FIV 96

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata tuturor!

Am fost plecata cateva zile si acum am citit din urma tot ce s-a mai intamplat pe aici. FELICITARI ANIAST si TEODORAN !!!Sa aveti sarcini usoare si bebelasi sanatosi si voiosi!

Adelia imi pare tare rau,sper ca anul urmator sa ti se implineasca visul

Va doresc tuturor ca anul 2007 sa va aduca numai bucurii,sanatate si mai presus de toate sa vi se implineasca dorinta de a fi mamica!
LA MULTI ANI TUTUROR!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

fetelor care ati mai trecut printr-un FIV nereusit dupa cat timp v-ati revenit??? eu nu mai termin cu , nu am chef de nimic si nimic nu ma bucura... ma sufoca toti care vor sa-mi ridice moralul, am impresia ca nu ma pot intelege si m-am saturat sa-mi se tot zica ca "o sa fie bine data viitoare" si toata lumea se poarta cu mine frumos de parca nu s-a intamplat nimic ...nu vreau sa-i fie nimanui mila. Nu vreau sa va intraztez..eventual sa-mi spuneti voi cum ati procedat???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Pussi nu te mai gandi la asta si spunele si celorlalti ca subiectul e tabu. Pur si simplu o perioada nu mai pomeniti despre asta, chiar daca inevitabil te mai gandesti la nereusita si intrebarile legate de ea. Vezi partea plina a paharului: ca sunteti sanatosi , ca va iubiti , ca aveti posibilitati materiale sa o luati de la capat si mai gandestete ca mai sunt inca multe altele. Nu tb sa-ti plangi de mila , chiar daca asta e cel mai simplu.Putem trece peste orice, DD ne da putere . Gandestete ca sunt sarbatorile cele mai frumoase ale anului , care nu tb pierdute si nici minimalizate. Suntem mai puternici decat ne imaginam. Ai sa vezi. Ti-o spune cineva care nu a terecut odata ci de mai multe ori prin astfel de perioade .
Un an nou plin de bucurii cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si eu la fel am gandit-o. Mi-am zis ca sunt sanatoasa, il am langa mine pe omul pe care-l iubesc si care ma iubeste si am o viata inainte pe care chiar vreau sa mi-o traiesc.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

multumesc fetelor pt incurajari,traim cu speranta ca va fi bine iar intr-o zi d-zeu se va indura si ne va da si un bebelas,asa vom fi o adevarat familie.

PUSSI probabil te simti acum trista si din cauza sarbatorilor,asa sunt si eu,n-am avut nimic,mi-am revenit pana in seara cand a trebuit sa fac bradul,tot puneam cate un globulet si ma stergeam la ochi,imi curgeau lacrimi fara sa vreau,si asa sunt si acum,dar trebuie sa fim tari si sa mergem inainte cu capul sus,am pierdut o lupta dar nu razboiul,si viata asta daca stai sa te gandesti este frumoasa cu rele si bune,si in primul rand ar trebui sa multumimim lui d-zeu ca suntem sanatoase,chiar in ziua de craciun m-au sunat parinti si m-am apucat de plans si imi zice maica-mea:dragu mami toate la timpul lor,d-zeu ne mai pune la incercari sa vada cat de mult il iubim si credem in el,dar el nu lasa asa pe cei cu suflet mare si isi doresc un copilas,numai un om cu suflet mare si plin de dragoste si credinta isi doreste cu tot sufletul un copil si EL sigur ti-l va da,doar ca a hotarat ca nu este momentul acum.

KITTA iti doresc sa fie ultimul tratament iar la inceputul anului sa vii prima cu vesti bune!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:


Acum ca am putin timp liber am intrat sa vad ce mai faceti.Ma bucur sa vad ca sunt mai multe gravidute acum si vreau sa le FELICIT si eu pe Betty, Teodoran, Aniast ma bucur pentru reusita voastra si sa aveti grija de voi .

Celor care nu ati reusit ,CURAJ ,anul 2007 poate fi mai bun ,ce nu a fost sa fie anul asta se va implini la anul .

Lachi iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare .

Andicu ai grija de tine ,vreau sa aud numai de bine.

Vreau sa va urez la toate UN AN NOU FERICIT ,celor care sunteti in plin tratament si celor care va pregatiti pentru o noua incercare sa va aduca anul 2007 mult doriti .

Despre noi ce sa va spun ,inca suntem cuminti ,colici avem dar din cand in cand ,am avut si vreo doua nopti albe ,dar trece si totul este frumos .Acum doarme si ma uit la ea din cand in cand ,rade in somn,e o fetita superba .

GINA PRINTESEI ANA-BEATRICE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE!
SA VA LUMINEZE SI SA VA INTAREASCA DUMNEZEU PE CALEA ACEASTA ANEVOIOASA DAR PLINA DE SPERANTE PE CARE O URMATI!

