Aspirante optimiste>20 ani (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

In sfarsit , am terminat toata treaba, mi-au ramas unghiutele de la maini si picioare, si gata.
Va doresc CRACIUN FERICIT, si bebei la toata lumea.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetelor,am mare nevoie de voi.
Acum cateva ore am aflat ca prietena mea,cea care trebuia sa ii botez bebeul a pierdut sarcina,avort spontan,avea aproape 2 luni.
Suntem cu totii inca in stare de soc si ea saraca e daramata,nici nu stiu ce sa ii spun.
Am plans azi pe rupte si nu mi-a ars de mare lucru.
Multumesc ca m-ati ascultat.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ancuto, imi pare foarte rau!! Nici eu nu stiu ce ai putea sa ii spui, cum sa o alini..Suntem alaturi de tine si de prietena ta!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Kriss multumesc mult.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

anca imi pare rau pt prietena ta!
fetele, eu pe la 19 m-am apucat de treaba si nici acum n-am terminat. mai am de copt saratele si sarmalele is pe foc. . mai aveam de facut , dar le las pe maine. acum astept sa se faca saratelele. mai am vreo 3-4 tavi. noroc cu sotul meu ca m-a mai ajutat! sa nu va zic ca toata casa zboara!degeaba am facut curat,ca trebuie sa fac iar. asta este..
sper sa ma pot trezi maine la o ora cat de cat acceptabila, sa-mi continui muncile. acuma sunt terminata.
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Danielle, nu stiu de Calmens prea multe, dar eu am un programel care se numeste ovulation calendar. Are 0,48 MB, nu e mare, asa ca daca vrei ti-l pot trimite pe mail. Da-mi adresa pe PM daca vrei.

Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar teste de ovulatie si nu stiu de care sa cer. Care sunt mai bune? Ce firma...cate sunt intr-un pachet...? Stie cineva ceva? Va pupic!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ia uite aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83910&SearchTerms=calmens ce spune Amely despre Calmens asta. Se pare ca nu a ajutat-o deloc sa ramana insarcinata, ba dimpotriva!

Amely, daca citesti vreau sa-ti urez sarcina usoara in continuare si sa ai un bebe sanatos! Sarbatori fericite!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Danielle, nu stiu de Calmens prea multe, dar eu am un programel care se numeste ovulation calendar. Are 0,48 MB, nu e mare, asa ca daca vrei ti-l pot trimite pe mail. Da-mi adresa pe PM daca vrei.

Am si eu o intrebare. Vreau sa-mi cumpar teste de ovulatie si nu stiu de care sa cer. Care sunt mai bune? Ce firma...cate sunt intr-un pachet...? Stie cineva ceva? Va pupic!

Ioana



Cele mai bune dupa parerea mea sunt cele de la Dr.Sigur. Sunt 3 in cutie si costa in jur de 10-12 lei, depinde de farmacie.Insa cineva mi-a zis ca sunt si cutii cu cate 5, dar nu am gasit niciodata in farmacie..

edit. eu tot ovulation calendar il folosesc..mi se pare ok, l-am tras de pe strong dc..


Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ancutza,imi pare tare rau de prietena ta.nici eu nu stiu ce ai putea sa ii spui.cum sa o incurajezi.sper sa fie bine.noi suntem alaturi de voi.
ioana,multumesc de programel.adresa mea de e-mail: sucaryta@yahoo.com
am vrut sa imi cumpar de pe net unul.iti multumesc tare mult.
in legatura cu testele de ovulatie:eu mi-am cumparat clear blue,si nu pe 2-3 zile.mi-am luat pe toata luna.si uite ca azi,la ora fixa de dimineatza,au venit si la mine nenorocitzii de uratzi si plang de necaz.ca m-am chinuit luna asta si nu a iesit nik.
in cutiile de teste de ovulatie poti sa gasesti cate 2 teste sau 7.cel putin asa am vazut aici.dar sunt niste teste,tot clear blue numite,pe care le poti folosi in fiecare luna.sunt digitale.
pe toate si sa aveti parte numai de BEBEI in anul care vine si sa fiti iubite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Anca imi pare nespus de rau pentru prietena ta! Spune-i ca suntem alaturi de ea si daca are nevoie de ceva sa intre aici, alaturi de noi poate va trece mai usor peste aceasta mare durere! Te pup si incearca sa fii alaturi de ea!(desi..sunt convinsa ca esti!)

Fetelor eu astazi mai am mici trebusoare de facut... am bagat la spalat (chiar daca e Duminica..n-am ce face..se stransesera prea multe), sa mai bag putin aspiratorul, sa-i calc sotului cateva camasi pt zilele astea si sa ma aranjez si eu: unghiute, coafat... toate cele. Diseara mergem la finutzul nostru sa-l asteptam pe Mosu'! Nu stiu daca o sa mai am timp sa intru dar Miercuri ma duc la birou si cu siguranta voi fi prezenta!

Va urez inca o data CRACIUN FERICIT si... sa nu fiti cuminti!

Va pup pe toate!!!


Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]

Mergi la inceput