Aspirante optimiste>20 ani(27)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mirela, felicitari, povesteste-ne si noua, cum Z 69? Asa intarziere ai avut si nu se pozitivau testele sau cum?

Iti doresc o sarcina usoara si bebe sanatos si voios.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

IOANA, si tu ne parasesti? poate sunt semne de bebe.
fetelor,hai si noi dupa ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Multumesc tuturor pt raspuns! Am facut pauze( cam rare, cei drept!)in cei 5 ani cat am luat anticoncepotionale( 2-3 luni la 2 ani). Dar eu tot sper sa vina cat mai repede!! Va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

MIRELA FELICITARI MAMICO!!!!
Povesteste-ne si noua!!!!

Ioana cred ca e cam devreme totusi pentru simptome de sarcina. Mai asteapta putin! Iti tin pumnii sa fie bebe!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Nu stiu cu ce sa incep, in z50 a fost ultimul test negativ...Am renuntat am zis clar este o dereglare urata, dar fiind in prag de sarbatori am zis ca voi vedea ce voi face la anul...
Numai ca obsedata sa dezleg misterul imi tot luasem temp. care practic incepuse sa creasca...a scazut un pic la un moment dat si pe urma iar a continuat sa tot creasca...M-am visat ...IMI tot spuneam ca-s vise...Am avut impresiat ca am sangerat foarte putin la un moment dat (am crezut ca au venit rusii)...
Pe 25 dec ar fi trebuit sa vina a doua oara, am plecat la socrii mei cu tampoanele dupa mine, chiar mi-am pus seara unul de teama sa nu patez ...NU au venit...Mosul a considerat ca am fost cuminte si-mi pusesse acest cadou sub brad dar eu l-am descoperit mai greu..
Nu vroiam sa iau semnele in considerare ma mai pacalisem altadata si mi-a fost frica...Acolo la socrii mei nepoata mea a incercat toate parfumurile pe mana mea si l-a un moment dat incostienta am repezit-o
punandu-i sa ma lase ca mi se face rau de atata miros si ma mai doare si capul...si iar nu am crezut ca-s . La intoarcere seara cand m-am pus in pat am simtit ca mor de durere de sani, practic ma dureau sfarcurile groaznic erau foarte proeminente si in plus observasem ca de cateva zile se cam innegrisera...Si iar am spus prostii..
In seara de revelion am simtit ca imi este rau de la o friptura un pic mai condimentata...Si aveam si acel gust metalic-amarui non stop..
Sanii nu slabeau deloc...Oboseam foarte repede suflam de ziceai ca cine stie ce am facut..Abia atunci am spus trebuie sa mai fac neaparat un test caci eu sunt gravida...NU stiu cum dar sunt...
Si asa a fost testul a iesit in prima secunda foarte, foarte pozitiv...

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Pt AncaDragoman: nu e rosu, e ceva maroniu, ca zat-ul de cafea...
Ti s-a intamplat si tie?...Mie niciodata pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Mirella, FELICITARI!!!!! Sarcina usoara si bebe sanatos. Uau ce veste buna!

***************
"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mirela, cum adica pe 25 dec trebuia sa vina ciclu a doua oara? Ai avut prima luna ciclu peste sarcina sau nu ti-a mai venit deloc pana in Z 69 cand ai aflat ca esti gravi?

Inca o data felicitari!

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Este cam complicat dar sper ca ma voi face inteleasa ...
Ultima menstra am avut-o pe 26 octombrie, dar consider ca a fost un ciclu anovulator, testele de ovulatie o spuneau,temperatura nu a crescut deloc mentinandu-se la 36.4 si in plus si rusii au omis sa apara...eram convinsa ca nu sunt gravida si asa aratau si testele..( fara ovulatie nu ai cum sa fii gravida)In z50 am facut un test clar negativ si ma hotarasem sa iau ceva sa-mi provoc menstra hotarata ca este dereglare. La Endometru bubuleana ma sfatuia sa am grija ce iau si mi-a povestit de o prietena care a ovulat in z40 si a ramas gravi testul pozitivanduse in z60...
Mergand pe principiul ca orice menstra este precedata de ovulatie si obsevand si faptul ca din z48 incepuse timid sa-mi creasca temperatura am zis sa stau cuminte...
Pe 25 decembrie ar fi trebuit sa-mi vina a doua oara daca si in noiembrie imi venea normal( am considerat ca m-au sarit rusii o data)

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Mirela, am inteles, multumesc de raspuns. Se intampla tot felul de minuni...

Ai grija de tine si de samburel.

Te pup.

CLAU

Mergi la inceput