BHCG

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

eu aveam obstructie tubara bilaterala, iar sotul oligoastenospermie moderata cu 45% forme tipice si 16 milioane... so

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Draga mea si eu am facut beta in ziua a doua de amenoree, adica ziua 29 si rezultatul a fost 200 si ceva (test pozitiv da slabut ca era dupa masa), apoi am repetat in ziua a 5 a de amenoree si a crescut la 300 si ceva, la o saptamana era peste 1500.Asa ca fa cu incredere si un test de sarcina...nici eu nu mai credeam ca poate fi pozitiv, timp de 7 ani vazusem atatea teste cu o liniuta ...iti tin pumnii.
Progesteronul nu face rau daca e sarcina o sustine daca nu...

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Angelica, daca iei progesteron abia iti fixeaza mai bine sarcina; daca nu e sarcina, mai castigi 3-4 zile ca sa faci mai repede inseminarea; n-ar fi indicat sa iei progesteron numai in cazul in care n-ai ovulat inca dar tu zici ca da;
prin urmare oricum tr. sa iei progesteron;

vezi ca Mirella a ramas insarcinata undeva dupa ziua 50 de la ultima menstra; atunci a ovulat ea si probabil nici nu stia dar s-a nimerit ...
teste de ovulatie ai facut? de unde stii ca ai ovulat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodi417 spune:

Tia, cum ai ramas insarcinata cu obstructie tubara bilaterala? Care ar fi cauzele obstructiei tubare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by dj_mama
...teste de ovulatie ai facut? de unde stii ca ai ovulat?



DJ mama, nu am facut teste de ovulatie, dar este a doua luna ca m/am monitorizat la eco, asa am vazut ca am un folicul de 20 mm.

Tinand cont de faptul ca la mine nu se produce in mod constant ovulatia si cum nici Pregnyl nu am facut luna asta, este foarte posibil sa nu fi ovulat, nu am de unde sa mai stiu.

Progesteron nu vreau sa iau decat numai dca stiu sigur ca nu e sarcina. Stiu ca progesteronul fixeaza sarcina dar vreau sa vad daca imi vine natural pana la urma. Luna trecuta am ovulat fara pastile si CM a venit fara progesteron, ca urmare a unui tratament cu injectii cu aloe vera pe care l-am facut, a fost prima mea ovulatie. Luna asta foliculul era insa pe ovarul drept la care am cele mai multe chisturi asa ca nu bag mana in foc ca asta si-a facut bine treaba.

Am hotarat ca daca pana luni nu vine, luni merg sa imi fac analiza.



Pupici
Angelique
poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Angeliquedes scumpo, eu am tot facut bHCG-ul in ultima vreme si la mine s-a pozitivat in Z12 dupa ovulaie si aveam o valoare de 104,83. Din cate am citit se poate pozitiva si din z 11 de dupa ovulatie. Deja in Z 16 (dupa ovulatie) aveam 350,61.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Originally posted by rodi417

Tia, cum ai ramas insarcinata cu obstructie tubara bilaterala? Care ar fi cauzele obstructiei tubare

rodica


am facut instilatii 3 luni consecutive, dar am ramas insarcinata dupa un an de la tratament

cauze? raspunsul clasic: anexita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Acum am venit din oras, nu am rezistat si am cumparat un test de sarcina femina, la caseta, si l-am facut.

Bineinteles ca a iesit negativ, nu stiu ce o fi fost in capul meu, de obicei sunt rationala dar acum am fost de-a dreptul imposibila. Noroc ca de vineri am inceput sa iau progesteron, macar sa imi vina odata. Azi este ziua 34 si ovulatia a avut loc, DACA a avut loc pana la urma, in jurul zilei 17 sau 18. Daca era ceva, trebuia sa se vada la test...

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Test BHG facut, rezultat negativ. Rog moderatorii sa inchida subiectul.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput