Aspirante optimiste>20 ani(27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cand trebuie sa iti vina CM temp scade?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Mai fetelor.. eu ce naiba sa mai zic... ca doar Anca stie.. Dupa 2 teste slab pozitive si o pata mica de sange pe care eu am luat-o drept implantare... aveam mari sperante. E adevarat ca ultimele teste au iesit negative dar..eu tot speram. Cand am vazut ca au intarziat si uratzii... Dar n-a fost sa fie! Asta e! Oricum sunt optimista!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

ovulez cam prin Z18. asa zice tabelul de ovulatie. hmmmmm. daca azi si maine nu vin uratii e bine zic eu.
ancuto. ai dreptate. m-am uitat acum pe tabelele mele din ultimele 2 luni. eram pe la 36.5 inainte si in timpul CM. deci se pare ca scade

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Cand trebuie sa iti vina CM temp scade?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....



Da. Dupa cate stiu cu o zi inainte sa se instaleze uratzii temperatura scade putin.



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

bibyrox esti sau nu?

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Biby cate luni nu au fost in care am spus ca poate nu mai vin uratii... numai DD stie, dar o sa merg sambata la biserica si-l rog sa-mi dea un , poate se indura...


Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu luna trecuta am avut ,dupa temp,ovulatie in Z13,o pata maronie in Z21,am zis ca e implantarea si CM in Z26.
Deci daca la mine si alaltaieri si azi a fost 37 inseamna ca nu vin uratii nici azi?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

este greu pentrru ca suntem stresate si am facut cu toate o obsesie pentru BB.

pana sa ma apuc de prestat pentru BB aveam mucus,dupa ce am inceput prestarile si ma gandeam mai tot timpul sa raman insarcinata nu am mai avut mucus.luna trecuta cand am renuntat la ideea BB am fost relaxata si a aparut si mucusul.

cele care au cate 5-6 copii si nu au cu ce sa-i creasca ,nu raman insarcinate pentru ca isi masoara TB si fac teste de ovulatie,raman din intamplare,nu se gandesc ca azi n-am ce manca hai sa facem un copil


oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

pai se pare ca da. asa ar fi. ca doar ai intarziere nu? cate zile??

cica se intampla chestii ciudate unora. prietena mea, care a prestat doar 2 luni pt BB, si acum face 2 luni grasutul, a patit o chestie pe care fetele i-au povestito in maternitate.

inainte cu o luna sa ramana gravidutza a avut intarziere 8 zile si cand a venit CM a venit mai abundent. fetele zic ca aia a fost o sarcina falsa si ca se pregatea uterul sa ramana de tot gravidutz si uite ca a doua luna a ramas.
si stiti cum? fara calcule nimic. IN FIECARE ZI

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alex eu luna asta am prestat asa cand am avut chef fara sa tinem cont de perioada ferila ,temp sau teste de ovulatie.
NIMIC.........

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput