BHCG

BHCG | Autor: AngeliquedeS

Link direct la acest mesaj

Va rog mult sa ma ajutati, am facut subiect nou pentru ca nu stiam unde sa postez asta, rog moderatorii sa ma scuze si eventual sa copieze subiectul la un alt topic daca nu e ok aici.

problema sta in felul urmator. cand se poate face BHCG.

La mine faza cu intarziatul menstruatiei ca semn de sarcina nu merge. La mine cand intarzie CM, este mai mult ca sigur dereglare. De un an de zile nu mi-a venit ciclul decat cu progesteron si luna trecuta a fost prima data cand am ovulat. Luna asta am reusit din nou sa ovulez, ca aveam un folicul in ziua 14. dar daca nu s-a spart si pana la urma nu am ovulat si atunci normal ca nici CM nu vine. sau poate e sarcina... V-am ametit, nu?

Luna asta nu stiu de ce stau cu sufletul la gura mai mult ca in lunile celelalte, pentru ca la 10 zile de la ovulatie, in noaptea de revelion, am avut o mica pata. Si bineinteles ca mintea mea imbarligata s-a gandit la implantare. Azi trebuia sa imi vina si nu a venit. Test de sarcina nu mai vreau sa fac pentru ca m-am saturat si oricum la cati bani dau pe teste mai bine fac analiza si m-am calmat.

Test de sarcina daca fac acum unul, ma gandesc ca poate e prea devreme, mai fac maine unul, ma gandesc la fel si poate nici nu e sarcina si in loc sa incep sa iau progesteron ca sa imi vina odata, eu tot sper ca poate vine, sau poate nu si nu fac decat sa pierd zilele in loc sa o iau de la capat. In fine, ati prins ideea, desi eu sunt cam incoerenta acum.

Va rog numai sa imi spuneti la cate zile de la conceptie se poate depista BHG in sange, adica daca merg maine tinand cont ca sunt la 15 zile de la ovulatie, daca e sarcina, e relevant? Voi ati facut vreodata analiza asta? Va multumesc.

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

eu l-am facut in ziua 30 (ovulatia in ziua 14) si a iesit 167 , cu o zi inainte facusem si un ClearBlue si se vedea bine a doua liniuta.

uite www.obfocus.com/questions/qanda7.htm" target="_blank">aici valorile in functie de ultima menstruatie.

iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Eu stiu ca in sange se vede la 7 zile de la conceptie! Asadar poti merge sa faci testul!
Iti tin pumnii!!! SA FIE!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Si eu am facut testul bhcg in a doua zi de intarziere si a iesit pozitiv, numai ca la mine a fost sarcina extrauterina.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

angelique eu am facut analiza asta de sange la 15 zile de la Inseminare. Mie asa mi-a spus medicul ca se poate face dupa 15 zile de la ovulatie.
Eu zic ca daca nu ai nici un simptom ca ar veni uratii, sa faci un test de sarcina sau unul de sange ar fi si mai bine.
Multa bafta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Stiu ca testul se poate face din ziua 11 dupa ovulatie. Desigur, sansele cresc, cu cat trec mai multe zile. Daca esti ziua 15 dupa ovulatie, eu zic ca il poti face linistita. Totusi, daca iese negativ trebuie sa tii cont ca ai CM neregulat (deci nu stii sigur cand ai ovulat) si eventual sa il repeti daca tot nu vin rusii. Eu tin pumnii si ma rog sa ne dai o veste buna! Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Multumesc din suflet, sunteti niste scumpe, dar eu am asa o stare acum... Mintea imi spune ca nu are cum sa fie, mai ales ca spermograma sotului e proasta, are doar 30% spermatozoizi normali, dar eu ca fraiera nu ma pot controla, speranta aiai nenorocita nu ma lasa in pace. de facut teste m-am saturat, deja mi s-a acrit, si nici nu vreau sa fac test de sarcina din acest motiv. Dar nici nu vreau sa astept prea mult, daca e sa nu fie nimic vreau sa iau progesteron ca sa imi vina ca luna asta vrem sa facem o inseminare.

Azi ar fi ziua 31, ovulatie in ziua 18, nici un semn de CM, desi ziua trecuta am avut semne cu 5 zile inainte. Mai astept pana luni si luni merg sa imi fac analiza ca sa ma pot apuca de progesteron.

Vai ce ciuda imi e ca nu pot fi mai stapana pe mine in situatia asta. Asa mult mi-as dori sa pot sa stau calma si sa ma gandesc ce o fi, o fi




Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_dim spune:

Va rog mult sa-mi spuneti unde se poate face in Bucuresti analiza beta-HcG cu rezultatul in cateva ore? La Sanador mi-au spus ca in 3 zile dau rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ilinca, eu doar ce am vorbit la telefon cu cei de la Synevo - Medicover, si mi-au spus ca ei dau rezultatul in aceeasi zi, cu conditia sa nu fie sambata. Intra aici sa vezi adresa unde ii gasesti in Bucuresti www.synevo.ro/ro/

Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca_dim spune:

Multumesc mult, Angelique, maine am sa ma duc si eu la ei! Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Medsana

Mergi la inceput