Bucurati-va din plin de copilasul vostru, cele care ati reusit. Bucurati-va de sarbatori si voi cele care n-ati reusit. Nu de alta dar n-aveti incotro... Si cum n-aveti cum sa schimbati ceea ce deja a fost, puteti in schimb sa faceti ceva cu viitorul. Si ca sa aveti acest viitor, trebuie sa fiti sanatoase, sa va gasiti echilibrul si ATENTIE: sa nu va pierdeti NADEJDEA. Nadejdea in Dumnezeu cand ti-o pierzi devine PACAT si se sanctioneaza. Prin urmare, Pussi, este o datorie sa ai NADEJDE. Rabdarea este de asemenea o mare incercare. Toate vor deveni amintiri. Eu cred ca toate fetele de pe forum, intr-un fel sau altul si-au implinit aceasta dorinta. Este doar o chestiune de timp. Este o incercare, un efort de vointa sa carmiti spre optimism spre bucuria voastra si a celor din jur.
S-auzim numai de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Kla, cutremuratoare povestea ta! ma doare sufletul sa citesc prin cate ai trecut! nimeni nu merita sa pateasca asa ceva! o sa fie bine, sunt sigura de asta! atata vreme cat nu renunti, o sa reusesti!

E valabil si pt tine, Pussi! ai cazut prea de sus, stiu, si e greu, dar trece, cu vointa si optimism! o sa fie bine si o sa reusesti, n-ai de ce sa nu crezi asta! esti f tanara si ai toate sansele! gandeste-te ca asa cum am reusit multe dintre noi, asa o sa reusesti si tu!
Dj_mama, tare bine ai scris!

Noi suntem bine. Am fost aseara la eco si dna dr ne-a zis ca nu mai este nici-o problema!bebe e f bine, are 6cm acum si pot sta linistita.Episodul recent de pete se pare ca se intampla si altora, si nu afecteaza cu nimic pe bebe. De-acum o sa mai ies si eu din casa, din cand in cand.
Va multumesc tuturor celor care se gandesc la mine!

Andreea 11+
Vine barza!

Pozele mele
Ajutati-l pe Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Se pare ca e ultima mea postare in anul acesta. Maine dimineata plec la Vatra Dornei unde voi sarbatorii trecerea dintre ani.
Va pup pe toate si va doresc ca in 2007 sa aveti multa putere, sanatate, impliniri, liniste in suflet pentru ca meritati.
Iar la anul pe vremea asta sa stam cu toate acasa cu puiutii in brate sau in burtica. Sa dea DD sa fie un an bogat in copilasi.

LA MULTI ANI!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Pussi,numai tu poti sa-ti impui sa gandesti pozitiv,nimeni altcineva.Incearca si nu te lasa doborata de primul esec!Gandeste-te ca sunt atatea fete care nu au reusit din prima,si poate nici din a 2-a incercare dar nu se lasa si merg mai departe si lupta pentru visul lor.Uitate la ziasaCami si nu e singura!Hai,capul sus si multumeste-i lui DD pentru ca sunteti sanatosi in primul rand si ca va intelegeti!Bebeul este o chestiune de timp,ca va veni in 2007 sau in 2009,sau in 2012,importnt este sa incerci in continuare si de ce nu ai pastra un zambet pe buze in acest timp?

Lachi,multi pupici si.....abia apuc sa ne mai spui cate ceva de minunile tale din burtic cand o sa poti.Please!!!!
Alexi22,sarcina in general,pentru cele mai multe nu e o periaodat deloc,dar deloc usoara dar tu trebuie sa fi cea care sa-ti spui tot timpul ca poti sa faci fata pentru 9 luni si....premiul ce mare va fi un bebe sanatos si superb si mult dorit.Nu-l ura pe bebe prin ce te face sa treci ca sa il ai,nu e vina lui,tu l-ai vrut si ia de acum totul ca pe un test din partea lui DD.Timpul trece si uite asa prin chinurile astea invatam ce inseamna sa fi mama si ca acest cuvat sfant inseamna sacrifiuciu si iubire nemarginita si neobosita pentru fiinta mica si plapanda careia i dai viata.Asa am ajjuns sa-mi respect si mai mult mama si mamele in general.Asa ajungem sa respectam viata mai mult,fiecare om,caci fiecare dintre noi,indiferentde rasa ,nume,bani in cont este rodul sacrificiului,durerii si iubirii cuiva,nu?stiu ca filozofez acum dar....e doar inceputul,a fi mamica nu e doar o poiezie.Dupa cele 9 luni,vin noptiile nedormite si grija permanenta pentru micitul tau.Hai curaj,esti o norocoasa ca ti s-a intamplat sa ramai gravida si chiar daca nu e usor tot timpul,bucura-te de asta,caci doar asta ti-ai dorit nu?Te pup si ai tot sprijinul si intelegerea mea,eu pana la 5-6 luni nu suportam nici un miros,nici macar de parfum sau cafea,nu mergeam la cumparaturi,eu care-s moarta de cumparaturi,pentru ca in magazine simteam mirosuri,im primele luni am slabit din cauza greturilor si vomitaturilor....si a trecut,asta e important si acum ma pregatesc sufleteste pentru o noua tura de 9 luni de greutati dar cu premiu la sfarsit.Te pup si un an nou fericit!

Mergi la inceput