durerea unei pierderi de sarcina (13)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Rallu, sarumana mult iubita! Ma bucur ca ai aparut chiar si pe fuga. Te dadusem lipsa.


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Nana, deja ai inceput cu greata? Imi pare rau ... iti zic si eu ce-mi zice si mie sotu' cand ma vede daramata dimineata: "dar sa vezi ce bebe frumos o sa iasa !".
La mine a inceput fix din ziua in care am implinit 6 sapt, mai trece cu branza sarata si ceai cu lamaie multa. Dar e mult pana reusesc sa ma conving sa le ingurgitez, ca si atunci cand ma uit la o lamaie mi se face rau.

Gabi 6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

fetele, in a cata zi ati facut voi testul de sarcina?
ca stau ca pe ghimpi, eu sunt ziua 27, inca nu stiu la cate zile imi vine CM, ptr. ca pana acum venea infliuentat de duphaston, dar nu mai rezist:( vreau sa stiu daca e alba sau neagra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Elaa, iti tin pumnii sa fie II. Cum zicea si Mirela, nu te mai stresa, fiecare femeie e diferita, unele simt dureri ca la ciclu chiar daca sunt insarcinate, altele nu... Vezi si tu, Nanei deja ii e grata si e abia in 4+, Mirelusei nu-i e greata deloc si e in 5+. E clar ca nu e ceva universal valabil pentru toate.
Te si sper sa ne dai si tu o veste buna.

PS: eu am facut test in ziua a 26-a si a iesit slab pozitiv, dar sunt si fete carora li s-a pozitivat testul la o saptamana de la intarziere.


Gabi 6+
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Vivela, imi este greatza, si dupa fiecare masa am o greatza usoara. Pe cea de dupa masa nu o bagam in seama ptr ca nici prin cap nu-mi trecea ca o sa fiu luna asta. Eu stateam linistita in ignoranta mea. Nu mai zic ca, acasa am mancat la greu sunca afumata cu ceapa rosie. Am tanjit dupa ea tot timpul aici, asa ca, acasa m-am razbunat.Sper sa treaca greata si sa nu ma chinuie.
Elaa, eu mi-am facut testul in Z29 si asta ptr ca mie niciodata nu mi-au intarziat uratzii. De venit au venit mai devreme, dar tarziu, niciodata. Si ca sa fiu sigura, mi-am facut un test Clear Blue, ca asta oricum depisteaza o eventuala sarcina, inainte cu 5 zile de ziua in care ar trebui sa vina uratzii.
Eu am avut noroc ptr ca aveam CM regulat.
Iti tin pumnii!


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Ellasi eu am urmat tratament cu Duphaston in noiembrie si in decembrie nu l-am mai luat si a fost luna in care am ramas.
Eu am facut testul la 41 de zile, dar aveam un CM de 33-34.

Lia, 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia_B spune:

Iti tin pumnii sa fie pozitiv!!!

Lia, 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Cred ca ar trebui s-o taiem de-aici ca deja am scris aproape o pagina cu simptome de sarcina si nu e frumos fata de fetele noastre sufletiste.
Va rugam sa ne iertati! Promitem ca nu mai facem.


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

va multumesc din suflet ca imi sunteti alaturi si ma incurajati, nici nu va puteti imagina ce mult imi doresc sa iasa pozitiv testul si sa mergem cu toate la odisee, sa impartim si bucuriile, nu numai necazurile, imi doresc enorm sa fac un bebel anul asta...chiar ieri cand asteptam sa ma sune sotul sa-mi spuna cum i-au iesit analizele, ma rugam in gand sa-i iasa analizele daca nu f bune, macar mai bune ca anul trecut, ziceam eu ca asta ar fi un semn ptr. anul 2007.....si intradevar sunt putin mai bune ca cele de la sfarsitul anului trecut....iar eu acum fortez nota la doamne doamne sa ne dea si un bebel sanatos si dus la termen ( am zis ca nu-mi mai doresc doar sa raman insarcinata, ptr. ca anul trecut tot imi doream sa raman insarcinata si atat....asa ca acum imi doresc sa raman insarcinata si sa fac la termen un bebel sanatos si sa fim si noi sanatosi sa-l crestem)
eh, sa ma scuzati ca indrug multe si marunte, dar nu am nici un chef de lucru ,asa ca nu fac decat sa foiesc DC-mul

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am platit netu’ si suntem iar impreuna[ :D]

Mirelush n-am mai avut invitati, am fost si am baut un suc si apoi am comandat pizza acasa Am primit cadouri multe : bluzite, o curea faina (argintie), margelute si un inelus, un neglije super fain rosu si doua flori superbe in ghiveci (nu mai zic cate flori am primit, de m-am desalat carandu-le pana la et.4, unde stau, dar nu ma plang deloc[ :D])

Michelle ma bucur ca te mai pot bine dispune cand si cand.

Ingerasule multi pupici pntru tine si pt micutza Maya

Mari multumesc mult, iubita TREI FETITEpbis] xtraordinar! A putut vedea sexul tuturor? Ma bucur asa mult pentru tine, mi s-a facut pielea de gaina, cand am citit mesajul! Sa fie sanatoase si sa va faca fericiti! AM vazut si pozele sunt foarte frumoase

Nana inca o data felicitari! Tare ma bucur pentru tine; chiar...cred ca si-a facut treaba in plus antibioticul Super semnatura ai

Andreea imi pare rau ca ti-a venit CM-ul, dar bine ca ai mai eliminat o posibila cauza, facand analiza aia. Multumesc mult de tot pentru buchetul de lalele, imi plac extraordinar Sa-ti aduca anul nou numai bucurie si un bebic, cat mai repede

Flavia am citit tot mesajul tau intr-un zambet ! Sa-ti fie de bine masa si multumesc pentru cantare; puteai face un duet cu Michelle, ca va potriviti la voce Felicitari pentru nazdravanul miscaret, imi imaginez ca e super Mey, vrajitoarea noastra buna de peste ocean pe mine nu ma vezi pe undeva? Haaa?

Oana, iubita, nu te consuma si agita pentru treaba asta ! Ai vazut ce ti-a spus Flavia ? Nu ai pentru ce sa te ingrijorezi, doar sa ai grija de tine si de bebe ! Multi pupici de la mine si un buchet de lalele, ca sa-ti mai treaca din suparare.

Cristina multumesc pt felicitari ! Nu stiu, inca, momentul pt bebe, dar va anunt io Ce face burticuta, creste ?

Mariana multumesc mult! Ce-mi place sa te mai vad pe la noi ! Cand trebuie sa nasti ?


Poze Laura

Mergi la inceput