Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Craciun fericit! Sa aveti un an plin de fericire sa va bucure Dumnezeu cu cate un ingeras pe toate!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

La Multi Ani !! si sarbatori fericite in continuare
Am o intrebare. vreau sa merg sa-mi fac analizele hormonale din ziua a 5...si nu stiu care sunt alea..ma puteti ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

La multi ani!
Sarbatori fericite!
sa va dea DD tot ce va doriti !
despre mine nu pot sa va mai dau noutati, din simplul motiv ca nu am....tot astept, ma lupt cu rusii,dar tot pierd bataliile ....ee, dar fiind experienta anterioara incepe sa-mi apara zambetul pe buze pt ca primele doua sarcini s-au pins in ianuarie, asa ca pentru mine a inceput perioada cea mai interesanta din an.....
va pupic dulce pe toate.
Kora, unul special pentru tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

La Multi Ani tuturor! A venit mosul la voi?
Eu am petrecut un Craciun minunat, chiar daca timpul a fost scurt!
Marinusha, mai are rabdare bebelina?
Ana_id, asteptam cu interes, poate repeti "isprava" in ianuarie!
Kristind, intra pe pagina lor, si vei gasi nr de tel, poti suna si iti vor spune preturile . Tin pumnii joi!
Inuta12, eu stiu ca se fac: FSH, estradiol, eventual prolactina (ultima se poate face oricand). Intra si la "analize de tot felul", vei gasi informatii despre analize hormonale.
Distractie placuta in contiunuare, sau spor la munca celor care sunt la serviciu (stiu ca nu prea aveti chef... ca nici eu nu am)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Cam tarziu, dar si partea mea CRACIUN FERICIT si LA MULTI ANI!

Numai bine, sanatate si copii frumosi sa va dea Dumnezeu in anul care vine!

pup

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor...sunt Z29, am facut un test si se vede slaaaaaaaaaaaaaaaaab a doua liniuta. Inca nu indraznesc sa ma bucur. Mai astept 2 zile ca sa repet testul. Cred ca peste 2 zile ar trebui sa se vada mai bine a doua linie daca e cazul. Daca e bebe, credeti ca e vreo problema daca ma duc la cabinet fara programare? Dr. T mi-a zis sa ma duc la el imediat ce am un test pozitiv. Si daca ala de pe 29 iese ca lumea, pot sa sun la cabinet sa imi fac programare pentru aceeasi zi?
Sim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Sim_stoian FELICITARI!!! Daca a doua liniuta se vede si esti deja in z29, atunci eu cred ca meriti felicitarile noastre!!! Abia astept sa-l repeti si sa ne spui ca e clar pozitiv. Nu stiu daca poti obtine o programare in aceesi zi, mai bine suni acum si intrebi, dar sa stii ca la eco inca nu se vede nimic si dr.T o sa-ti spuna sa mai astepti vreo saptamana, sau doua, ca sa se poata vedea ceva pe monitor!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Sim_stoian si eu vreau sa ma bucur pentru tine!

asa ca

asteptam sa vedem cele II clare!!!

pup

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna fetelor..

am fost la Calomfirescu..si a inceput "zapaucul" sa sara in sus si sa strige URA.. Cine a fost sigur il recunoaste din aceasta descriere.E un extrovertit si dupa parerea mea e mult prea optimist. Sotul meu are astenozoospermie..cu o mobilitate de 10 % a+b..deci destul de nasol.plus un numar mult prea mare de leucocite..peste 2,5 mil
iar doctorul sarea in sus de bucurie si-l felicita pe sotul meu ca vai ce bine o duce el..ca de un an nu a mai vazut spermograma asa de buna. Bineinteles ca al meu radia..si-mi spunea vezi ce a zis doctorul ca sunt ok...
nu puteam sa-i spun..."pai mai omule..tu ai 30 de ani..si restul pacintilor care vin la dansul (vazusem 3 persoane) au aproape 100 de ani..:))"..ca il demoralizam complet.
l=am rugat sa ne prescrie ceva pentru infectie care o banuim ca se afla in organism tinand cont de numarul mare de leucocite..iar el nu ne-a dat decat: ciprinol 2 capsule pe zi timp de 15 zile si prostenal perfect..
iar concluzia lui a fost incercati mai..ca merge iese sigur bebe...
asa ca sotul meu o sa devina un "obraznic" in sensul ca o stam acum si o sa asteptam sa pice bebe din cer...si cred ca s-au dus toate incercarile mele de-al face sa inteleaga ca totusi are o problema si ca trebiue tratata si ca o solutie ar fi inseminarea..el a zis ca momentan nici nu vrea sa auda de inseminare..dar pana la urma tot nu va fi dupa el. o sa mai astept o luna..timp in care merg la monitorizare si apoi daca nu merge ma pregatesc pentru ia..si cred ca o sa-l pun in fata faptului implinit ...cand o sa-l rog sa-mi doneze niste gigei...

va pup cu mare drag..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Craciun Fericit si din partea mea ,tuturor Tutunareselor dragi!!!!
Offfffffff,mai fetelor,tare dor mi-a fost de voi!!!Abia asteptam sa ajung acasa sa va citesc
Si cum voi ati fost fete harnicuteam avut ceva treaba...
Ce sa va spun:sunt fericita,optimista,am avut un Mos bogat,alt Mos mi-a facut un cadou si mai frumos:un rezultat fff bun al laparoscopiei!
Am inceput astazi sa va scriu un mesaj frumos,si-am scris,si-am scris...si cind sa-l trimit a picat serverul DC.Sa mor de nervi, nu alta!
Acum o sa-mi trag putin sufletul,mai strang prin casa ca am avut niste musafiri si va promit ca mai tz.o sa va povestesc ce-am mai facut,despre laparo,perspective,pareri ale lui T,etc.Daca vreti ,bineinteles!
Va pup,pt.putin timp,si promit ca revin!
Aaaaaaaa,sa nu uit:pentru Laurica69Silk.Draga noastra Laurica sa fii fericita,implinita si cit mai curind mamica!
Sim_stoian,ma bucur din suflet ca ai ajuns sa traiesti magia celor II.Insa din cite i-l cunosc eu pe T,te va pune sa faci beta hcg-ul in dinamica!Nu se prea increde in testele de sarcina slab pozitive,i se par subiective!Fa cum crezi ca e mai bine.Oricum e bine sa-l anunti in timp util sa-ti poata da trat.de sustinere!Bafta multa si pe 29 cind repeti testul!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput