Aspirante optimiste>20 ani(27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

ce bine graiesti fato! si la mine e tot asa si mereu il boscorodesc pe al meu din cauza asta. te sustin si iti tin pumnii.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Alex, pa si sa nu vina uratii la tine si la toate fetele care acum asteapta II liniute.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

Ancutza,Biby, ati citit ce am scris la capitolul trecut?ma dor si acu degetele de la cat am tastat.dar ptr voi,orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Si eu sunt suparata ...putin. Am avut unele probl (col lezional, colpita cu streptococ de tip B+candida..), le-am rezolvat. Iar acum cand vrem un , intarzie sa apara!!!!
In luna aug'06 am renuntat la anticoncept dupa aprox 5 ani. menstruatia a venit neregulat (35 zile, 24 zile, 24 zile, 35 zile) In dec'06 am avut mentra pe 13.12 si am zis gata!! Acum sa-i dam bataie pt ! si..de stresata ce am fost (cred eu!) pe 31.12 =menstruatie....Voi ce explicatie aveti?
E posibil, avand in vedere lunile celelalte, sa vina asa repede menstra? 18 zile? Sau ...poate e bebe? pana azi, 04.01.07, tot vine ceva..inchis la culoare...rosu nu e! am in zilele de 18.12, 22.12, 26.12, 27.12....Ma ajutati? Oare exista vreo speranta sa fiu ....sau e doar din cauza stresului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

andreea dragutza.eu nu ma prea pricep la astea din pacate.sunt si eu in faza de documentare.dar ce stiu e ca,poate sa treaca si un an dupa ce intrerupi anticonceptionalele pana corpul iti revine la normal.eu am luat numai 6 luni anticonceptionale,si mi-am revenit greu. sper sa fie bebe la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Andreea, in primul rand, bun venit pe , nu mai fii suparata ca intr-adevar dauneaza.

Fa un test de sarcina ca sa vezi daca e vorba de bebe. Daca nu este inseamna ca ai o dereglare care se trateaza daca mergi la doctor. Din cate stiu, ciclul de 18 zile este anovulator. Fetele or sa-ti dea mai multe informatii. Eu iti doresc sa fie bebe.

CLAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

fetele,luna trecuta,in perioada de ovulatie,m-am simtit uscata,nici urma de (albus de ou) sau secretie.dar acum,de cand am intrat in perioada fertila ma simt umeda si am o secretie transparenta.se poate sa nu fi ovulat luna trecuta?chiar daca am un ciclu regulat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Andreea bine ai venit in clubul nostru! Tu ai luat anticonceptionale timp de 5 ani non-stop?? Ceea ce descri tu pare a fi o dereglare care cu siguranta este din cauza opririi de anticonceptionale. Nu strica sa faci si un control! Mult succes iti doresc!

Dani da dragutza normal ca am citit!!! Iti multumim foarte mult!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by danielle02

fetele,luna trecuta,in perioada de ovulatie,m-am simtit uscata,nici urma de (albus de ou) sau secretie.dar acum,de cand am intrat in perioada fertila ma simt umeda si am o secretie transparenta.se poate sa nu fi ovulat luna trecuta?chiar daca am un ciclu regulat?




Da! Se poate sa nu ovulezi chiar daca ai ciclu regulat. Cum de altfel de poate sa ovulezi si sa nu observi secretia.



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Sorry ca am stricat marimea paginii cu majoretele mele,
era semn de sustinere puternica pt Alex.
Alex, eu sunt Z 22 si n-am absolut nici un simptom. M-a durut un pic burta acum doua zile, dar acum nimic, nimic. Luna trecuta tot mai aveam ceva simptome, sani mariti, durerosi, bine, s-a dovedit a fi alarma falsa pana la urma. Deci, deocamdata nici un semn si nici nu simt ca ar fi ceva......
Anca, tu, ai vreo veste?

Mergi la inceput