Aspirante optimiste>20 ani (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Fecian, Bine ai venit!!
La noi in Iasi a nins f.putin aseara,dar nu s-a depus..
Noi inca nu am facut vizite, doar am primit:)
Pusichet, tin pumnii!
pupici



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

fetelor am intrat sa va si sa va spun distractie placuta in continuare! la noi ploua de numa .oricum, nu ma asteptam la zapada, ca aici nu ninge..dar macar de nu era ploaia asta! ce sa fac...asta este...
va pup pe toate .. nu vreau sa uit pe careva . imi sunteti la fel de dragi
multi la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

kriss79 multumesc de sustinere.
desi sint z23, slab sanse luna asta, dar sper si eu poate s-a intimpla vreo minune.
tu ce mai faci?


ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

FECIAN bine ai venit iubita!!! Bineinteles ca te primim alaturi de noi dar sa nu stai prea mult da? De ce spui ca trebuie sa-ti convingi sotul de bb? Nu vrea inca? Incercati de mult timp? V-ati protejat sau pur si simplu n-a fost sa fie inca? Te imbratisez cu drag!

Buna fetelor!!! Craciun fericit! Eu cand m-am trezit nu mai ningea... dar a fost o surpriza tare frumoasa cand m-am uitat pe geam si totul era alb!
N-am mai scris zilele astea pentru ca am tot colindat! Si astazi mergem la pranz la socrela si seara la niste prieteni.. Asa ca abia maine ne mai auzim! Pe la 11-12 ajung si eu la birou!

Va pupa fata pe toate! Sa aveti o zi minunata!



Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]




Saru'mana la toata lumea pentru suport .
Ma simt tare bine aici, ca in clubul meu personal.
Draga bibyrox, noi inca suntem la faza de vorbit. Sotul e inca si el mititel(el si vlea si nu vlea...deocamdata incearca sa ma protejeze). Cum am spus mai devreme noi de curand ne-am schimbat totul: serviciul, casa, tara. Suntem doctoranzi in Olanda iar el a trecut cu bine de evaluarea de 1 an. Eu mai am de asteptat pana prin aprilie sa pot zice daca trec sau nu cu bine de evaluare (cel putin pana acum proful e multumit de mine, si sper intr-o evaluare buna).
Insa noi cochetam cu ideea de a fi parinti insa dupa ce voi trece si eu cu bine de acest an, si pot spune ca am serviciul asigurat si toate conditiile pentru ca puiul nostru sa apara.
Pana atunci eu doar visez la cum va fi viata noastra cu puiul nostru sau puii nostri (noi suntem optimisti si vrem sa avem doi puiuti din prima ).
Deci stiu din start ca nu voi putea sa trec la un alt statut cel putin pana dupa aprilie.
Asa ca fetelor, eu voi sta ceva mai in spate...dar o sa va ajung eu dupa aia.......
Si cine stie poate la sfarsitul lui aprilie..... hihihi...
Intre timp, noi ne antrenam din plin... Acum ca sunt sarbatorile....
Hai ca va pupic pe toate si doresc multe burtici la anu'
Ma bucur cand aud ca ninge. Pe aici e mohorat si ca de obicei ploua. Ce poate fi mai deprimant decat iarna sa ploua? Ei, noi ne tratam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pusichet las ca o sa fie bine
fetelor, va pup pe toate, ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Fecian, bine ai venit si sa mergi cat mai repede la odisee! Poti sa vorbesti orice cu noi, suntem bune ascultatoare.
Eu incerc de 7 luni sa raman si nu am reusit,nu a fost sa fie, dar sunt optimista in fiecare luna. Eu mai am un baietel de 5 ani, acum vreau bb 2 si sper din tot sufletul sa vina repede caci fac 30 de ani in curand.
Si acum sper ca in fiecare luna sa se fi prins ceva, am prestat in perioada fertila si uratzii ar trebui sa vina in jur de 3 ian. Poate nu mai vinnnnnn.

Sa dea Dumnezeu sa ramanem toate gravidute cat mai curand!

CLAU



Mersi frumos de incurajari

Sa dea Dumnezeu sa ti se implineasca cat mai curand dorinta .
Acum nu mai ramane decat de asteptat si reincercat. Fii optimista!
Eu stau cuminte la rand si ma rog ca toate sa treceti deja la statutul de -ute!!!
Eu sunt mai perseverenta si de obicei ce imi pun in cap trebuie sa mi se implineasca (mama zice ca sunt incapatanata, sotul la fel, eu zic doar ca sun muncitoare, hihihi). si punctul urmator pe lista mea de cereri sunt puiutii hihihi...
Voi ce faceti de Revelion?
Noi nu stim...suntem cam singurei pe aici...nici chef de facut mancare nu avem...
Daca vremea va fi buna (desi ploua si e urat...)cred ca vom pleca poate prin oras....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Pusichet> sunt bine in general..astept ca Noul An sa imi indeplineasca dorinta, ca voi toate de altfel..
Eu imi doftoricesc sotiorul gripat zilele astea..:)ca e mult de munca la cat e de incapatanat..:))



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si eu posed cu sot, cand e vorba de sanatate.Dar ce mi mai ciuda ca e medic, dar degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

:)chiar asa Olim? nu ma gandeam ca medicii se comporta asa...
al meu e speriat de pastile, injectii ca de bombe..ii place sa sufere, cred..are amigdalele cat casa, il doare tot, dar umbla pe aici descult si ma dispera. Tre` sa tip la el ca sa ma asculte, mai rau ca un copil..oare tot asa imi va face si copilul?



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006)

Incercari bebik

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

kriss sanatate sotului.

Mergi la inceput