ASPIRANTE, VIITOARE MAMICI

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Luna asta nu mi-am luat TB pt k au fost sarbatorile si m-am culcat numai pe la 4-5 dimineata, nu avea rost. Am fost la dr in z15,aveam 2 foliculi mari si in z17 am ovulat si bineinteles am prestat in noaptea aceea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

pai buuuun asa danielle. atunci asteptam cu interes prima ta zi de intarziere. daca imi iese testul maine dimineata inseamna ca o sa am unul in plus. e cadou pt tine!!! asta inseamna ca mi-ai tinut noroc.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Si eu fac galerie pt tine Ale. Sa dea D-zeu sa fie cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Ale, pai te inteleg, ca daca ma iau si eu dupa capul meu sec, as descrie cam asa ce simt:

-durere de ovare ca inainte de ciclu, dar de intensitate foarte mica si nu continuu
-balonare
-plins din orice
-trecere rapida de la bucurie la suparare
-pofta de prostii de mincat (azi de la serviciu m-am dus sa imi iau un fel de pernite viva si pepsi, in conditiile in care eu sint adepta alimentatiei sanatoase)
- urinare o data pe ora
- fierbinteala (37.2, tare asta cu fierbinteala
Daca imi mai aduc aminte va mai spun. Evident, vad ca subconstientul meu a retinut bine ce a citi referitor la simptomele de sarcina si acum ma sugestioneaza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

dragutzelor,hai sa plecam toate la odisee luna asta.cu ajutorul Lui Dumnezeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

eu nu ma pot lauda cu asemenea "simptome". insa am cateva: -durere de ovare ca inainte de ciclu, dar de intensitate foarte mica si nu continuu, -balonare, -pofta de prostii de mincat, - fierbinteala . eu am 37.1 azi de dimineata. si asa am mereu inainte de CM.
eu am in plus o durere de mijloc, de vreo 4 zile. de fapt, si overele ma dor tot de atunci, si asta e ciudat pt ca in mod normal. daca venea CM, ma dureau cu 1 zi inainte, atat.

sper sa fie BB. atat! si sa fie sanatos.

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Da, eu ma inscriu, le-am rugat pe fetele de la mamici de septembrie-octombrie sa ma ia si pe mine cu ele. Sa vedeti voi ce surpriza va fac eu luni. Adica nu stiu ce surpriza, dar indiferent de rezultatul testului, eu tot surprinsa voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

printesa, tu daca ai asa neste simtome... e tareeeeeee de bine.constipatie,dureri de cap?ceva?nu simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Va dau multi pupici . Pana maine seara cand mai intru pe sa aud numai vesti bune. Ma duc la somn
Ale nu ne uita cu testul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Pai si dureri de cap. Dar ce legatura are?

Mergi la inceput