FIV 96

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am fost astazi la Giulesti si mi-am facut din nou testul, deci beta hcg in z 14 - val. 242. A crescut destul de mult de acum 2 zile cand aveam 86. Problema este ca am inceput sa sangerez, am avut la moment dat cand am zis gata...pierd sarcina. Acum vad ca sa- mai oprit. Ideea este ca sunt debusolata rau...ce ma fac...chiar acum de sarbatori cand nu e nici un doctor. Eu am ri RH negativ, daca pierd sarcina si trebuie sa fac injectia de imunizare, de unde o fac rost? Dar oare din cauza ca este mica sarcina nu mai e nevoie sa o fac?
Dat trecuta cand am facut extrauterina nu am facut injectia dar cred ca din cauza ca nu m-a bagat atunci nici un medic in seama cand spuneam ca am RH negativ.
Voi ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Saftoiu_Gina multumesc mult scumpo pentru urari! Iti doresc sa un sanatos si sa iti aduca numai bucurii!
Teodoran stai linistita ca totul este ok. Precum stii sunt foarte multe femei care pierd sange atunci cand sunt insarcinate. In ce priveste RH-ul ar trebui sa il intrebi pe doctor cand ar trebui de fapt sa faci injectia pentru imunizare si daca este ok daca o faci mai devreme. Nu cred ca trebuie sa astepti pana cand corpul respinge sarcina si cred ca trebuie facuta inainte. Suna medicul si intreaba.....Pe de alta parte exista spitalele de urgenta unde poti sa incerci sa te duci daca te simti foarte rau. Incearca si niste supozitoare cu scobutil si no-spa (uscosin). Eu am folosit si m-au mai lasat durerile. Sunt foarte bune pentru ca sunt antispastice si nu se mai contracta uterul.

Moniland iti doresc vacanta placuta!!!

Pussi incearca sa te linistesti. Trebuie sa ai speranta ca mai devreme sau mai tarziu ti se va implini dorinta de a fi mamica. Nu uita ca undeva in tine exista forta care te face sa mergi mai departe si sa iei lupta de la capat. Incearca sa te linistesti si sa te relaxezi vacanta asta, ca la anul sa reincepi cu forte proaspete. Te pup si ma din tot sufletul sa reusesti cat mai repede sa fi .

In rest va urez la toate un An Nou plin de realizari cu multe si cat mai multi !!!! Va pup

betty78 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, chiar nu a mai inceput nimeni tratament in vederea FIV-ului de ian. 2007? oare sunt singura deocamdata? haideti, nu ma lasati singura, ca sa am si eu cu cine sa ma sfatuiesc atunci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Kitta, scumpo eu sunt alaturi de tine. Daca pot sa te ajut cu ceva cu mare placere. Mai ales ca am facut Fiv unde faci tu. Pe 4 ne vedem la clinica ...eu vin la eco.
Te pup si multa multa bafta


betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Buna seara dragii mei prieteni!!!!
Nu am mai intrat de foarte mult timp pe aici… de foarte multe ori m-au “mancat” palmele sa intru insa nu am intrat… am vrut sa inchei un capitol dureros din viata mea…si sa vin cu vesti mai bune dar nu a fost sa fie… si totusi…mi-e dor de voi… mai ales in prag de an nou…in prag de sarbatoare…
… atat de inimosi … atat de… MARI sunteti…

MA BUCUR DIN SUFLET – pentru toate fetele minunate care simt cum le creste ingerasul/ii in burtica si care merita din plin aceasta fericire…

Sunt alaturi de voi toate care v-a vost dat sa treceti prin clipe de suferinta cumplite…. Insa… credeti-ma ca e adevarat: Ceea ce nu ne darama, ne face mai puternice!!

Va doresc TUTUROR un AN NOU BUN cu implinirea TUTUROR VISELOR (si mai ales acelea care acum par irealizabile ) si fie Doamne ca 2007 sa ne aduca tuturor ceea ce 2006 si ceilalti ani trecuti au uitat sa aduca!!!!!!!!!
Sa aveti parte de caldura sufleteasca si curaj cat sa mutati muntii din loc!!!
… si multa sanatate si fericire!!!!!!!!!!

LA MULTI ANI!!!



Behind every love is a great story

Luli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

KIITTA eu fac FIV in ianuarie 2007,ti-am mai spus dar ai uitat.Azi am facut diphereline toaota doza(3.75) odata, ma cam doare burta ca la cm.
Eu o sa lipsesc cateva zile o sa plec cateva zile din oras si unde voi merge nu am net.
VA UREZ LA TOATE UN AN NOU PLIN DE BUCURII SI DE BEBELUSI SANATOSI!!!!!!

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by KITTA
Irlandezapai daca noi in Romanica ne permitem sa dam 3000 - 4000 Eur pt. BB tu de ce te vaiti? Ca vad ca si acolo costa tot cam la fel, numai ca salariile sunt altele!



Or fi salariile altfel, dar eu platesc 1000 euro chirie, plus mancare si alte cheltuieli. Iar salariile nu sunt chiar asa mari precum cred unii din Ro. Depinde de munca. Nu sunt nici aici cainii cu colacii in coada.
Iar daca ma hotarasc sa merg in Ungaria sau Bucuresti pt. FIV, trebuie sa platesc avionul de fiecare data , deci s-ar parea ca in final ma costa mult mai mult de 4000 euro.
Dar nu conteaza asta , sanatosi sa fim, ca banii se fac ei , chiar daca intr-un timp mai lung. Si sa se vada rezultatul pozitiv.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Buna dimineata! Nu stiu daca mai pot intra pana la anul, asa ca va urez tuturor: LA MULTI ANI CU SANATATE SI IMPLINIREA DORINTELOR!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

in dimineata asta a simt mai bine, acum preventiv mi-am pus un supozitor cu scobutil, sper sa nu afecteze acest supozitor pe bb. Nu am mai sangerat abundent decat cateva picaturi. Am si eu o intrebare in caz de avort spontan cum e sangerarea? Banuiesc ca este o sangerare foarte abundenta, nu? Ei pana acum u am avut asa ceva. Eu sper in continuare sa fie totul bine. Dar oare cate zile o sa mai ma tina starea asta? Va dati seama ca nu mai ma duc la nici un Revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

TEODORAN in primul rand in caz de avort(doamne fereste) vei avea contractii,si dureri mai mari decat cele ca la CM,nu e cazul tau mie mi-a spus o fata de pe DC ca ea a sangerat aproape 3 luni daca bine imi amintesc,DENISA,si acum are bebe de 1 an si ceva Cristian,daca vede mesajul sigur iti va spune ea mai multe,si daca ai rh-ul negativ poate fi si asta o cauza a sangerarii dar pe bebe nu-l va afecta.


IRLANDEZA preturile sunt cam la fel peste tot,si aici se ridica undeva la 4000€,iar daca faci icsi este in jur 5000€,singura diferenta este ca in Ro da altfel de trat si iasa putin mai ieftin,iar aici se ridica undeva la 1000-1500€ evident fara analize si monitorizare(astea aparte)

eu am cerut la o clinica sa-mi zica cam cat m-ar costa cu totul inclusiv eco+trat+eco+icsi si am ajuns la 6900€,sunt clinici unde cu 3000€ faci fiv dar din cate m-am interesat nu au statisticile prea bune.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput