"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA

"TRUCURI" PT A DEVENI MAMICA | Autor: AleDutulescu

Link direct la acest mesaj



Fetelor! poate multe dintre voi stiu mici "trucuri" care le-ar ajuta altora sa ramana gravidutze. Ce ziceti? le impartasiti si altora? Asteptam "retete" magice si nu numai. Cum stati cu si pe cand ???



Alexandra

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

de ce nu vii aici[http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90842]gasesti mai multe trucuri si fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

Buna!

- dupa partida de , sa stai nemiscata, cu fundul pe o perna, iar daca ai uter retrovers, stai pe burta pe o perna (min 1 ora)
- sa nu te speli, dupa partida, decat dupa cateva ore bune
- sa nu urinezi, dupa partida, decat dupa cateva ore bune
- sa mananci multi morcovi, zilnic
- sa dormi pe burta
- sa traiesti partida, nu te gandesti ca faci BB
- sa ai orgasm, ajuta sa ajunga "acasa"
- sa faci sex dimineata, atunci sunteti mai odihniti
- sa nu consume alcool, inainte de partida

eu cam astea le stiu. Momentan, la noi, nu au dat rezultatul dorit.
Va pup si va doresc "La multi ani!", iar Anul 2007 sa va aduca -i doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

adaug lista scrisa de GABITONI-sa te rogi la Doamne-Doamne,si ceva vitamine n-ar strica.eu le-am incercat pe toate si n-a functionat mai mult il puneam pe barbat sa ma tin cu picoarele in sus ca am auzit de la una ca asa a ramas ea gravida

succes si UN AN NOI FERICIT ,PLIN DE IMPLINIRI SI BUCRII ALATURI DE CEI DRAGI!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mey, Kla, esti nebunaaaa am ras de-am zis ca mor: cum sa te tina de picioare??????!!!!! Esti zapacita rau


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Ciao, gagici !
Mie mi-a zis o prietena ca " un vinut, , apoi un puiut (sonmic)" si iar "un vinut, , apoi un puiut " e o solutie buna atunci cand nu apar ! Ea a reusit asa ...eu nu
Sa aveti un an nou cu multe impliniri si care sa va aduca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

LAURA pai asa mi-a spus tipa aia,poate o fi vrut sa rada de mine dar eu in disperarea mea am crezut-o,si as face orice numai sa vina bebe sa am si eu o adevarata familie,chestia e ca tipa care mi-a spus a pierdut o sarcina pe la 4 luni si apoi a ramas gravida si uite asa am intrat in discutii si mi-a spus ca o tinea barbatu' cu picioarele in sus...deh l-am pus si eu pe-al meu dar numai un timp ca era satul sa stea in picioare in pat si eu cu capul in jos....avea o priveliste minunatadar a fost ascultator si a crezut si el ca ar putea avea efectdar degeaba.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

alta tipa mi-a zis sa mananc cate 2 lingurite de 3ori/zi de boabe de mustar,le-am mancat si ma pisca limba rau de tot dar am facut-o cu un scop....evident tot degeaba

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

KLA78 sa stii ca eu nu rad de tine. si mie mi-a spus o prietena, ca, in prima luna dupa ce facuse teste de ovulatie si-a prestat la greu, n-a ramasa, s-a dus suparata la dr si l-a intrebat de ce n-a ramas, c-a prestat exact cand a trebuit. dr i-a spus ca, dupa ce presteaza, sa stea cu picioarele in sus, pe perete si va ramane insarcinata. a ramas!
ei bine...dupa ce-am auzit-o, mai ales ca incercam de ceva timp sa raman, dupa ce prestam, il puneam pe sotul meu sa ma tina de picioare< daca le puneam pe perete imi era rece si-mi trebuia sa merg la toaleta, ceea ce nu era bine>. sa nu va spun ca sotul meu ma tinea de picioare si parca stateam faceam lumanarea . dragul de el zicea ca ma tine asa, sa-mi intre cat mai adanc .la inceput a fost haios pt mine, sa-l vad pe sotul cum se chinuie sa ma tina, dar la un moment dat si-a luat in serios sarcina si ma tot ridica si ma tinea, ca la un moment dat ma durea gatu,ceafa, mai ca-mi dadea picioarele peste cap . dupa cateva zile, deja il dureau mainile si ce-a facut sotul meu?.. se punea in fund, cu spatele la mine si ma punea sa-mi ridic sezutul, sa ma sprijin la el pe spate,sa-mi fie bazinul cat mai ridicat si statea al meu asa, pana nu mai stia de el..ma mai certa cand simtea ca-mi las sezutul mai jos, dar nu mai puteam sta asa.. nici la baie nu ma lasa sa merg . daca era dupa el, cred ca ma lega cu ceva de picioare si ma atarna cu capul in jos, sa fie sigur ca ajung unde trebuie .
toate eforturile lui au fost in zadar . la sfarsitul lui ianuarie ne-am hotarat sa facem IA. este prima oara. sper din suflet sa-mi reuseasca.
la multi ani si multa sanatate va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by kla78

alta tipa mi-a zis sa mananc cate 2 lingurite de 3ori/zi de boabe de mustar,le-am mancat si ma pisca limba rau de tot dar am facut-o cu un scop....evident tot degeaba

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos




Hihihihi
Doamne Kla, nu mai crede toti oamenii.
Chiar daca iti vor binele insa nu cred ca merita sa te torturezi chiar in halul asta.
Eu una cred ca in primul rand nu trebuie sa fii stresata, stresul contribuie cel mai mult la evitarea unei sarcini, asta in cazul in care nu exista alte probleme medicale.
Cred ca inteleg cat de mult iti doresti un dar ai uitat de unde ai plecat.
Relaxeaza-te si fa ca orice partida de sex sa fie una de sex bun.
Gandeste-te ca acum fara nici un fel de protectie ar trebui sa te bucuri de fiecare act ca fiind liber si fara nici un fel de restrangeri.
Trebuie sa va bucurati de voi si ai sa vezi cum nu o sa mai fuga de voi.
Hai succes mult si bucura-te de sex ca de o ciocolata... E mult mai buna fara invelitoare, nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun...
Asa ca dai drumul la si lasate prada placerii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

sunteti tari fetelor.

am auzit ca treaba cu statul cu picioarele in sus merge. eu am avut o prietena care avea uter retrovers si asa a ramas. .



Alexandra

Mergi la inceput