa roz. hihihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Gata blueeyes mi-am activat PM-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


Prima data si apoi noi.La mine e sfanta cezariana, ca sunt mioapa, si risc sa fac dezlipire de retina, adica asta e normal la orice nastere naturala sa existe acest risc, dar la ochelariste, si mai mare si medicul iti recomanda.Oricum pana atunci mai este ceva timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Draga Alexandra,
In legatura cu testele de ovulatie:ele sunt pozitive doar daca cele doua liniute de pe test au intensitate normala (adica sunt la fel).Daca nu ,deci liniutza test e slab colorata testul poate fi fals pozitiv.Acest test arata daca tu esti pregatita hormonal sa ovulezi nu neaparat sa se si intample.Iti spun asta pentru ca si eu sunt o aspiranta cam de 3 ani la statutul de gravidutza, iar eu am boala ovarelo de portelan;adica hormonal ovulez, dar din cauza ca membrana ovariana e foarte groasa nu se sparge ca sa elibereze ovulul si din cauza asta nu am ramas gravi(desi testele de ovulatie erau pozitive).
Succes mult
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Draga Olim

eu de exemplu am miopie si daca raman insarcinata e recomandabila cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, chiar daca mie mi-ar fi placut sa traiesc experienta nasterii naturale, va sfatuiesc sa alegeti cezariana! Cu siguranta ca sunt mai mult decat subiectiva pe aceasta tema, dar asta va recomand! Daca ma hotaram din timp sa fac cezariana, fetita mea ar fi fost azi in bratele mele E mai sigur, copilul este scos la timp!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Eu am hipermetropie. In doi ani de la 0 am ajuns la -0.75 din cauza calculatorului. Oare e si in acest caz recomandata cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fiecare face ce vrea, eu am spus doar care e optiunea mea. si stiu clar si de ce. in plus, ai aceeasi burta si la naturla, si la cezariana. nu poti sa faci sport pana la 2 luni, apoi liber.

bineinteles ca fiecare face ce vrea, are o sumedenie de optiuni.




Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Eu am facut cezariana si sunt multumita de alegerea pe care am facut-o!

Pup fetele dragi.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Imi pare rau pentru tine, laura
Noi suntem alaturi de tine, mai ales acum
Pupici si sa ai grija de tine, nu lasa ca tristetea sa invinga.

Mergi la inceput