"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Zenobia, polidinul nu sint injectiile alea dureroase? In plus, nu are efecte secundare? Nu afecteaza cumva negativ o posibila sarcina? Poate are efect in sensul ca iti distrage putin atentia, in loc sa te gindesti la bebe te gindesti la durerea fundului gaurit. Glumesc si eu, caci tare mult as vrea sa stiu daca intr-adevar exista o explicatie stiintifina. Dar ce nu facem noi pentru a aveam bebeul nostru?

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

de aflat, am aflat ca e bun, dar nu stiu ce sa cred. Deci, da-i bataie!!! 2/zi dupa ciclu, cica.

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI!!! SI IN 2007 SA AJUNGEM TOATE LA ODISEE


In legatura cu POLIDINUL, eu am avut infectie urinara cu E COLI si nu mai scapam de ea, eram inainte de FIV, si un dr. urolog a vrut sa-mi faca POLIDIN, pe langa antibioticul pe care il luam...si 2 dr. ginecologi din TM, nu au fost de acord, daca tin eu bine minte..Polidinul imi crestea imunitatea si eu nu aveam nevoie de cresterea imunitatii - trebuia sa accept embrionii, asta a fost motivul pentru care nu l-am facut. Asa ca faceti cum vreti voi.

Eu va recomand BRANCA URSULUI, sa luati in fiecare zi si voi si sotul, face minuni...la mine nu a tinut!

Nu stiu de cat timp incercati voi, dar eu va spun din suflet...daca dupa 6 luni nu se intampla nimic...mergeti la dr., nu asteptati ..ca mine...ca vremea trece..asteptarea devine tot mai grea si creste disperarea!!!

Va pup

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

quote:
Originally posted by printesa_roz

Zenobia, polidinul nu sint injectiile alea dureroase?



Ala e Moldamin.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Zenobia, acum am inteles, deci Moldamin se numea. Eu nu am facut niciodat alte injectii in afara de vaccinuri, asa ca doar mi-am dat si eu cu presupusul
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Zenobia,explicatia stiintifica mult asteptata nu o stiu,dar din experienta posteriorului meu,iti spun, ca si Polidinul doare/pisca/ustura,tot tacimul...eu mi-am facut acum citiva ani,cind eram racita bocna...iar de Moldamin,ca l-am facut si pe ala,pt o angina pultacee intr-un an,nu mai zic,aveam impresia ca nici nu-mi pot urni piciorul...
In alta ordine de idei,medicii nostri il considera depasit la ora actuala,si ca atare nici nu-l mai recomanda...numai in practica,am auzit si eu de cazurile fericite,dar nu stiu ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna, fetelor!
Eu nu am inteles, vorbiti de Moldamin sau de Polidin?
va rog frumos sa-mi rezumati...
care este?
cum si cand se fac? este de preferat in perioada fertila?
de cata ori?
va rog mult sa raspundeti...
va pup si multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Se vorbea de Polidin...numai ca s-a facut o paranteza dpdv al durerii si s-a amintit si de Moldamin,dar care n-are nici o legatura cu fertilitatea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Gabitoni, am vazut si eu acest subiect si mi-am amintit ca o prietena care a nascut mi-a spus ca a facut polidin in luna in care a ramas si ma tot indeamna sa fac. Insa eu nu stiu daca e ok, sau nu, si mai ales daca ea a ramas datorita acestui Polidin (mira-m-as!!!). Ideea e ca ea a facut dupa CM, preventiv, pentru ca bantuia gripa pe la ei prin firma. In aceeasi luna a ramas si mi-a spus ca abia dupa aceea si-a adus aminte ca stia (din mosi, din babe) ca ajuta la fertilitate. Ea a facut de trei ori, cate doua pe zi. Eu nu-ti spun sa faci, pentru ca din acelasi motiv nu am facut nici eu pana acum, dar la ea asa s-a intamplat. Iar de durut, doare foooarte putin, ca la o injectie normala, Pregnyl sau mai stiu eu ce. In nici un caz ca Moldaminul, Algocalminul sau mai stiu eu ce lighioane.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

LA MULTI ANI fetelor si UN AN NOU FERICIT !
Sunteti tare simpatice cu pozitiile voastre, si eu am stat cu picioarele pe pereti, pe burta,dar nimic.
Cat despre Polidin a facut o prietena de-a mea 2 luni si nimic. Daca ar fi bun, de ce nu ni-l recomanda dr, nu am mai face atatea investigatii.Asta e parerea mea, nu vreau sa supar pe nimeni.
toate fetele.

Mergi la inceput