Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Bun fasit la un nou capitol, tutunicile mele dragi.
Ioana, multumim, sper sa fie cu noroc.
Am avut cateva zile f. grele si nu am avut cum sa intru, nici macar nu am terminat de citit capitolul anterior pana la final.
Este ora 3, ma pregatesc sa plec la 5 spre gara...abia astept sa ajung la mama, sa dorm, sa ma simt rasfatata si sa uit zilele astea infiorator de stresante.
Nu o sa va scriu la fiecare in parte, asa cum fac de obicei.Mesajul meu este pentru voi, toate tutunicile si nu numai, noi sau vechi, pt. toate aspirantele optimiste. Sa va aduca Mos Craciun ce va doriti cel mai mult, sa fiti sanatoase si implinite, sa va bucurati de fiecare clipa a sarbatorilor si sa aveti parte de multa, multa dragoste si fericire.
Un pupic special viitoarelor mamici.

Sarbatori fericite, dragele mele.

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Fetelor, scuze ca dau asa navala, insa am o mare nelamurire: in urma ultimei vizite la dr.T, cand l-am rugat sa-mi spuna neaparat ceva frumos (ceea ce a si facut: super-graviduta, 9 sapt.!!!) a lasat-o pe asistenta sa-mi dea reteta: Pregnyl, Magne B6, alaturi de Urogestan si acid folic de care stiam deja.
Sunt putin contrariata si chiar nu stiu ce sa fac (sa le iau ori ba) pentru ca am citit pe prospecte ca atat Pregnylul cat si Magne B6 nu prea se iau in perioada de sarcina!
A mai avut cineva aceleasi prescriptii??
Va pup

orchis
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Neata fete!!! Da Orchis acelasi tratament mi l-a dat si mie. Am citit pe prospect si am vazut si eu, dar daca Tutu a zis...inseamna ca asa trebuie, ca doar nu o tampit!! Asa ca apuca-te de ele. Eu dupa ce la iau sunt atat de ametita!!!!!Va pupic pe toate!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Iubita mea Orchis, Magne B6 e foarte bun. Ajuta la relaxarea muschilor striati - ai uterului - si impiedica eventuale contractii si deci ajuta la impiedicarea unui avort spontan.
Vitamina B6 ajuta la indepartarea greturilor, sau mai precis carentele de vitamina B6 ajuta la ameliorarea simptomelor de greata.

Cat despre Pregnyl, si eu am crezut la fel la inceput, dar pe net am gasit un alt proiect in care apare faptul ca ajuta la fixarea sarcinii. Asa ca merg pe mana lui T care nu prea a dat gres pana acum din punctul acesta de vedere. Insa sincer, m-am cam saturat sa le fac, le fac din saptamana 5. Dar acum ca spui tu ca ti-a dat in saptamana 9, inseamna ca nu o sa le termin prea devreme. :-(

Pupici tuturor

Clau

9+

bb mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:


Buna fetelor,

Am intrat asa pe fuga in primul rand pentru
Orchis sincere condoleante pt. mama ta...DD ti -a luat cel mai drag suflet si acum ti-a daruit alt sufletel care va fi cel mai pretios pentru tine...FELICITARI , sarcina usoara !

Ana_p eu dupa anestezia generala m-am simtit foarte bine,atat doar ca am dormit mult in ziua operatiei ( macar a trecut timpul mai usor)...faci cum crezi...poti sa il intrebi pe T, stiu ca inainte de a-ti face anestezia te intreaba acolo daca esti alergica la anestezii etc...nu am auzit sa se faca altfel de anestezii decat generale pt laparo.Nu te mai gandi acum la asta...petrece sarbatorile linistita si fericita,ai timp dupa aceea ...Pupici multi!

Inca odata TUTUROR SARBATORI FERICITE si tot ceea ce va doriti !!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

hello

orchis fetele ti-au raspuns deja: asta este tratamentul recomandat de T si stie el ce stie. eu l-am urmat fara sa probleme, bebelina mea a crescut super ok si acum ma pregatesc sa o aduc pe lume. sarcina usoara si tie.

pupici tuturor

iar pentru fetele care nu vor intra zilele urmatoare SARBATORI FERICITE!!! si sa va aduca mosul tot ce visati

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Marina, iti doresc nastere usoara si haioasa cu T si o bebelusha sanatoasa si mancacioasa.

Sarbatori fericite tuturor.

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor am promis ca pun poze cu camera bebelinei si ma tin de promisiune.

priviti aici

Marina 35+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Fetelor dragutelor,

Azi am fost la control. Mr. mi-a scos firele.URA... deci nu mai trebuie sa vin intre sarbatori.
Ciudat. Cred ca subconstientul meu lucreaza de sunt eu asa vioaie si optimista. Era o tipa tot pentru scos firele, operata de vineri, care imi zice 'pai tu arati mai bine decat mine' ?!? Eram eu vioaie dar ma dureau toate alea...parca toate matele s-au pus pe cearta...

T a zis ca trebuie sa lucram acum la spermograma. Deja i-am plasat mingea in teren sotului...si desi e colorata uneori uita de ea, dar eu sunt 'pe faza', nu imi scapa nimic...

Simptomele de CM au fost 'false', de atunci nici o urma de ei...Astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Teodora sper ca esti bine. Ma bucur pentru rezultat. Ai vazut ca nu a fost endo...De acum ne punem pe treaba...Vreau sa ne vedem cu burtici la plimbare in parc...Te pup draguta mea.

Diddy-sor Ai incredere ca va fi bine. E mai bine si pentru tine, dar si pentru cei din jur. Faptul ca nu a fost sa fie cu rezultat IA nu inseamna ca ai o problema. Gandeste-te numai la procentul de reusite a IA(statistic vorbind)...
Nu stiu cine are pe aici motto-ul 'Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate'.
Pana la proba contrarie, tu esti sanatoasa, pune 'gigeii donatori'in miscare si sa ne vezi pe amandoua 'grase' dar frumoase si fericite...Eheee
Cat despre intrebari iti stau la dispozitie

Oana - cam asa ceva. Insa sotul meu crede ca nu e relevanta. Este sigur ca sta mult mai bine (se autosugestioneaza cu analiza de la Medsana care a iesit acum 2 ani normospermie, desi cred ca e putin probabil sa fie asa - analiza nu avea alte detalii despre spermograma).Poate sta 'putin mai bine' daca se va trata de enterococus fecalis ce a fost descoperit la spermocultura si daca vom repeta analiza la 3-5 zile nu la 2 cum am facut-o noi. Vom vedea in ianuarie cand va incepe tratamentul naturist, homeopat si alopat.Pana atunci acumulam energia data de vacanta, sarbatori, familie....
Cat despre dr Matei... e stiuta ca fiind ff 'severa'. Nu am vazut-o niciodata, dar sotul mi-a zis ca e o persoana f realista. Mai bine asa decat sa iti faci iluzii ani de zile...si sa pierzi timp pretios cum am facut noi (mai bine de 2 ani, ceea ce de la o varsta chiar conteaza, si mai ales daca vrei asa vreo 2 copilasi).


Mergi la inceput