cine a nascut in japonia?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

HAI ca m-am chinuit sa fac si eu un album de poze.Am pus niste poze la profil personal.
Samurai-lady,ti-am vazut baiatul ,e un scump.


Pupici pentru mamici si bebici.


Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Si eu am nascut in Japonia.Am stat in spital 6 zile.Tiara(Lidia) felicitari.Ti-am scris un e-mail,sper ca l-ai primit.Te pe tine si pe noul.Astept tau.Sper ca o sa te simti bine curand.Va pup pe toate ,mamici si bb-ei.Ncole si Amira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako spune:

fetelor ce vi se pare anormal in maternitatile japoneze?ce va displacut ?ce va placut?ca ma pregatesc pt.ce ma asteapta poate ma ajutati voi cu,, asa da!``asa nu!!!!!!!``multumiri tuturor pt.participare la subiect..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:

Ce e anormal in maternitati?Nimic.Asistentele sunt de treaba ,important e sa vorbesti japoneza ca te ajuta mult.
Neplaceri nu am avut.In afara de faptul ca sunt super suparata pe doctor ,totul a fost perfect.Ei o dau atita cu nastera naturala ca nu prea fac eforturi sa te ajute sa nasti ,defapt in afara de faptul ca te coase nu o sa vezi ca o sa faca prea multe.Moasa o sa faca toata treaba.Eu am zis ca mor la a doua nastere din cauza doctorului.
Iti scriu mai incolo.


Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yurika spune:


FELICITARI!
Tiara sa-ti traiasca fetita
E o dulcica
Toate cele bune!

Yurika&Mark

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Bine ai venit Hanako Niponel si Emmytsu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Buna si eu am nascut in JAPONIA am avut o nastere foarte usoara M-am internat in sital pe la ora 18 seara si mau dus asistentele in sala de operatie pe la 1.40 noapte si la 1.45 am nascut >nasterea a durat 5 minute Am scapat foarte usor niponel si Emmytsu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niponel spune:

Buna Hanako Aici in Japan am nascut si eu am stat 7 zile in spital am avut o nastere foarte usoara in 5 minute am nascut am o fetita o mica japoneza Depre sital ce pot sa-ti spun asistentele s-au purtat super fain cu mine nu trece 20 de minute si veneau la mine sa ma intrebe ce ma doar ce vreau au fost de treaba poate ca stiau ca si sotul meu este doctor dar el este doctor chirurg plastic .Multa bafta si naster usoara Niponel si Emmytsu]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Buna Hanoko,
Si eu am nascut in Japonia in 2 septembrie 2001. Am nascut prin cezariana dupa ce am stat in spital 3 zile cu perfuzii si copilul nu a vrut sa coboare, adica aveam dilatatia doar de 3. Asa ca am hotarit cezariana. M-au taiat vertical si chair si si acum taietura se vede. in maternitate nu m-au invatat nimic. Au uitat sa imi schimbe perfuzia si noapta mi s-a umflat mina. Apoi mi-a scos acul si cind sa imi puna din nou perfuzie se vaicareau ca nu imi gasesc vena. Pina la urma nu am mai acceptat eu sa imi pai puna perfuzie. Am scris asta nu ca sa te speriu. Acum sint sint din nou insarcinata, am schimbat doctorul care nu stie engleza, dar e mai dragut, pina acuma. Eu nu stiu japoneza decit de baza dar sotul meu stie bine.
Mult succes.
Delia, Melany & Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLDiana spune:


Nu am terminat ce aveam de scris .DAr nici ca mai am chef de scris cu scuzele de rigoare.
Yurika multumesc pentru felicitari .MArk e un scumpic.Mi-a spus NIcole ca mai vorbiti din cind in cind la telefon.


Lidia ,Tiara si David D.

Mergi la inceput